• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 06:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Лора

Започната от Лора, 15.05.2009 18:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лора

20.10.2013 13:00 #15 Last Edit: 21.10.2013 09:55 by Лора
Не, не е квадрат, а в този момент страшно би ми се искало да е. Аз казах вече, че изобщо не е за показване.
Та докато сте писали, аз такъв рестарт му ударих, че се чудя как успях. И четейки идеите, все едно сте мислили с мен. Фокусната точка вече е в средата. Под грунда има подложка, премита 100 кратно, докато остане полезния материал, от субстрат за стайни растения. Не го препоръчвам на начинаещите, ако не знаят какво правят. Бързорастящите, ще се махнат. Сложила съм ги за да стабилизирам системата, така, че тях просто ги игнорирайте.
Другата седмица, като си дойде мъжа ми, ше го накарам, да се разходим по Янтрата. Кой знае, какво ще намеря там.  :-D
  Осветлението... Няма да кажа пък!  :-P




Айде от мен да мине. Настолната лампа на бюрото на дъщеря ми. Мисля, че е 7W. Да, слабо е, в момента още мисля по осветлението. Със сигурност няма да вградено в капак. Докато си избистря идеите, ще караме така. Седмица, две няма да навреди толкова.



Публикациите са слети: 20.10.2013 20:44

Сега как е?

Ще си уморя растенията от толкова местене. Това е последно. Повече не пипам.



https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1365.photobucket.com%2Falbums%2Fr744%2Florrein_%2FDSC00593_zpse65d9260.jpg&hash=51cc9664486d2b0dd4874a98ca69c2a252efb076

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi1365.photobucket.com%2Falbums%2Fr744%2Florrein_%2FDSC00595_zpsd6feae70.jpg&hash=0432507e22eeffdc2f9cf0d0d2a1c5f4cb2ac820
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hunter


Лора

Много сте скормни. Няма да ви пускам повече снимки, докато не тръгне да става нещо в аквариума. На прясно залесен аквариум, какво повече да му се иска. На този етап и аз не го харесвам, но постепенно, ще добие вид.  Дали марсилеята или лилеопсиса ще му приведат вид, не се знае.
М/у другото си търсих Хемиантус Куба, но нямаше. Залагам повече на лилеопсиса и погостемона. Силно се надявам да тръгнат. Даже се замислям, дали да не оставя бързорастящите за трайно.

Срещнах по горе запитване за рибите.
Розово данио (дъщерята го хареса) 5бр
Клиновидна расбора 5бр
някаква тетра, дали не беше грацилис 4бр
Последния вид мисля, че беше кардинали  4бр
Мисля, да накълцам и малко моркови... *CRAZY*
Не, рибите не са много, ако се следва правилото 1см рибка= 1л вода. На границата съм.
В последствие мисля да ги заменя всички с Галкси микрорасбора, ако намеря де. Тук в Русе, няма нищо. Но все пак имам идея от къде да поръчам да ме снабдят. *JOKINGLY*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

hunter

Аз следвам друг принцип, който мисля е за живородки. На см. от рибата литър вода. Така за 4см риба слагам 4л. вода  :-) Стягай го за коледния подредбата е добра грунда също ми харесва по този начин. Незнам дали ще стане чергата за 2 месеца но дано. Бързо растящите ги остава за по дълго. Аз също набухах под грунда тор от калифорнийски червей и уж сложих зеолит и много грунд за да не ходи към водата ама :duvar: Сега назря брада за щастие само по камъните. По растенията няма а уж зеолита трябваше да побира в него ама на. Сега се боря с чести смени и карбо. За това остави бързо растящите да лапат. И има нещо което малко дразни не е аквариума а това, че не мога да гледам снимките на цяло. Като щракна на нея ми отваря друга страница на някакъв сайт. Където не вади снимка а иска регистрация. А да давам на долу да плъзгам на страни и после пак да се връщам до снимката ми то се губи всичко. Защо не могат да се гледат снимките в цял размер та да се добие ясна представа  :duvar:

Лора

И аз се дразня от това. Формата за качване е тъпа.
Ще ги направя в албум на някой сайт и ще редактирам.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

NO CARRIER

 *offtopic Формата за качване си има всички екстри. Само трябва да си регистрирана и можеш да си създаваш албуми. Е, ако не си платиш, ако някоя снимка не се гледа, след три месеца я изтриват. Но тук не мисля, че ще има такава опасност. :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.cc%2Fcjndu609d%2Fscreenshot_5.png&hash=decd45ea7e54ca4bb187b895bf12118a7f68466b

П.п. Има десктоп приложение, с което също доста удобно се работи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Лора

Страшна реклама направи на постимейдж... *CRAZY*

Сега по темата. Не мога да не споделя, че моята Marsilea sp Hirsuta, която пристигна надводна форма, започна да се приспособява към условията на моя аквариум. Кофичката бях разделила на 4 части, като изрязах надводните стръкове и я боднах в аквариума. Днес виждам 3 нови стръкчета. *YAHOO*.  Скоро очаквам и другите 3 части да ми пуснат издънки.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

Здравейте колеги и колежки.
Не е точно проблем, понеже не съм сигурна къде точно да си пльосна темата, за сега ще е тук, за после ще му мисля.
От близо седмица забелязвам странно поведение на рибите си, състоящо се евентуално в ухажване. Може и да се ухажват, но никога не съм се задълбочавала в размножаването на хайверни риби и ми е странно, какво точно се случва.
В аквариума мирно съжителстват:
4бр  грацилис
5бр розово данио
4бр кардинала
5бр клиновидни разбори
Поведението по долу се отнася за всеки вид.
Обикаляйки една около друга забелязвам че се ежат, разтварят перките, оцветяват се по ярко и гонят нашествениците. Плуват успоредно една с друга, като някакъв вид танц. Две се въртят в кръг отново с отворени перки и много ярко оцветени.
Всичко това ме навява на мисълта, че се ухажват.
Какво се случи преди малко? Влизам в стаята, сядам на компютъра поглеждам към аквариума и какво да видя. Всички са се скупчили на дъното и хапват нещо. 100% хайвер.
И въпроса, който изниква веднага в главата ми е, кой от всичките видове е хвърлил хайвер?
И следващия въпрос, след колко време да очаквам пак хвърляне?
Нямам за цел размножаване, от чисто любопитство искам да знам интервала през който всеки един вид е готов да хвърли хайвер отново.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

След много четене по темата за ГА стигнах до извода, че трябва да пробвам в замяна на системата за СО2.
Все още не съм сигурна в дозата, защото разтвора който е при мен е 4%, а дозата е 2мл за 100л вода, в средно залесен аквариум. Ако дозата за 100 е такава, значи аз за моите 30л едва ли не трябва да слагам едва ли 2-3 капки.
Ако някой може да помогне в изчисляването, да заповяда.
И още един въпрос. Четох различни мнения за това кога трябва да се слага ГА. Някои пишат, че не е задължително да се слага при изгасено осветление, други пък обратното... И аз се обърках.
Моля, за малко помощ, да не си блъскам главата сама, че ми трябва пущината. :duvar:
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bustama

ГА... глутаралдехид ли искаш да посочиш с това съкращение?!
Ако съм налучкал  :-) ползвал сам и него - в момента ползвам изикарбо.
С глутаралдехида на 100л. в слабо залесен аквариум преди време започнах с дози 0,5мл/100л. и стигнах до 1мл/100л. и бях доволен.
Аквариума беше залесен с бавно растящи.

Глутаралдехид сипвах в аквариума си основно през тъмната част на деня на аквариума.

Стоян Михов

Цитат на: Лора - 07.11.2013 07:57
След много четене по темата за ГА стигнах до извода, че трябва да пробвам в замяна на системата за СО2.
Все още не съм сигурна в дозата, защото разтвора който е при мен е 4%, а дозата е 2мл за 100л вода, в средно залесен аквариум. Ако дозата за 100 е такава, значи аз за моите 30л едва ли не трябва да слагам едва ли 2-3 капки.
Ако някой може да помогне в изчисляването, да заповяда.
Ако за 100л е 2мл, то за 30 л ще е 2/3,33, което пък е равно на 0,6 мл, т.е за твоя аквариум ще ти трябват 0,6 мл, което е доста повече от 2-3 капки, най-добре отиди до аптеката и си вземи една спринцовка 1 или 2 милилитра (куб. см) и ще можеш доста точно да си дозираш. :)

Може да го сметнеш и по визуално по-удобен начин:
100л - 2 мл => 1л - 0,02мл =>  30*0,02=0,6 мл
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Лора

Цитат на: bustama - 07.11.2013 09:34
ГА... глутаралдехид ли искаш да посочиш с това съкращение?!

Глутаралдехид сипвах в аквариума си основно през тъмната част на деня на аквариума.
Точно това, да.
Значи, мога да го слагам сутрин преди лампите или вечер, след като изгаснат.

Цитат на: Стоян Михов - 07.11.2013 09:38
Може да го сметнеш и по визуално по-удобен начин:
100л - 2 мл => 1л - 0,02мл =>  30*0,02=0,6 мл

:duvar: :duvar: Преобразуването на литри в милилитри... :duvar: Къде ми е акъла?

Благодаря за помощта.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bustama

Цитат на: Лора - 07.11.2013 10:34
Точно това, да.
Значи, мога да го слагам сутрин преди лампите или вечер, след като изгаснат.



Мен лично точно така ме посъветваха да постъпя когато си взех глитаралдехида от колега от форума.
Прочетох, че мислиш да го ползваш като заместител на СО2, според мен не е невъзможно, но само в бавни аквариуми. Но не твърдя, че ще има ефект.

Лора

Все още имам някои съмнения относно този препарат. Изчетох най различни мнения, а най полезна ми беше тази тема (макар, че повечето от снимките на колегата iek не се виждат)
http://aquariumbg.com/forum/himiya/glutaraldehid-%28glutaraldehyde%29-v-zamyana-na-so2-i-v-borbata-protiv-vodorasli/
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

39787

Публикации: 1
Прегледи: 1594

57312

Започната от Borko_


Публикации: 6
Прегледи: 3241

14179

Започната от dfdid


Публикации: 21
Прегледи: 10389

29416

Публикации: 168
Прегледи: 53068

51642

Публикации: 0
Прегледи: 1370