• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Nikola 1

Започната от Nikola 1, 26.04.2010 14:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikola 1

26.04.2010 14:29 Last Edit: 17.02.2014 07:52 by Лора
Здарвейте на всички,
Казвам се Никола, живея в София и съм на 13 години. Това е моят първи аквариум. Снимките са качени в профила на баща ми, с негово разрешение разбира се.  :-) Не можах да ги кача тук.
Аквариума е с размери Д/В/Ш - 48/38/26 см.
Реален обем 45 л.
Вътрешна филтрация капацитет max. 450l/h, нагревател 50 W, осветление 24 W.
Растения /разговорно/:
Блатна валиснерия
Криптокорине 2 вида
Дъбче
Две,които не можах да ги намеря и тук.  :-(
Нямам водорасли.

Риби:
Данио рерио една двойка
Гупи една двойка
Анциструс сам, засега.

Новородени гупи - неизвестен брой оцелели.





Ще се радвам да дадете мнението си за моят успех/неуспех в тези първи крачки в хобито. 
http://lyubomir66.snimka.bg/nature/akvarium.495673.18427630


Ето и последните две снимки , след седмичната смяна на водата. Благодаря на далите отзиви! :-D
http://media.snimka.bg/6087/018429939-big.jpg
http://media.snimka.bg/6087/018429942-big.jpg

Bolta

Здравей !
Ами като за първи крачки в хобито добре си се справил.
Ти ли си го аранжирал ? Има хубав фон , изглежда чистичък , грунда е интересен . По-нататък може да групираш някакси растенията , да намериш някой корен или камъни за допълнителна декорация , но за всичко има време.
Гледай го и му се радвай .
Успех !

tomatomov197

 *THUMBS UP* Браво,  само си намери някой корен.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Nikola 1

Цитат на: bolta - 26.04.2010 14:40
Здравей !
Ами като за първи крачки в хобито добре си се справил.
Ти ли си го аранжирал ? Има хубав фон , изглежда чистичък , грунда е интересен . По-нататък може да групираш някакси растенията , да намериш някой корен или камъни за допълнителна декорация , но за всичко има време.
Гледай го и му се радвай .
Успех !



Благодаря ти. Аз и сестра ми на 10 г., го аранжирахме. Грунда е естествен с примес на "тигрово око". За сега по препоръки не искам повече да местя растенията. Ще чакам да се развият. Поседно групирах ниското криптокорине. Колкото до допълнителната декорация с камъни икорен още мисля как да ги разположа. Ще се радвам ако ме посъветвате какви растения мога да разположа без да се налага да имам система за CO2.

JEM

 *BRAVO*Харесва ми-чистичък и има бъдеще *bg*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

sheytan

Чудесен е аквариума. Чистичък и интересен. Относно въпроса ти за растенията- от личен опит, без СО2 при мене вървят като луди няколко вида хигрофили и хидрокотиле(паричка). Успешно върви и ротала, която аз лично много харесвам заради по-дребните листа. Също и различни мъхове. Можеш да опиташ да привържеш ричия, но така оформрна се нуждае от повечко светлина. В противен случай може да загние и не е приятна гледка. Последните камъни които  превързах 2 от 3 те тръгнаха добре, а 3тия върви по-бавно защото е по-слабо осветен. Нека и другите колеги дадат предложения. Ще очаквам снимки на развитието. :-)

hunterbul

И на мен ми хареса ! Като за начало имаш много добре  :-)

Nikola 1

Малко снимки от мен 5 месеца сле стартиране на аквариума. Сигурно не са много качествени, но толкова мога. :-) Ще се радвам на вашите мнения!!!





Bolta

Браво ! Увеличил си растенията .
Опитай се да направиш снимка с цялостен изглед на аквариума на предната страна и без светкавица , че така почти нищо не може да се види .  *THUMBS UP*

Nikola 1

По препоръка на колегата Bolta, на когото благодаря за коментарите и препоръките пускам няколко фронтални снимки на аквариума. Доколкото можах да ги направя. :-)







П.П. Новото растение в аквариума е само валиснерията. Другите израснаха, промених малко разположението им , а и валиснерията вече няколко пъти я скубя.

Bolta

 *THUMBS UP* Така е по-добре .
Станало е джунгла  *privet* и растенията изглеждат здрави и хубави .
Добре се развива аквариумът .
ПП : Явно само мен не ме бива с растенията - почти не растат  *dontknow* .

hikari

Браво "адаш" машина си само групирай малко повечко рибоци щото така с много растения и малко рибоци е кофти но е готино :)
Вкарай няколко гупета,даниота различни и друго квото ти хрумне хелери мелери и тнт :) препоръчвам ти бетите  и плати :)

УСПЕХ

ivaka87

Много приятно аквариумче,продължавай все така!!! 8-)

BOJO

Цитат на: hikari - 07.09.2010 20:08
Браво "адаш" машина си само групирай малко повечко рибоци щото така с много растения и малко рибоци е кофти но е готино :)
Вкарай няколко гупета,даниота различни и друго квото ти хрумне хелери мелери и тнт :) препоръчвам ти бетите  и плати :)

УСПЕХ

за мен така си е добре

Асен Евгениев

Не прави супа топчета, както подсказват някои.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

43523

Публикации: 45
Прегледи: 14553

15411

Публикации: 50
Прегледи: 23609

36258

Публикации: 36
Прегледи: 15998

55201

Започната от Nglow


Публикации: 6
Прегледи: 2264

13465

Публикации: 17
Прегледи: 5407