• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новия ми аквариум

Започната от Styni, 09.04.2010 21:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Styni

09.04.2010 21:19 Last Edit: 10.04.2010 00:21 by Styni
Здравейте,
Нов съм в занаята, но реших да споделя новия аквариум .Надявам се да ви хареса.
размери: 100х50х45
Предварително се извинявам снимките са с телефон. :/



glossostigma /на 2 дена е все още/


Забравил съм да спра СО2-то




Всички критики са добре дошли : )



Bolta

Здравей , колега . А бе като за нов в занаята - добре си се справил .
Само корените можеш да ги групираш по някакъв друг начин , че така много симетрично стоят . Не е лошо и някакъв фон да сложиш .
Иначе началото ти е доста добро !  *privet* . Аз лично , ще следя развитието !

Асен Евгениев

Като дръпнат растенията и стане полянката, ще коментираме. *THUMBS UP*  Кофти е да се виждат мебелите отзад.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomatomov197

  Здравей колега, доколкото съм чувал във форума, не ти трябва со2 в първите 1-2 месеца от старта.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Styni

09.04.2010 22:05 #4 Last Edit: 10.04.2010 00:38 by Styni
Цитат на: akapulko - 09.04.2010 21:43
Като дръпнат растенията и стане полянката, ще коментираме. *THUMBS UP*  Кофти е да се виждат мебелите отзад.

Да утре ще поръчвам фолиото : ) Просто го оставих за накрая
: 09.04.2010г 22:10ч
Цитат на: tomatomov197 - 09.04.2010 21:50
 Здравей колега, доколкото съм чувал във форума, не ти трябва со2 в първите 1-2 месеца от старта.

Старта ми беше преди почти 2 месеца .. сега просто поствам снимки , защотото има какво да се показва .

Цитат на: bolta - 09.04.2010 21:39
Здравей , колега . А бе като за нов в занаята - добре си се справил .
Само корените можеш да ги групираш по някакъв друг начин , че така много симетрично стоят . Не е лошо и някакъв фон да сложиш .
Иначе началото ти е доста добро !  *privet* . Аз лично , ще следя развитието !

Благодаря!
Мисля, че за момента ще оставя корените така . Доста време ги въртях и така стояха най-добре според мен. Естествено всичко е въпрос на вкус.

phoenix9040

Помисли за малко повече растенийца
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

nikolaytoshev

Цитат на: phoenix9040 - 09.04.2010 23:15
Помисли за малко повече растенийца
И аз така мисля. *THUMBS UP*

Styni

Цитат на: phoenix9040 - 09.04.2010 23:15
Помисли за малко повече растенийца

Както казах това ми е първи аквариум .. досега не съм се занимавал и стана много спонтанно всичко . В момента целта ми е да хвана основата , да усетя как се завъртат нещатата в аквариума ,  как да потдържам средата.  На всеки му е ясно ,че всичко опира до пари : ) до момента съм на 1400лв. Реших да опитам за известно време с тези растения...ако се получат нещата и те се задържат ще продължа да засаждам, но на този етап немисля, че риска си струва без изобщо да знам дали ще се хване нещо . Просто все още не "усещам" аквариума, а и ако го натъпча с растения немога да отреагирам в случаи на фал .. затова мисля да изчакам и да видя какво ще стане . . .  а не просто да "имам" растения вътре ... просто за да имам растения . Даречем, че в момента съм просто наблюдател : )

nikolaytoshev

Знам, че акваристиката е доста скъпо хоби и изобщо не те упрекваме. Това са просто съвети. Ти си преценяваш, все пак.

Styni

Цитат на: nikolaytoshev - 10.04.2010 00:25
Знам, че акваристиката е доста скъпо хоби и изобщо не те упрекваме. Това са просто съвети. Ти си преценяваш, все пак.


Благодаря за което  *DRINK*

vasso

На мен много ми харесва. За начален аквариум е повече от перфектно. Корените са добре, като сложиш и фон ще има различна визия. Ако можеш качи снимка. :-)
Бих те посъветвал да преместиш нагревателя от другата страна, да е отзад.  *DRINK*

Styni

Цитат на: vasso - 10.04.2010 00:41
На мен много ми харесва. За начален аквариум е повече от перфектно. Корените са добре, като сложиш и фон ще има различна визия. Ако можеш качи снимка. :-)
Бих те посъветвал да преместиш нагревателя от другата страна, да е отзад.  *DRINK*

Да за  фона е 100% .. както казах наистина го оставих за накрая.
Отностно нагреватела и аз това си мислех. Проблема ми е че отворите на стъклата ми са твърде малки и едвам вкарах профилите на външната помпа. Даже зареди единия (дясно) не оплътнява добре и единия краи стърчи нагоре, но разбирасе капака на аквариума го скрива и не се вижда.

Similar topics (5)

40623

Публикации: 13
Прегледи: 4442

42341

Публикации: 32
Прегледи: 11727

12974

Започната от igenov


Публикации: 21
Прегледи: 7124

29012

Публикации: 2
Прегледи: 3695

53674

Публикации: 13
Прегледи: 4237