• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Профилът на danielm

Започната от danielm, 03.02.2012 05:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ddd_ddd

Имам същият тест на амтра метална кутийка с 50 ленти 6 в едно. При показания 6,4 на този тест за пх, реално водата е със пх 7, мерени със тест само за пх. Преди 6 месеца когато го купих показваше 6,8 при вода 7, но с времето явно се влошава показанието, а теста е с годност до 2018.
До колкото мога да преценя, само нитрит и нитрати са горе долу верни, гх също е занижено...


Цитат на: danielm - 06.02.2017 20:02
Ph-то не знам колко е бил, беше под минимума на теста за да го измеря. ЦО2 подавам с фас и киселина/сода, не е от това, ПХ-то на водата е  6,4 в чешмата.
Тествах с тест на amtra, защото нямаше на jbl (странно, но цената е същата  :-D ). Тествах обаче и питейната и теста даде идентични резултати като JBl на питейната обикновено - пх 6,4, гх- под 3, кх между 3 и 6, нитрат/нитрит -0 (т.е. работи).
Вода сменям 1/2 от обема, което е повече от 1/2 от водата. Кораловия пясък е 150млл в чорап.
TDS-а го дадох на колега, но обикновено го вдигам с мярката на око от 40-50 на 150-200 с дозата.

P.s. Вчера смених вода и сипах от макро, нитрата е днес на 25, нитрита на 1.
Днес мерих и мерките "на око" - хималайска сол около 15 грама, магнезиев сулфат - 10гр.
Това за Манадото дяли е факт ...

danielm

И сефтето с новия обектив.
Китайски семена, китайски обектив, китайски обувки ... да взема и една китайка и да се приключва.

pro_filer


_Kirilov

От последната снимка кое е от семена ?

П.П. Чак сега разбирам защо мойте буцки от 1 седмица вадят нещо светло на цвят - очевидно не листа и вече ми е ясно ,че е ще са цветове на 100%. Само дан оуспеят да ги доизхранят ,че едната кара от едно и също място и лист и цвят и с чудя кое по-напред ще избута  *spam

danielm

11.02.2017 09:50 #784 Last Edit: 11.02.2017 12:14 by danielm
Да се фокусират точките на Буцефаландрите от ръка се оказа нелека задача.  :-D

Има и от семена ...

evgeni200

Китайски статив и дистанционно и комплекта е пълен  :-D
Буцките са в много добро състояние.
Има едно правило да е на фокус обекта - ддлжината на обектива в мм да е равна на скоростта на затвора или 50мм обектив минимум скорост 1/50s

danielm

Цитат на: evgeni200 - 11.02.2017 14:25
Китайски статив и дистанционно и комплекта е пълен  :-D
И двете са налични, дистанционното за 1$ даже и работи.  *CRAZY*
Взех и на един колега за Никон, и то работи.
Направо да не повярваш ... :-D

А иначе тази снимка май е 1/80, просто иска статив ... а на мен не мми се занимаваше, беше просто за проба на 50мм обектив. За 50$ се оказа доста добър, при тов дойде с калъф, сенник и uv филтър.
С тази бленда на 1,8 скоростта винаги е голяма, дори и на тъмно от ръка не размаза.
P.S. последната снимка е за bustama - на висока скорост за пълно размазване на фона и фокус само в топ центъра. Леко розово със зелено ... залез.

danielm

Тези накъдрени листа хич не ми харесват, макар и направо кървави ... а макрото не е да липсва или да не е в пропорция.
А може и просто все още да се вкоренява!
Ама и хидрофилата нещо се къдри ... та вдигнах нитрата с гърнето.

_Kirilov

Буцките на по-горната снимка какви са ?

danielm

Имам поне 16 вида буцки, и знам видовете в аквата какви са ... но само на 5 вида знам коя какъв вид е конретно. Уви трябваше спешно да ги топна и нямах възможност да ги надпиша.
А дали кривите листа не са липса на калции, защото дозата на магнезия не е променена за д е предозиране?! При тая кисела вода как ходи разбери ... предозиране с калий и повече гърне, предоиране с магнезий или липса на калциий

Penta

Аз залагам на предозиране с микро елементи. Не Желязо, нещо от останалите лементи.

danielm

Пък чак и с мехурче въздух ...  :-D
Фокусът е върху отражението ми в мехура.  *ROFL*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi66.tinypic.com%2F11jbxio.jpg&hash=3f6e45a7ceb8954237c66ba3130a15d6237a0338Re: Профилът на danielm

bustama

Дани, при мен, като се вдигне ГТ - имай предвид калция, така стават листата.

danielm

Е тази я хванах ...



danielm

50mm обектив трябва да е първият, който човек трябва да си вземе след като си купи огледално-рефлекторен апарат.
Не, всъщнот той трябва да е китов ... а 18-55 да е опционален. 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi64.tinypic.com%2Ffwulh5.jpg&hash=64addefd69cfe85cfd5afe2f8257cb1277929753Re: Профилът на danielmRe: Профилът на danielmRe: Профилът на danielmRe: Профилът на danielmRe: Профилът на danielm

Similar topics (5)

23003

Започната от trupai


Публикации: 99
Прегледи: 36826

17877

Публикации: 77
Прегледи: 31715

48267

Започната от _Kirilov


Публикации: 93
Прегледи: 39226

35385

Започната от vanko853


Публикации: 3
Прегледи: 3635

24891

Започната от don_misho


Публикации: 39
Прегледи: 16329