• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проект 1000 л.

Започната от bohemeood, 16.02.2013 11:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Даа, добре смяташ да комбинираш рибите. :popcorn:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pl86

Аквариума е наистина прекрасен размер, но ... не виждам как ще живеят, пангаси и дискуси заедно, остави това, ама ако ще има дискуси, които са доста капризни, не мислиш ли, че тия филтри (1600л вътрешен и 2000 канистър) са ти бая малко.
Аз в аквариум 330л с един астроностус и един гебицепс съм със същия канистър на сън сън и вътрешен 2100л/ч ... а пък в 3 пъти по-голям аквариум ...  *dontknow*
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

FHM

Цитат на: bohemeood - 20.02.2013 23:43
Няма да мина без охлаждане на осветлението много грее. Утре пускам актуално фото.
: 20.02.2013г 23:11ч
Пангаси дискуси хипустомуси черен нож пасаж стьклен сом и др.
Майтап ли си правиш с този избор на риби при положение че искаш да правиш растителен аквариум ? :duvar:

nikan

Цитат на: FHM - 21.02.2013 12:29
Майтап ли си правиш с този избор на риби при положение че искаш да правиш растителен аквариум ? :duvar:
И на мен ми стана чудно дискуси, хипостомуси *dontknow*

Karaboevi

Цитат на: nikan - 21.02.2013 12:34
И на мен ми стана чудно дискуси, хипостомуси *dontknow*
Невъзможни неща няма!!! Аз също гледам Дискуси и Хипостомуси и Гибицепси, Поне от 5 години, но, има едно голямо "НО". Трябва си много сериозна филтрация, поне още 3 канистъра по 2000л. и много честа смяна на вода, в случея говоря за около 350л, през три дена.(Разбира се това е най - малкото - има си още много тънкости, които колегата bohemeood ще научи с времето)

nikan

Цитат на: Karaboevi - 21.02.2013 13:09
Невъзможни неща няма!!! Аз също гледам Дискуси и Хипостомуси и Гибицепси, Поне от 5 години, но, има едно голямо "НО". Трябва си много сериозна филтрация, поне още 3 канистъра по 2000л. и много честа смяна на вода, в случея говоря за около 350л, през три дена.(Разбира се това е най - малкото - има си още много тънкости, които колегата bohemeood ще научи с времето)
Да разбира се,но тук става въпрос за растителен аквариум с тенденция за добавяне  система за СО2,хипостомуса не е най добрия избор,а  дискусите също!

bohemeood

Променям концепцията тогава :)
Започвам да правя един аквариум по вкус ако почна много да греша подсказвайте  :popcorn:
: 21.02.2013г 14:02ч

ivotri

Колега според мен пусни два пангаса и стъклените сомчета.
Аквариума е със супер размери от теб зависи как ще го подредиш, за да добие истинска красота.

bohemeood

3 малки пангасчета, 2 дискуса 1черен нож 1 лабео 1пеещ сом стьклените 2 гибицепса 1хипустомус
Голям ли е айряна

nikan

Цитат на: bohemeood - 21.02.2013 23:08
3 малки пангасчета, 2 дискуса 1черен нож 1 лабео 1пеещ сом стьклените 2 гибицепса 1хипустомус
Голям ли е айряна
Ако смяташ да гледаш по финни и капризни растения,както и да имаш преден план т,нар полянка черния нож,пеещия сом,гибицепса ще ти създават проблем много ровят! :-)

kamos

Дискусите трябва да са на този размер поне 8-9 броя
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Karaboevi

Изчакай първо да си стабилизира системата и тогава мисли за Дискуси!!! Относно броя колегата е прав - 10 броя поне. И едно мнение и за Пангасите (за тези Животни винаги ще е малка аквата) и много ще стресират дискусите. И не на последно място обърни внимание на техниката, тогава мисли за рибите!!!

bohemeood

Чаккам да се стабилизира и тогава ще пускам. Вчера пуснах чифт анцитруси и мьжкия копае огромни дупки под керамиката и не мьрда от там

FHM

Мисля че избързваш с пускането на риби ! Аквариума е напълнен преди няма и 5 дни няма завъртян  азотен цикъл. Дори да си слагал вода от стар аквариум и препарати при такъв литраж си изисква време.
Ясно е че имаш голямо желание и мерак , но нямаш никакво търпение  което може да се окаже багубно за рибите в бъдеще . Анциструсите ако са двойка е възможно мъжкия да си е направил леговище където да отгледа потомство .

bohemeood

Чакам  :popcorn:
Сея треволяци всеки ден  :popcorn:
Чакам  :popcorn:
Днес слагам вратичките на шкафа.
Почивните дни ще гледам и фолио на капака да сложа и пускам новите снимки но вече с никона ще снимам че с телефона не са добри снимките.

Similar topics (5)

57184

Започната от d256h


Публикации: 11
Прегледи: 3694

31032

Започната от vertigo_26


Публикации: 8
Прегледи: 4498

57833

Започната от jorobetta


Публикации: 2
Прегледи: 1819

16825

Публикации: 9
Прегледи: 4208

48305

Публикации: 20
Прегледи: 6976