• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профилът на danielm

Започната от danielm, 03.02.2012 05:52

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Joro V

Мен пък листата им ме кефят доста повече от цветовете... Цветовете не са нищо особено  8-)

danielm

Тези цветове ме дразнят, нещо още им трябвааааа ...
Добро, много добро, супер ... и все не е перфектно!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi68.tinypic.com%2F1zpit94.jpg&hash=35b72f3bff5efd3cabb3adcd7169959cafbe869bRe: Профилът на danielmRe: Профилът на danielm

Joro V

Като художник си вече  :-D

danielm

Цитат на: Joro V - 03.02.2017 16:47
Като художник си вече  :-D
Заиграването с цветовете си е цял раздел от хобито. Дори и на снимката се вижда как лек флирт се отразява рязко за два дни и ... новите листа нямат НИЩО общо.
А комбинация от лампи и тяхната подредба, химия, цо2, настройки на апарата и т.н. прави чудеса.
Аз лично съм изненадан от резултата за две седмици през декември. Не вярвах, че за толкова кратко време ще преобразя цветовете и визията на китките.

pro_filer

Те това е цвят!

danielm


bustama

Да... Хигрофилата е добра! Но, ако си поиграеш още съвсем мънинко - като намалиш драстично торенето /no3/, този чeрвeн цвят няма да го има и тогава ще видиш каква ще стане. Аз при мен съм я гледал много дълго време - червеното, преминава в розово и като се смеси с зелено... става прекрасна!

evgeni200

Даниеле, ще ги накараш да фосфоресцират нощем растенията - шегувам се  :-)
Супер е всичко!!!!
Ако споделяш наблюдения при промяна на торове или нещо друго ще е много полезно.

danielm

Цитат на: evgeni200 - 03.02.2017 22:28
Ако споделяш наблюдения при промяна на торове или нещо друго ще е много полезно.

Нищо не съм систематизирал, но скоро ще имам стаичка с акви и малко повече време.

Цитат на: bustama - 03.02.2017 21:09
Аз при мен съм я гледал много дълго време - червеното, преминава в розово и като се смеси с зелено... става прекрасна!
Имам и от розовата, но тя расте по-ниско и е с по-малки листа. Тази е явно друга, или е мутирала.

Цитат на: VDO - 13.01.2017 10:50
Е,чак па дебнене,че са бързи ,бързи са,ама все за денонощие и малко повече след като е цъфнала ще имаш време да уцелиш цвета.

Е, изпуснах я ... ама още една се кани да цъвти.


bustama

Чакай сега  :-), тази хигрофила от снимката не еHygrophila polysperma Sunset (Rosanervig) , това ли ми казваш? По скоро е мутирала от гърнето или по-точно назобена. :-D

Penta

Наистина, би било полезно да споделиш по колко и какво добавяш за да се получат такива наситени цветове.

danielm

04.02.2017 19:36 #776 Last Edit: 05.02.2017 19:58 by danielm
Всичко слагам на око и какво и колко е сложен въпрос *CRAZY* . Днес купих тестове, утре ще меря.

Публикациите са слети: 05.02.2017г 19:07ч

Днес се прибрах и тествах веднага след като два дни не съм слагал нищо:
пх-  ниско долу, не влезе в скалата.
кх- някъде м/у 3 и 6, повече към 3. Предполагам е заради малкото коралов във филтъра.
ГК - ниско долу, не влезе в скалата.
Нитрат - 10, представям си колко е бил преди два дни.

Залеза е ниско долу ... и си розовее.



Публикациите са слети: 05.02.2017 19:58

Едно е ясно - gh, ph и kh бустерете ми НЕ работят и то при 1 мехурчче co2 с фас от киселина и сода.

bustama

Ще дадеш ли по-точна информация? Колко ниско е рн? КН с какъв тест мери?
Как сменяш вода и колко, както и колко като грамаж коралов пясък най вероятно ползваш за кн-то?
Да, кн 3 си на ръба. Не, че не става... Не забравяй, че нитратните и фосфатни торове също свалят РН.

danielm

Ph-то не знам колко е бил, беше под минимума на теста за да го измеря. ЦО2 подавам с фас и киселина/сода, не е от това, ПХ-то на водата е  6,4 в чешмата.
Тествах с тест на amtra, защото нямаше на jbl (странно, но цената е същата  :-D ). Тествах обаче и питейната и теста даде идентични резултати като JBl на питейната обикновено - пх 6,4, гх- под 3, кх между 3 и 6, нитрат/нитрит -0 (т.е. работи).
Вода сменям 1/2 от обема, което е повече от 1/2 от водата. Кораловия пясък е 150млл в чорап.
TDS-а го дадох на колега, но обикновено го вдигам с мярката на око от 40-50 на 150-200 с дозата.

P.s. Вчера смених вода и сипах от макро, нитрата е днес на 25, нитрита на 1.
Днес мерих и мерките "на око" - хималайска сол около 15 грама, магнезиев сулфат - 10гр.

Цитат на: bustama - 06.02.2017 14:22
Не, че не става... Не забравяй, че нитратните и фосфатни торове също свалят РН.
Това за Манадото дяли е факт ...

bustama

Шшш ква е таз вашата вода с рн 6,4  :buff: То не че аз скоро съм мерил при мен, но по спомен е м/у 7 и 7,5 на чешмата. Взех един подобен тест, който мери рн и т.н. показа преди две седмици 7-а в аквариума, абсурд! Няма как да е толкова с амазонията. Под 7 със сигурност е! Со2 не подавам.
По принцип, когато съм замервал Кт и Гт винаги последната е била повече.Теста за Кт, мери май само карбонатите, обикновено е възможно да е и повече. Теста ти най-вероятно е в грешка, така мисля.

Чел съм, че нитратите в почвата при голямо количество, свалят рн, като се свързват с други елементи.

Similar topics (5)

50865

Започната от DPI


Публикации: 2
Прегледи: 2733

37277

Публикации: 40
Прегледи: 11696

25033

Започната от serdarov


Публикации: 11
Прегледи: 6344

18815

Публикации: 1
Прегледи: 2649

40549

Публикации: 18
Прегледи: 9126