• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 04:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Новият ми 3500 л. аквариум!

Започната от trifon ynev, 09.01.2016 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trifon ynev

Здравейте!
Занимавам се с акваристика от малък.Естествено с прекъсвания и много грешки.От 2003 г. гледам само африкански цихлиди,а от няколко месеца си направих и мечтания аквариум 3500л.Всичко  съм си правил сам(отне ми повече от година).Аквариума е 3500 л. направен е от бетон само отпред е със стъкло.Размери 2500/1400/1000 височина.На гърба отвътре има два съмпа по 80л.Всеки с по две помпи по 1600 л/ч.Отоплението е серпентина вградена в дъното и свързана към системата за отопление на къщата.Ето и едно клипче.

Повечето риби са още малки ,но се надявам след година да стане това което искам.

danielm

Вътре и ти може да правиш по няколко дължини!!!  *THUMBS UP*

Penta

Цитат на: danielm - 09.01.2016 20:54
Вътре и ти може да правиш по няколко дължини!!!  *THUMBS UP*

Опитва се той  :-D

Boqnov90

Поздравления. За първи път да ми хареса "аквариум" с цихлиди толкова много. *thanks

Не мога и да си представя колко е трудоемко обслужването на такъв обем.

bbzdrn

Възхитен съм от ентусиазма ти!
Аз харесвам растителни аквариуми,но ти ми скри шапката-само мога да мечтая за такъв литраж!

Amev

Уникален е ;) в заведение ли се намира ?

masho1

Супер е аквариума,само му трябват още рибета и ще стане уникална шаренийка :-) Поздравление за ентусиазма да направиш такъв голям съд.

trifon ynev

Аквариума е в къщи.Отделил съм една стаичка за него,а самото обслужване съм го автоматизирал доколкото мога.
Ето и няколко снимки на стаичката.
Penta благодаря за добрия кадър.

Penta

Цитат на: trifon ynev - 10.01.2016 17:48
Penta благодаря за добрия кадър.
За какво са приятелите ако не да те покажат в неудобна поза  :-D

danielm

Аз езерото, дето исках да си правя на село беше по-малко!
Завиждам ... уж благородно!  *YAHOO*

niky

Впечатляващ аквариум. Поздравления.
Би ли споделил повече за направата му ...как е хванато предното стъкло за бетона например? Само силикон или е подсигурено и механично. Колко е дебело, за обслужването стана ясно че е отзад.

Lightning_boy

Цитат на: niky - 11.01.2016 11:46
Впечатляващ аквариум. Поздравления.
Би ли споделил повече за направата му ...как е хванато предното стъкло за бетона например? Само силикон или е подсигурено и механично. Колко е дебело, за обслужването стана ясно че е отзад.

+1. Следя темата, но доста информация се пропуска да се даде  :karamse:. Поздравления за огромният проект!!! *privet* *DRINK*.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

trifon ynev

Аквариума е от бетон. Първо залях краката и дъното ,а после заедно трите стени и предната рамка. Обработих го с 3 ръце аквамат и две ръце специална смола Епросин(напълно безвредна. Само цената дето ми се видя много ама няма как). Стъклото е 19мм.залепено за рамката отвътре със солидно количество немски черен силикон. 3д фона съм го правил от фибран (бая си поиграх)и него запечатах с аквамат а после го оцветих с фугиращи смеси на церезид. Плакнах го няколко пъти и го пуснах в употреба.
Ето и няколко снимки.

Wetdream

Тази тема ме кара да правя банята аквариум!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

Amev


Цитат на: Wetdream - 11.01.2016 18:18
Тази тема ме кара да правя банята аквариум!
Мани ,мани .. Аз имам неизползваема стая 12 квадрата със стена  4 метра точно с изглед към хола и трапезарията , че и води има прекарани до там , и парно има пуснато ...

Similar topics (5)

25011

Започната от hunterbul


Публикации: 7
Прегледи: 2358

37476

Публикации: 21
Прегледи: 7227

54448

Публикации: 8
Прегледи: 5014

14992

Публикации: 12
Прегледи: 4146

9139

Започната от joropi4


Публикации: 5
Прегледи: 3079