• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нано аквариум - Скаридите на jommy

Започната от jommy, 17.09.2007 20:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jommy

Нано аквариумче с скариди:
http://gallery.aquahobbybg.com/thumbnails.php?album=11

Опитах се да направя и малко макро снимки на скаридките ако някой знае точното им наименование нека сподели.

flasher

Neocaridina sp.
Neocaridina sp. var Red - Red Cherry
да знаеш че ще се смесят и червеното ще се поразмие ...

колко литра е аквариума?

jommy

17.09.2007 21:30 #2 Last Edit: 17.09.2007 23:47 by jommy
6 литра.
Филтъра окачваем 300л/час вътре освен гъбата съм сложил и сера сипоракс.


patter

На мен си ми изглеждат като наплашени млади черита :-)
Neocaridina sp. var Red - Red Cherry

не виждам добре на снимката, но имай предвид че филтъра ти може да засмуче скаридките ... трябва да подсигуриш мястото от където смуче  - най-добре дунапренче

flasher

Цитат на: patter - 17.09.2007 21:34
На мен си ми изглеждат като наплашени млади черита :-)
Neocaridina sp. var Red - Red Cherry

не виждам добре на снимката, но имай предвид че филтъра ти може да засмуче скаридките ... трябва да подсигуриш мястото от където смуче  - най-добре дунапренче

не са черита освен освен една която червенее леко
на едната от снимките има и хайверче с черен цвят който при черитата е жълт а при Neocaridina sp. е черен

jommy

едното със сигурност е чери... но на другите не им знаех найменованието

patter

може и да не са черита - на мен ми изглеждат такива .... ама след 13 часа пред монитора .... добре че не ми приличат на атиопсиси :-)

spetsa

С какво го осветяваш толкова малък аквариум???

jommy

17.09.2007 23:33 #8 Last Edit: 17.09.2007 23:48 by jommy
ами аз съм го сложил върху един аквариум с малки гупи който няма нужда от осветление а отгоре на шкафа съм закрепил една 18w gro-lux ще го снимам да ти покажа :), но мисля да му взема няква малка луминисцентна тип нощна лампа с щипка
За литража малко съм излъгал: 18х13х18 = 4,2 литра

ето и снимката:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fgallery.aquahobbybg.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10002%2FIMG_3569_%2528Large%2529.JPG&hash=ae545d7b4cf11e80ce386f5b828254d381c307f8

patter

20.09.2007 13:39 #9 Last Edit: 20.09.2007 13:42 by patter
Навлезнахме в една тема .... определяне на подвида на скридки :-)

Появиха се скаридки във Варна с наименованието Cardina Heteropoda. Поразтърсих се малко из нета ... и се оказа голяма боза ... 

Neocaridina heteropoda - това е новото наименование на черитата (Neocardina heteropoda var Red). Твърди се че черитата са мутация на тези скаридки, като при смесването им ще се загуби червения цвят. (както и при смесване на чери с каквито и да е неокардини)

Тези, които гледах днес в магазина са с тъмен хайвер.

Така че със сигурност скаридките ти са Neocaridina , но какво следва след неокардината не се знае :-)

flasher

точно Neocaridina heteropoda са чистите Neocaridina sp.
черитата са техни мутации както CRS идват от Bee (които са от Caridina)

zmeq

Да зема и аз да кажа нещо.

Ако са тия дето ти ги дадох, определено са Red Cherry.
И при мен не искат да покажат много цвят, но понякога има някоя стара женска, която е с така желания червен цвят.


*offtopic
Ако някой е навит, имам за даване 15-20 скариди днес.

kratun

,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

patter

Цвета си го показват в зависимост от условията и храната.

Давал съм слабо оцветена скаридка на приятели ... след седмица в техния аквариум беше огромна и наситено червена.

Забелязъл съм че в аквариум със рибки червенеят повече отколкото в аквариум само със скаридки .... може да си пускат червеното за да плашат рибите ... може и да има по-различни неща за похапване ... знам ли.

jommy

Zmeq: има една от твойте която със сигурност е ред чери. Другите ги взех от кимбайците.

Similar topics (5)

10645

Публикации: 17
Прегледи: 8910

24432

Публикации: 29
Прегледи: 11583

40028

Публикации: 4
Прегледи: 3519

12577

Публикации: 2
Прегледи: 3892

17204

Публикации: 22
Прегледи: 10405