• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 06:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проект 1000 л.

Започната от bohemeood, 16.02.2013 11:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bohemeood

16.02.2013 11:11 Last Edit: 17.02.2013 07:39 by bohemeood
 :-) Идва време за старт вероятно утре  (wasntme)
: 16.02.2013г 11:11ч

FHM

Колега обясни за какво става дума подробности за техниката растения какви риби ще се гледат снимки по самия проект и така нататък

bohemeood

Някаква идея ?
: 16.02.2013г 11:11ч
Снимки стойка, аква, ... всичко на тел. от там си браузвъм но като кликна на тъча да прикачвам файл .. апликацията не се зарежда АДмин да изкаже мнение по въпроса ?
: 16.02.2013г 11:11ч



: 17.02.2013г 07:07ч


: 17.02.2013г 07:07ч

: 17.02.2013г 07:07ч

: 17.02.2013г 07:07ч

: 17.02.2013г 07:07ч

: 17.02.2013г 07:07ч

: 17.02.2013г 07:07ч
Следва продължение  :-)

kamos

Мащабен проект. Фона е на риф с корали, а пясъка е като за сладководен аквариум. Какви ще са обитателите?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

bohemeood

Растителен ... Фона почти ще се губи :-)

niky

Тоя фон наистина дразни, поне мен. Но пък ако е отзад, може да го махнеш след време.
Иначе много добре.  И мястото му е много подходящо, ще може човек да го гледа и да му се наслаждава.

Дръж ни в течение за развитието му.

S_mo

Кажи рамерите. :-)

Ri6eto

Е верно тоя фон трябва да го разкараш,но пък важно е на теб да ти харесва *DRINK*.Иначе браво за проекта *privet*

terier4o

Цитат на: bohemeood - 17.02.2013 11:37
Растителен ... Фона почти ще се губи :-)

Като изключим, че фона както казват колегите е добре да го смениш преди да си стартирал аквариума ..... би ли ни дал някаква др информация .
Растения?
Осветление?
Грунд?
СО2?
Стил ?

Ако се направи един обмислен старт ... с добър хардскейп....аквариума ще стане за чудо и приказ ....
Ако имаш нужда от съвети .... пиши в темата ще помагаме с каквото можем  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

bohemeood

250/65/60 висок.
Днес го напьлних вече до горе а грунда е 150 кг кварц 3мм

nikolay metodiev

Следя и аз темата.Аквариума е перфектен като размери а и мястото е добро на което е поставен.Чакаме още снимки.

bohemeood

  Тази вечер слагам пьрвите треви:-)

S_mo

Какво е осветлението?

nikan

Доста трудна и амбициозна задача ако е растителен или т,нар бърз аквариум ти трябва МХ лампи за да достигнеш оптималното осветление а и со2 не е за подценяване по какъв начин ще го разтваряш впредвид дължината на аквариума!Успех ще следя темата с интерес  *THUMBS UP*

bohemeood

Аквариума е с един вьтрешен филтьр 1600л и един сьн 2000л канистьр.
Вьтрешния прави много по силно течение??

bohemeood

Някаква идея ?

crxx

Цитат на: bohemeood - 20.02.2013 17:05
Някаква идея ?
идея за какво ???
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

bohemeood

Аквариума е с един вьтрешен филтьр 1600л и един сьн 2000л канистьр.
Вьтрешния прави много по силно течение??

kapacitet

ЦитатАквариума е с един вьтрешен филтьр 1600л и един сьн 2000л канистьр.
Вьтрешния прави много по силно течение??

Ако се чудиш защо вътрешния филтър прави по- силно течение, отговора е простичък. Силата на двете помпи е приблизително еднаква, а преградите пред потока вода във вътрешния филтър са доста по малки и малко, и не се налага да изтласква водата близо метър нагоре.

bohemeood

На канистьра мога да му резна маркуча с 50см незнам ще има ли ефект ?

Caxapa

Я дай малко повече обяснения за идеята ти да режеш маркуча. Кой маркуч искаш да режеш на канистъра?

bohemeood

И двата са с по 60см отгоре .

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

След като решиш къде дочно ще стои канистъра в шкафа, го позиционираш. Мериш маркучите и даваш малко аванс от десетина см.  Режеш и свързваш Ефект няма да има но поне няма да разнасяш маркучите като "черва"  когато дойде време да ги чистиш. Теченията в аквариума се оправят и нагласят от флейтите на филтрите.  Бавно и постепенно докато се постигне желания ефект и ефектиивност на синхронизация.

bohemeood

Флейтата я махнах и за сега е но Като стане джунгла пак ще я сложа

nikan

Според мен най добрия вариант е с два външни филтъра като двете флейти са насочени една срещу друга в двата срещуположни края на аквариума!

bohemeood

За сега е чудесно вече сьм засадил 35- корена ще видим после Като пусна рибите

nikan

Какви риби  смяташ да пускаш за начало,много ще му отива някой голям пасаж *DRINK*

bohemeood

Няма да мина без охлаждане на осветлението много грее. Утре пускам актуално фото.
: 20.02.2013г 23:11ч
Пангаси дискуси хипустомуси черен нож пасаж стьклен сом и др.

Antuni

Цитат на: bohemeood - 20.02.2013 23:43
Няма да мина без охлаждане на осветлението много грее. Утре пускам актуално фото.
: 20.02.2013г 23:11ч
Пангаси дискуси хипустомуси черен нож пасаж стьклен сом и др.



:-D :-D :-D
0899808552

Асен Евгениев

Даа, добре смяташ да комбинираш рибите. :popcorn:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pl86

Аквариума е наистина прекрасен размер, но ... не виждам как ще живеят, пангаси и дискуси заедно, остави това, ама ако ще има дискуси, които са доста капризни, не мислиш ли, че тия филтри (1600л вътрешен и 2000 канистър) са ти бая малко.
Аз в аквариум 330л с един астроностус и един гебицепс съм със същия канистър на сън сън и вътрешен 2100л/ч ... а пък в 3 пъти по-голям аквариум ...  *dontknow*
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

FHM

Цитат на: bohemeood - 20.02.2013 23:43
Няма да мина без охлаждане на осветлението много грее. Утре пускам актуално фото.
: 20.02.2013г 23:11ч
Пангаси дискуси хипустомуси черен нож пасаж стьклен сом и др.
Майтап ли си правиш с този избор на риби при положение че искаш да правиш растителен аквариум ? :duvar:

nikan

Цитат на: FHM - 21.02.2013 12:29
Майтап ли си правиш с този избор на риби при положение че искаш да правиш растителен аквариум ? :duvar:
И на мен ми стана чудно дискуси, хипостомуси *dontknow*

Karaboevi

Цитат на: nikan - 21.02.2013 12:34
И на мен ми стана чудно дискуси, хипостомуси *dontknow*
Невъзможни неща няма!!! Аз също гледам Дискуси и Хипостомуси и Гибицепси, Поне от 5 години, но, има едно голямо "НО". Трябва си много сериозна филтрация, поне още 3 канистъра по 2000л. и много честа смяна на вода, в случея говоря за около 350л, през три дена.(Разбира се това е най - малкото - има си още много тънкости, които колегата bohemeood ще научи с времето)

nikan

Цитат на: Karaboevi - 21.02.2013 13:09
Невъзможни неща няма!!! Аз също гледам Дискуси и Хипостомуси и Гибицепси, Поне от 5 години, но, има едно голямо "НО". Трябва си много сериозна филтрация, поне още 3 канистъра по 2000л. и много честа смяна на вода, в случея говоря за около 350л, през три дена.(Разбира се това е най - малкото - има си още много тънкости, които колегата bohemeood ще научи с времето)
Да разбира се,но тук става въпрос за растителен аквариум с тенденция за добавяне  система за СО2,хипостомуса не е най добрия избор,а  дискусите също!

bohemeood

Променям концепцията тогава :)
Започвам да правя един аквариум по вкус ако почна много да греша подсказвайте  :popcorn:
: 21.02.2013г 14:02ч

ivotri

Колега според мен пусни два пангаса и стъклените сомчета.
Аквариума е със супер размери от теб зависи как ще го подредиш, за да добие истинска красота.

bohemeood

3 малки пангасчета, 2 дискуса 1черен нож 1 лабео 1пеещ сом стьклените 2 гибицепса 1хипустомус
Голям ли е айряна

nikan

Цитат на: bohemeood - 21.02.2013 23:08
3 малки пангасчета, 2 дискуса 1черен нож 1 лабео 1пеещ сом стьклените 2 гибицепса 1хипустомус
Голям ли е айряна
Ако смяташ да гледаш по финни и капризни растения,както и да имаш преден план т,нар полянка черния нож,пеещия сом,гибицепса ще ти създават проблем много ровят! :-)

kamos

Дискусите трябва да са на този размер поне 8-9 броя
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Karaboevi

Изчакай първо да си стабилизира системата и тогава мисли за Дискуси!!! Относно броя колегата е прав - 10 броя поне. И едно мнение и за Пангасите (за тези Животни винаги ще е малка аквата) и много ще стресират дискусите. И не на последно място обърни внимание на техниката, тогава мисли за рибите!!!

bohemeood

Чаккам да се стабилизира и тогава ще пускам. Вчера пуснах чифт анцитруси и мьжкия копае огромни дупки под керамиката и не мьрда от там

FHM

Мисля че избързваш с пускането на риби ! Аквариума е напълнен преди няма и 5 дни няма завъртян  азотен цикъл. Дори да си слагал вода от стар аквариум и препарати при такъв литраж си изисква време.
Ясно е че имаш голямо желание и мерак , но нямаш никакво търпение  което може да се окаже багубно за рибите в бъдеще . Анциструсите ако са двойка е възможно мъжкия да си е направил леговище където да отгледа потомство .

bohemeood

Чакам  :popcorn:
Сея треволяци всеки ден  :popcorn:
Чакам  :popcorn:
Днес слагам вратичките на шкафа.
Почивните дни ще гледам и фолио на капака да сложа и пускам новите снимки но вече с никона ще снимам че с телефона не са добри снимките.

pl86

Всеки от нас иска толкова голям аквариум, и всеки ще ти каже различно нещо да гледаш в него, хубаво е да избереш кактово ти харесва, но за дискусите е опасно че са капризни и са скъпи.

Дискусите са прекрасни, но внимавай с по-големите риби от тях, гебицепса не е агресивен, но по някога може да бъде мн откачен, моя съм го виждал как се опълчва на Астронотуса, който е по-голям от него ... така че астронотуса избяга и се скри в ъгъла, големите сомове също могат да тормозят  плахите риби през ноща, затото са активни на по-тъмно, а рибите спят. Няколко пъти се случва да се чуе силен плясък от аквариума и на сутринта Астронотуса има някое ужулване, единственото ми обяснение че гебицепса го плаши през нощта и той скача.

Ако харесваш дискуси гледай 10тина от тях с някакви дребни риби, като неони и анциструси, ако харесваш големи сомове - гледай ги с по-големи цихлиди, ето едно предложение на прекрасна риба която ми е любима, линк, група от тях би стояла супер в този аквариум.

Успех.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

bohemeood

Мисля че си много прав. Всеки има различен вкус.... а дискуси по принцип не гледам но ми се налага вече след като ми ги подариха имам общо 3 броя  дори в началото реагирах остро ама подарък викам кво да правиш..
: 22.02.2013г 18:06ч
Сетих се за Со
От наливнте бири голямата бутилка е 80 лв заредена :-) имам бутилка

bohemeood

Не издьржах снощи пуснх малко риби :-)

negepamopukc

Давай и снимчици де  *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

bohemeood

Довечера идват новите треви да ги засея и снимките след това.
Имам една питанка - какво се случва с тревите дето ги слагам в моя аквариум все още без СО2 ако преди това са гледани с СО2 ?

FHM

Най вероятно ще им окапят повечето стари листа докато се адаптират към новата среда .

bohemeood

Сериозно ли мислех че само ще им се забави растежа ама да окапят звучи ужасно.

Karaboevi

100% листата ще пожълтеят и окапят, даже и брадица може да се появи!!! Щом растенията са гледани с СО2, защо първо не се сдобиеш с такова, а ми се струва че все още и азотния цикъл, не се е заформил!?!

nikan

26.02.2013 15:39 #53 Last Edit: 26.02.2013 17:47 by nikan
Ако растенията които слагаш в аквариума могат да бъдат гледани и без Со2 независимо че преди това са са били отглеждани със,няма проблем,съвета ми е като вземаш растения да взимаш такива с лесна или евeнтуално средна трудност,спрямо твоите условия,а едва като сложиш со2 и се стабилизира всичко да опиташ вече и с растения с по сериозни изисквания! :-)

kandoveca

Не се притеснявай че растенията съм ги гледал с СО2 а при теб за сега няма да има както казва колегата щом растенията не изискват задължително СО2 няма проблем а криптокорините валиснерията и микразориума са точно такива и не са капризни точно за нов аквариум но поне според мен при стартиране на нов аквариум е добре да се сложат и няколко бързо растящи растения за да обработят водата по бързо и после ако не искаш да ги гледаш ги махаш.Относно рибите аз съм гледал и дискуси и пангаси но не заедно защото дискусите са бавно подвижни и плашливи а порасналите пангаси да не ти казвам какви резки движения правят и колко луди риби са.постоянно се бият в стъклата веднъж един дивак така ми пукна покривното стъкло иначе са по кротки на по ниска температура на водата но за дискусите няма да е добре.Да ти кажа според мен растителен аквариум препълнен с растения колкото и добра хигиена да има винаги не е достатъчно чист за изключително капризните дискуси освен ако не е семпло засаден за да може да се бърка с маркуча на всякъде по дъното за да се обира а и да не се цапа с много храна но тези другите видове риби които искаш ядат много и ще хвърляш количества и ще правиш много органика за която са нужни бързорастящи растения да поглъщат нитратите.

bohemeood

Вече нещата започват да изглежат... Хора този аквариум е голямо чудо за всичко има място .
Утре снимка .

nikan

Е 1000 литра мечта то там ако няма място здраве му кажи! *privet*

bohemeood

Хора жена ми ще ражда до дни.... и времето за Аква сьвсем ще намалее
: 26.02.2013г 23:11ч

За сега стигнах до тук .

: 27.02.2013г 10:10ч
Напредва проекта скоро снимки.
Подсказвайте ..... :-)

Caxapa

Ако няма риби, не се притеснявай. Остави го така и обърни внимание на майката и  бъдещия акварист/ка. Скоро, като се нормализират нещата ще може отново да обърнеш повече внимание на аквариуа а и до тогава ще ти дойдат нови идеи. Поздравления  и ще чакаме да ни зарадваш с нови вести и радостни новини. *bg*

bohemeood

:-) Да и между другото до 01.06. Трябва да отворя един ресторант в Тюленово с около 300 места.. И незнам..

bohemeood

Горния слой на водата само в единия край където движението е по - слабо има нещо като.. мазно не ами като прашно едно такова седи ... нещо от самата вода ли филтрацията ли ... някаква идея ?

Асен Евгениев

Бактериална ципа.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

manyg

При мен се появи в наното като го стартирах (не подавах со2). Стана от прахоляка в грунда и след 2 седмици се изчисти с добра поддръжка на аквариума.
В големият 380 литра (с со2) се появява винаги когато махна пеноуловителя на външният филтър.

77

все от някъде се тръгва,нямат значение литрите.
ще мине време ,ако тогава имаш същия мерак ще стане хубав аквариум.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

bohemeood

Продължавам да работя по аквата дайте мнение дали е добре да поокастря малко по-старите листа на растенията леко са по светли някой от тях са с малки дупчици това от старата аква... та дали да не ги окастря да се засилят малко ?

bohemeood

Рибите в аквариума започнаха да се чешат ?

Marto99_mz

Да не е ихтио ако имат бели петна може и ихтио да е.Нека по компетентните да изкажат мненията си, защото аз съм начинаещ.  :-[

Heartwork

Ако се търкат в предметите, е признак за болест - най вероятно ихтио.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

niki_v

Чакайте малко бре, какво ихтио, какви болести. С толкова оскъдна информация не може да се слага диагноза на някакво заболяване.
И моите ли риби като се потъркват от време на време са болни- да ама НЕ.

Колега, премери си параметрите на водата и виж дали всички показатели са в границите. Пусни и някоя по детаилна снимка на рибата която се търка. Слагаш ли някакви добавки и през колко време сменяш водата.
145/60/55- 480л.
1. Labidochromis caeruleus  20 бр.
2. Melanochromis-Maingano 11бр.

FHM

Не е задължително да е ихтио . Колега ако можеш снимай рибите защото с това "рибите се чешат " няма как да получиш адекватен отговор . Снимки с кратко описание на поведението на рибите предполагам не представлява трудност .

diskusi233

Цитат на: Heartwork - 11.03.2013 18:11
Ако се търкат в предметите, е признак за болест - най вероятно ихтио.

Незнам,но преди време и моите рибета(дискуси и скалари) почнаха да се търкат тук там,но не беше ихтио.
Не одавна гледах глип във You Tube , и там се търкаха в разни предмети от аквариума,а признаци за заболяване нямаше.. *dontknow*
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Caxapa

Дата на старт-17/02/2013
Сеене на растения-18/02/2013
Първи обитатели-21/02/2013
Населване с рибиß26-02-2013
Толкова бързо няма как да се завърти азотния цикъл. Не изчетох всичко до край за наличните обитатели но вероятноста да са стресирани, натровени и като капак подаването на Со2 е голяма. Мерака е хубаво нещо но да не прекаляваме и да не избързваме с последователноста на нещата.

bohemeood

:) Не подавам СО2 още че много съвсем ще дойде гледам тук там се появяват кафеви водорасли но само на 2-3 места а рибите с лекота се отъркват в дъното (пангасите  например).
Мисля СО2 другата седмица да почвам че растенията имат нужда.

nikan

Според мен трябва да добре да помислиш какво точно искаш бърз аквариум с много растения,СО2 и всичко съпроводено с това от там да избереш обитателите,или бавен аквариум с много риби повече бавнорастящи растения корени и т.н,така рано или късно ще има проблеми казвам това защото съм се сблъсквал със същия проблем исках така да се каже 2в 1 :-),накрая направих още един аквариум,разбира се при този литраж може да стане много красиво и при двата варианта,но едва ли ще постигнеш и двете дори и при тази големина

bohemeood

Да мине още един месец и окончателно ще са ясни нещата ако върви на проблеми ще има промяна ако не :).... кеф
Нарочно не сменям вода все пак 1000 л. (е сменям месечно по 100 литра ....но то е като капка в морето) виждам че вече обитателите се чувстват отлично страхотни цветове растат ненормално( вероятно от качествена храна и голям литраж) общо взето .. водата кристална чистя вътрешния филтър на 3 седмици веднъж в акв. вода .
Най важното не съм ви казал ОТ ВЧЕРА В КЪЩИ ВЕЧЕ СМЕ ТРИМА  *DRINK* И РАЗБИРА СЕ НАЙ-КРАСИВОТО :)))

Caxapa

Честито за новия член на семейството НО как става месечно смяната на вода като още няма месец аквариума от как е стартиран? Рано е още колега да правиш такива  изказвания. Голям е аквариума и красив, но му трябва време да се развие. Нищо лично и поздравления за замисъла. Казвал съм го вече но да повторя!  *bg* *privet* *DRINK*

bohemeood

Благодаря !!!! Пожелавам го на всеки.  *DRINK* *YAHOO*

bohemeood

Детето вече е на две години време е да се захвана по-сериозно с аквариума, че голяма трагедия вътре. Убедих се с този лотраж растителен трудно... Минавам на бавнорастящи и поръчвам нов за растителен, а в този незнам шкаф, капаци, лампи... Не върви да го подаря на някого.. А то едва ли има мераклии. Какво ви е мнението че почнаха и цихлиди да ми се въртят в главата.

Публикациите са слети: 11.02.2015г 23:11ч

Пропуснах да добавя актуална снимка.. Малко е като гробница.

Публикациите са слети: 11.02.2015 23:53

От мобилния телефон нещо не се получава.

ATANAS1111

Минавай смело на африканци- не са толкова трудни ако се спазват правилата за смяна на водата и хранене, а и са доста атрактивни.
Аз лично си падам по танганайците и ми е мечта за аквариум над 1000 литра, ама засега в апартамент не става!
520 l.Tanganyika

6 Cyathopharynx Furcifer "Karilani" F1
10 Altolamprologus compressiceps Gold head "Kasanga"
5 Eretmodus cyanostictus "Kigoma" F1
15 Neolamprologus brichardi Albino

288 l. Tanganyika

12 Tropheus Nkonde Yellow  F1
22 Tropheus Black Bulu Point OB

bohemeood

Да питам 14 бр. * 36 w не са ли много

tre

Идеален е за американци, големи красиви рибище ти напълнят душата.

bohemeood

Много ми харесва холадски но с тоя големия литраж и твърдата вода, както и скромните ми познания по химия нещо зеленината ми все страда

Similar topics (5)

16825

Публикации: 9
Прегледи: 4190

48305

Публикации: 20
Прегледи: 6937

57184

Започната от d256h


Публикации: 11
Прегледи: 3667

31032

Започната от vertigo_26


Публикации: 8
Прегледи: 4466

57833

Започната от jorobetta


Публикации: 2
Прегледи: 1808