• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проект 1000 л.

Започната от bohemeood, 16.02.2013 11:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bohemeood

Горния слой на водата само в единия край където движението е по - слабо има нещо като.. мазно не ами като прашно едно такова седи ... нещо от самата вода ли филтрацията ли ... някаква идея ?

Асен Евгениев

Бактериална ципа.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

manyg

При мен се появи в наното като го стартирах (не подавах со2). Стана от прахоляка в грунда и след 2 седмици се изчисти с добра поддръжка на аквариума.
В големият 380 литра (с со2) се появява винаги когато махна пеноуловителя на външният филтър.

77

все от някъде се тръгва,нямат значение литрите.
ще мине време ,ако тогава имаш същия мерак ще стане хубав аквариум.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

bohemeood

Продължавам да работя по аквата дайте мнение дали е добре да поокастря малко по-старите листа на растенията леко са по светли някой от тях са с малки дупчици това от старата аква... та дали да не ги окастря да се засилят малко ?

bohemeood

Рибите в аквариума започнаха да се чешат ?

Marto99_mz

Да не е ихтио ако имат бели петна може и ихтио да е.Нека по компетентните да изкажат мненията си, защото аз съм начинаещ.  :-[

Heartwork

Ако се търкат в предметите, е признак за болест - най вероятно ихтио.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

niki_v

Чакайте малко бре, какво ихтио, какви болести. С толкова оскъдна информация не може да се слага диагноза на някакво заболяване.
И моите ли риби като се потъркват от време на време са болни- да ама НЕ.

Колега, премери си параметрите на водата и виж дали всички показатели са в границите. Пусни и някоя по детаилна снимка на рибата която се търка. Слагаш ли някакви добавки и през колко време сменяш водата.
145/60/55- 480л.
1. Labidochromis caeruleus  20 бр.
2. Melanochromis-Maingano 11бр.

FHM

Не е задължително да е ихтио . Колега ако можеш снимай рибите защото с това "рибите се чешат " няма как да получиш адекватен отговор . Снимки с кратко описание на поведението на рибите предполагам не представлява трудност .

diskusi233

Цитат на: Heartwork - 11.03.2013 18:11
Ако се търкат в предметите, е признак за болест - най вероятно ихтио.

Незнам,но преди време и моите рибета(дискуси и скалари) почнаха да се търкат тук там,но не беше ихтио.
Не одавна гледах глип във You Tube , и там се търкаха в разни предмети от аквариума,а признаци за заболяване нямаше.. *dontknow*
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Caxapa

Дата на старт-17/02/2013
Сеене на растения-18/02/2013
Първи обитатели-21/02/2013
Населване с рибиß26-02-2013
Толкова бързо няма как да се завърти азотния цикъл. Не изчетох всичко до край за наличните обитатели но вероятноста да са стресирани, натровени и като капак подаването на Со2 е голяма. Мерака е хубаво нещо но да не прекаляваме и да не избързваме с последователноста на нещата.

bohemeood

:) Не подавам СО2 още че много съвсем ще дойде гледам тук там се появяват кафеви водорасли но само на 2-3 места а рибите с лекота се отъркват в дъното (пангасите  например).
Мисля СО2 другата седмица да почвам че растенията имат нужда.

nikan

Според мен трябва да добре да помислиш какво точно искаш бърз аквариум с много растения,СО2 и всичко съпроводено с това от там да избереш обитателите,или бавен аквариум с много риби повече бавнорастящи растения корени и т.н,така рано или късно ще има проблеми казвам това защото съм се сблъсквал със същия проблем исках така да се каже 2в 1 :-),накрая направих още един аквариум,разбира се при този литраж може да стане много красиво и при двата варианта,но едва ли ще постигнеш и двете дори и при тази големина

bohemeood

Да мине още един месец и окончателно ще са ясни нещата ако върви на проблеми ще има промяна ако не :).... кеф
Нарочно не сменям вода все пак 1000 л. (е сменям месечно по 100 литра ....но то е като капка в морето) виждам че вече обитателите се чувстват отлично страхотни цветове растат ненормално( вероятно от качествена храна и голям литраж) общо взето .. водата кристална чистя вътрешния филтър на 3 седмици веднъж в акв. вода .
Най важното не съм ви казал ОТ ВЧЕРА В КЪЩИ ВЕЧЕ СМЕ ТРИМА  *DRINK* И РАЗБИРА СЕ НАЙ-КРАСИВОТО :)))

Similar topics (5)

48305

Публикации: 20
Прегледи: 6976

57184

Започната от d256h


Публикации: 11
Прегледи: 3693

31032

Започната от vertigo_26


Публикации: 8
Прегледи: 4486

57833

Започната от jorobetta


Публикации: 2
Прегледи: 1818

16825

Публикации: 9
Прегледи: 4208