• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 20:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Luton

Започната от Luton, 08.01.2010 02:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Luton

Да, до скоро и аз бях с кофи и е ужасно. В момента, даже сменявам водата. :-)
Само с един маркуч и кънектор за домашна чешма и си реших проблема. Вътрешния диаметър на маркуча е същия, като на канистера и вътрешния филтър. Доближавам маркуча към вътрешния филтър, създава налягане и водата тръгва, другия край е на двора(може и в канала) само следя какво количество вода ми е необходимо да източа. Става за няколко минути, след това връзвам маркуча към чешмата директно(не съм имал до сега никакви проблеми)настройвам температурата и пускам. Това е! Ако държиш на това водата да е престояла, пълниш ваната и с една вътрешна помпа качваш в аквариума. Маркуч 15 м заедно с кънектърите за домашна чешма(в кухнята или банята)излизат 5-10 паунда. Това е системата!

Елементарна и евтина, но работи!

Luton

На никъде не върви :-(. Нямаше ме известно време и водораслите са плъзнал на всякъде. Неделя, ще разчиствам, скуба и хвърлям :-) Листата на почти всички растения са почернели и с налепи! Ето и снимка, някоя идея няма да е зле да дадете. Започнах ИзиКарбо и добавям Giovanni's Iron+. Направих две ударни смени на вода през два дни, но все още е много зле! Да намаля ли тотално светлината? В тукашния форум ме съветват да изключа за 48 часа светлината?? Това, ще работили?


Luton


Bolta

Здравей, колега!
Какви видове имаш, че от видеото не мога да разбера?
И малко инфо за аквариума, придружено с някоя снимка - няма да е излишно. *DRINK*

Luton

Аквариума е 3ft, около 200 литра, външен филтър 1400л/ч с УВ и вътрешен 1000 л/ч. Рибите, трябва да са:

Albino Cobalt Zebra Cichlid,(Pseudotropheus zebra)
Electric Yellow Cichlid( Labidochromis Caeruleus)
Kenyi Cichlid (Metriclima Lombardi)
Malawi Golden Cichlid( Melanochromis Auratus)
Red Top Ice Blue Cichlid (Metraclima Greshakei)
Red Zebra Cichlid(Pseudotropheus Zebra)

Имам и дава peacocks, но не знам, какви са точно, защото са все още безцветни. Ще сменявам грунда с черен, а и вулканичните камъни, така, че все още не съм за снимки. Осветлението, също съм взел, но нямам време да го инсталирам в момента съм само на една пура от 40в :-)

Luton

27.11.2011 17:57 #50 Last Edit: 27.11.2011 20:34 by Luton
Някои от моите цихлиди.  :-)










Цихлидарите могат да помагнат с точните имена :-)

Luton

Не издържах много без голям аквариум! Дилемата сега е цихлиди или един хубав корен, много анубиаси и диви скалари...

Публикациите са слети: 21.11.2014 21:49


bunzip2

Аз съм за скалариите :)

Между другото - измислил ли си нещо за гръб на аквариума? Така на прозореца ми се струва, че ще имаш проблеми.

Luton

Щорите мисля, да са достатъчни, но най-вероятно, ще сложа, черен или син гръб също....

pqko

Колко литра е?

Luton

Аквариума е почти 370 литра с филтър в капака 960 л/ч, осветлението е слабо(60в) и ще го подменя, най вероятно! Взех и допълнителен външен филтър за по добра филтрация....чакам системата за пълнене и го почвам!

pqko

Ако го правиш бавен,и това ще ти свърши работа.

Luton

Сложих, още 25кг пясък, взех и вулканични камъни, а и няколко големи парчета bogwood....на път съм да поръчам, обаче анубиаси, да ги привържа и да почвам я дискусите, я скаларите...още се чудя, какво да правя. Някоя идея, няма да е излишна...
снимката е само с камъните..

niki_o

Ще пиша,но само след репликата,че никоя идея няма да е излишна.
Мислил ли си за идея с две ята дребни породи,я разбори я тетри,пък и барбуси,е там може и по-едри.Няколко Барбус Торпедо и някоя друга порода(Тетразона) по твои вкус ще се впишат в литража а и в скеипа ;-)

Luton

Всякакви идеи са добре дошли. Един аквариум ми е останал в главата на Равен, с голям корен и много анубиаси, с диви скалари и разбора! Нещо такова или дискуси и неони...малавито няма да го бъде май!

Similar topics (5)

30377

Започната от van40


Публикации: 13
Прегледи: 5210

48699

Започната от spark


Публикации: 29
Прегледи: 7082

9444

Започната от vcholeva


Публикации: 16
Прегледи: 6819

24394

Започната от uriel


Публикации: 15
Прегледи: 6438

43120

Публикации: 65
Прегледи: 17960