• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 09:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новият ми 3500 л. аквариум!

Започната от trifon ynev, 09.01.2016 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trifon ynev

Здравейте!
Занимавам се с акваристика от малък.Естествено с прекъсвания и много грешки.От 2003 г. гледам само африкански цихлиди,а от няколко месеца си направих и мечтания аквариум 3500л.Всичко  съм си правил сам(отне ми повече от година).Аквариума е 3500 л. направен е от бетон само отпред е със стъкло.Размери 2500/1400/1000 височина.На гърба отвътре има два съмпа по 80л.Всеки с по две помпи по 1600 л/ч.Отоплението е серпентина вградена в дъното и свързана към системата за отопление на къщата.Ето и едно клипче.

Повечето риби са още малки ,но се надявам след година да стане това което искам.

danielm

Вътре и ти може да правиш по няколко дължини!!!  *THUMBS UP*

Penta

Цитат на: danielm - 09.01.2016 20:54
Вътре и ти може да правиш по няколко дължини!!!  *THUMBS UP*

Опитва се той  :-D

Boqnov90

Поздравления. За първи път да ми хареса "аквариум" с цихлиди толкова много. *thanks

Не мога и да си представя колко е трудоемко обслужването на такъв обем.

bbzdrn

Възхитен съм от ентусиазма ти!
Аз харесвам растителни аквариуми,но ти ми скри шапката-само мога да мечтая за такъв литраж!

Amev

Уникален е ;) в заведение ли се намира ?

masho1

Супер е аквариума,само му трябват още рибета и ще стане уникална шаренийка :-) Поздравление за ентусиазма да направиш такъв голям съд.

trifon ynev

Аквариума е в къщи.Отделил съм една стаичка за него,а самото обслужване съм го автоматизирал доколкото мога.
Ето и няколко снимки на стаичката.
Penta благодаря за добрия кадър.

Penta

Цитат на: trifon ynev - 10.01.2016 17:48
Penta благодаря за добрия кадър.
За какво са приятелите ако не да те покажат в неудобна поза  :-D

danielm

Аз езерото, дето исках да си правя на село беше по-малко!
Завиждам ... уж благородно!  *YAHOO*

niky

Впечатляващ аквариум. Поздравления.
Би ли споделил повече за направата му ...как е хванато предното стъкло за бетона например? Само силикон или е подсигурено и механично. Колко е дебело, за обслужването стана ясно че е отзад.

Lightning_boy

Цитат на: niky - 11.01.2016 11:46
Впечатляващ аквариум. Поздравления.
Би ли споделил повече за направата му ...как е хванато предното стъкло за бетона например? Само силикон или е подсигурено и механично. Колко е дебело, за обслужването стана ясно че е отзад.

+1. Следя темата, но доста информация се пропуска да се даде  :karamse:. Поздравления за огромният проект!!! *privet* *DRINK*.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

trifon ynev

Аквариума е от бетон. Първо залях краката и дъното ,а после заедно трите стени и предната рамка. Обработих го с 3 ръце аквамат и две ръце специална смола Епросин(напълно безвредна. Само цената дето ми се видя много ама няма как). Стъклото е 19мм.залепено за рамката отвътре със солидно количество немски черен силикон. 3д фона съм го правил от фибран (бая си поиграх)и него запечатах с аквамат а после го оцветих с фугиращи смеси на церезид. Плакнах го няколко пъти и го пуснах в употреба.
Ето и няколко снимки.

Wetdream

Тази тема ме кара да правя банята аквариум!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

Amev


Цитат на: Wetdream - 11.01.2016 18:18
Тази тема ме кара да правя банята аквариум!
Мани ,мани .. Аз имам неизползваема стая 12 квадрата със стена  4 метра точно с изглед към хола и трапезарията , че и води има прекарани до там , и парно има пуснато ...

Amev


Цитат на: Wetdream - 11.01.2016 18:18
Тази тема ме кара да правя банята аквариум!
Мани ,мани .. Аз имам неизползваема стая 12 квадрата със стена  4 метра точно с изглед към хола и трапезарията , че и води има прекарани до там , и парно има пуснато ...

trifon ynev

Ами давайте пролетта идва.
Някои снимки са обърнати ,но с телефона това се получава.
Извинявам се за което.

Публикациите са слети: 11.01.2016 18:56


chapek

Уникален проект и страхотен резултат ПОЗДРАВЛЕНИЯ .
Имам само един въпрос фугиращите смеси с които си оцветил 3D фона не са ли вредни ?
Примерно мога ли да си боядисам и аз някое камъче за моя аквариум ?

trifon ynev

Темата за фугиращите смеси е много спорна.Предните 3д фонове който съм правил (не,че са много)след оцветяването  ги запечатвах с епоксидна смола,но този е много голям а с епоксидната смола се работи трудно и се отказах.Гледах да слагам колкото може по малко и аквариума го пълних и празних поне 5-6 пъти през 3 дена.Може и фугиращата смес да я смесиш  с аквамат,но една торба струваше 30-40лв и не си струва за една шепа.

pla.stenik


niky

Цитат на: trifon ynev - 12.01.2016 21:41
Темата за фугиращите смеси е много спорна.Предните 3д фонове който съм правил (не,че са много)след оцветяването  ги запечатвах с епоксидна смола,но този е много голям а с епоксидната смола се работи трудно и се отказах.
Правил съм 3D фон с и без епоксидна смола. Като беше с епоксидна, след около година почна да се пука и отлепва от стиропора.
За следващия фон смесих фугираща смес със ситен пясък и направо с една четка няколко слоя.
Последваха мисля 2 седмици с вода и честа смяна.
Гледах точно цихлиди в него и докато бяха при мен нямаше и една умряла риба.
Мисля че опасенията ти са излишни. Сменяй редовно 10-15 процента вода седмично и не очаквам да има проблеми.

trifon ynev

Аз лично съм нямал проблеми с 3д фоновете,но са ми казвали други колеги,че са им измирали риби.
Химик съм по професия и направих бая анализи на водата преди да пусна рибите.Нямаше никакви отклонения.
Niky може би втвърдителя който се слага в смолата е бил некачествен или си прекалил с него(второто е по вероятно).По важното е ,че и при теб е нямало проблеми с фугиращите смеси.
Важно е да се измие добре преди да се пуснат рибите и да е заработил цикъла на аквариума.Успех!!!!!


Публикациите са слети: 21.01.2016 22:41

   pla.stenik благодаря,но дано да не я избия :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Niikii

Страхотна работа си свършил :)

trifon ynev

Малко да съживя темата с някоя снимка.

jabeto

Аквариума е ,,ЛУДНИЦА''' *CRAZY*.При тази височина би ли могло да расте гирантска Валиснерия или Криптокорина?

trifon ynev

Би трябвало да може,но на мен не ми се занимава.Като го изкоренят трябва да влизам вътре да го засаждам,а и гледам да докарам що годе някакъв биотоп.

pl86

Цитат на: trifon ynev - 10.03.2016 19:44
... трябва да влизам вътре ...
*JOKINGLY* ... яко

Браво за аквариума и да ни радваш по-често с ъпдейти  *thanks
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Cabral

Извинявай, какъв е размера на стъклото?

trifon ynev

Цитат на: Cabral - 11.03.2016 19:40
Извинявай, какъв е размера на стъклото?
Стъклото е 19мм.Голям филм докато го сложим.Тежеше около 150кг.

Публикациите са слети: 11.03.2016 21:56

А размера е 248/98см.височина.

trifon ynev

Едно клипче на бързо.

Amev


trifon ynev

Благодаря!!
Клипът не е кои знае какво, но това може телефона.

trifon ynev

Аквариума издържа и първото си земетресение оня ден!!!!!
Нямаше проблеми.

_Kirilov


trifon ynev

Цитат на: _Kirilov - 21.04.2016 13:01
Земетресение  =-O ???
Да в Старозагорско имаше няколко земетресения преди дни 4,4 по Рихтер

trifon ynev

Малко да поразбутаме темата с едно клипче.

asito

Нямам достъп до клипа. Виж дали е публичен...

Lightning_boy

При мен клипа си работи. Чудно, колега, чудно.  *MODERATOR* *MODERATOR* ]:->
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

trifon ynev

Цитат на: asito - 29.08.2016 16:22
Нямам достъп до клипа. Виж дали е публичен...
При мен няма проблеми.

asito


trifon ynev

Цитат на: asito - 29.08.2016 20:29
Ок



пускам го пак.Дано да няма проблеми.

trifon ynev

Едно клипче от днес...


user951260

Пич, направо нямам думи. Тоя аквариум ме докарва до душевен оргазъм...

Имаш ли някоя дънна риба? Защо не гледаш някои? Виждам само една боция май. Някой анциструс, хипостомус, ала бала?
:)
Разбира се ако искаш да е биотопен, май не се връзва нито една дънна риба или?

trifon ynev

Имам 2 големи гибицепса над 40 см. и 10-12 анцитруса ,но те са по 5-6 см и не се забелязват,а и се крият.Трябва нещо да чисти стъклата и камъните.
Ето една снимка
http://prikachi.com/images/900/8908900Y.jpg

danielm


Amev

Колко см е най-голямата фронтоза ? От къде си ги взимал ?
Аквариумището е един път !!!

trifon ynev

Цитат на: Amev - 04.01.2017 21:00
Колко см е най-голямата фронтоза ? От къде си ги взимал ?
Аквариумището е един път !!!
Над 30см. е.От първите ми фронтози.Имам и една женска на тази възраст и е с пълна уста с малки в момента(на повече от 8 г. са).Внос ги бях взимал,но не помня от коя държава.

Amev

Оооо ако ги развъдиш успешно ! И решиш да продаваш ... колега си търси от доста време ;) при него бяха 8 на по 25-30 см , ама само 2 женски , миналата година хвърлиха хайвер ама нищо не излезе ... сега остана с 4 мъжки и 2 женски ама момите нещо засечени и седат дребни на 12-15 см.

trifon ynev

Цитат на: Amev - 04.01.2017 23:10
Оооо ако ги развъдиш успешно ! И решиш да продаваш ... колега си търси от доста време ;) при него бяха 8 на по 25-30 см , ама само 2 женски , миналата година хвърлиха хайвер ама нищо не излезе ... сега остана с 4 мъжки и 2 женски ама момите нещо засечени и седат дребни на 12-15 см.
Женските си остават по дребни.
Рибите ми хвърлят постоянно,но няма как да ги хвана, а и не ми се занимава.
И неговите би трябвало да започнат рано или късно.

Amev

Те май са некакъв друг сорт неговите ...
Ето ги:

Стоян Михов

Поздравления за страхотния аквариум, чак в Белене чухме за него :). Аз имам въпроси за отоплението, то е вградено в бетонното дъно нали така, нещо като подово? Как контролираш температурата? С магнитвентил? Няма ли много голяма инертност? Адмирации още веднъж  *bg*.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

trifon ynev

Цитат на: Amev - 04.01.2017 23:21
Те май са некакъв друг сорт неговите ...
Ето ги:

Да друг вид са.
Изглеждат ми много добро качество така да се каже!!!!

Amev

Ами той ги взима от друг колега преди години , малко инцидентно ама онзи беше казал че са от диви родители.

trifon ynev

Цитат на: Стоян Михов - 05.01.2017 23:11
Поздравления за страхотния аквариум, чак в Белене чухме за него :). Аз имам въпроси за отоплението, то е вградено в бетонното дъно нали така, нещо като подово? Как контролираш температурата? С магнитвентил? Няма ли много голяма инертност? Адмирации още веднъж  *bg*.
Благодаря за добрите думи!!!
Температурата я контролирам с обикновен вентил на вход на серпентината(подовото).Като го наглася и не го барам със седмици.Нямам никакви проблеми.Обема е голям и трудно се получават температурни амплитуди,ако примерно не съм пускал котела за 2 дни температурата спада 1-2 градуса.

Grafa83

уникален е братко.радост за очите

trifon ynev

Цитат на: Grafa83 - 05.02.2017 17:59
уникален е братко.радост за очите
Има още какво да се желае,но лека по лека и това ще стане.

trifon ynev

Ииииии едно ново клипче....

a__andreew

Здравейте, клипа не може да се види заради авторско право.

BatV

Сниман е с известна песен и са го махнали...

trifon ynev

Така трябва да стане....

trifon ynev


fan


pl86

Супер е, изглежда супер чист, все едно вчера си стартирал  *thanks
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

trifon ynev

Цитат на: pl86 - 14.11.2017 09:42
Супер е, изглежда супер чист, все едно вчера си стартирал  *thanks
Двата съмпа вършат страхотна работа.Водата е сменяня преди 6-7 дена и то 30%

magnit

Страхотно върви *DRINK*!
На тези рибки, обаче и този аквариум нещо мънее =-O.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

trifon ynev

Цитат на: magnit - 14.11.2017 16:20
Страхотно върви *DRINK*!
На тези рибки, обаче и този аквариум нещо мънее =-O.
То и на мен отначало ми изглеждаше голям,но като му свикнах взеха да ми минават мисли за по голям(като всеки заклет акварист)

trifon ynev

Малко снимки.....

trifon ynev


Kirilorius

Поздравления за усилията и желанието. Възхищавам се всеки път, когато човек постига мечтите си. Пожелавам ти да имаш същия ентусиазъм още много години.
Поздрави!

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Силата на вълните е в тяхното постоянство!!!

trifon ynev


trifon ynev

Малко да обновя темата с едно клипче.  Има какво да се желае още, но като пораснат и младите риби и се оцветят ще съм по-доволен.         

trifon ynev


Едно по ново клипче.

jabeto


NO CARRIER

А гърбът с камъните как е направен?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

trifon ynev

3D.Собствена изработка от фибран обработен с 2-3 ръце аквамат и накрая фугираща смес за цвят.

trifon ynev


PVV

Точно колкото моето езеро. Направо нямам думи. Къде съм тръгнал аз с моя 220 литров цихлидарник. И си мислех, че имам аквариум. Страхотен е!

Similar topics (5)

12802

Публикации: 16
Прегледи: 6865

11585

Публикации: 14
Прегледи: 6040

49353

Публикации: 17
Прегледи: 5441

31087

Публикации: 11
Прегледи: 5502

27491

Публикации: 11
Прегледи: 6083