• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профилът на cantiga

Започната от cantiga, 04.03.2011 18:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

cantiga

Няколко снимки на видовия аквариум. В крайна сметка взех 9 boraras maculatus, големи сладурковци са наистина, но се снимат много трудно. Увеличих осветлението на 15 вата, във водата слагам и малко торф.
Водната чума нещо ми гние, но тя поне се намира лесно. Подариха ми няколко коренчета rotala rotundifolia.



Поздрав!
Светослав

crxx

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

cantiga

Цитат на: crxx - 14.04.2013 21:39
страхотен  *THUMBS UP*
Мерси.*privet*

Една кофти снимка на  Bucephalandra motleyana Bukit Kelam- Sintang в лошо състояние с иначе здрави ризоми, беше преоценена и поне няма да й треперя дали ще тръгне.  :-X
Поздрав!
Светослав

Caxapa

Като цяло ме кефи начина по който се опитваш да си докараш КЕФ  с аквариумите и аквапониката. И там е разковничето на успеха според мен. Опити и пак опити докато постигнем желаните резултати. Поздрави!

cantiga

Цитат на: Caxapa - 03.05.2013 23:50
Като цяло ме кефи начина по който се опитваш да си докараш КЕФ  с аквариумите и аквапониката. И там е разковничето на успеха според мен. Опити и пак опити докато постигнем желаните резултати. Поздрави!
Все пак хобито трябва да забавлява, а не да натоварва. И за опитите си прав, винаги има нещо ново и интересно, което на човек му се иска да опита -  друго е като му мине на човек през ръцете.  :-)
Поздрав!
Светослав

cantiga

Еми това е...подпалихте ми и на мен чергата пак с този треволяк. Сложих си старото осветление от любопитство преди няколко дена и май няма да го махна повече. Сега имам аквариум без концепция, но с Bucephalandra в него- все е нещо.  *dontknow* А според някои опитни колеги  тя дори не е много за аквариум.  :duvar: Рибетата и те не са в настроение за сега  :-)
Поне мога да покажа няколко снимки, листата на анубиаса на заден план могат да служат като база за сравнение - наистина красиво растение. Забележете завитите на фунийка нови листенца. Пак благодаря на колегата DerWallfahrer за помощта с коренчето.  *privet*






Поздрав!
Светослав

anasarka

Цитат на: cantiga - 22.05.2013 21:38
Еми това е...подпалихте ми и на мен чергата пак с този треволяк. Сложих си старото осветление от любопитство преди няколко дена и май няма да го махна повече. Сега имам аквариум без концепция, но с Bucephalandra в него- все е нещо.  *dontknow* А според някои опитни колеги  тя дори не е много за аквариум.  :duvar:
Не се бой и за аквариум стават, добре изглежда за сега, ти си вторият колега който показва аквариум с Буцефаландри. Почвам да се притеснявам че преведох статията за тях че ако не ви станат ще имам угризения че ви зарибявам. :-D А си мислех и за други непознати по нашите земи да пиша :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

petko

Цитат на: anasarka - 22.05.2013 21:45
Не се бой и за аквариум стават, добре изглежда за сега, ти си вторият колега който показва аквариум с Буцефаландри. Почвам да се притеснявам че преведох статията за тях че ако не ви станат ще имам угризения че ви зарибявам. :-D А си мислех и за други непознати по нашите земи да пиша :-D
Спокойно не се притеснявай,ако не станат ще почерпиш :-).Чергата беше запалена отдавна.По принцип тази статия я гледах на доста сайта,и е най-подробната за този вид,за превода благодаря.Най-сетне я прочетох на български.Доста прилика в отглеждането с криптокорините и анубисите.Продължавай да пишеш. *DRINK*
Колега ,а какъв вид са твоете знаеш ли.И мен това дали е за аквариум ме възпираше доста време.За добро и зло бавно растат.Успех. *DRINK*

cantiga

Цитат на: anasarka - 22.05.2013 21:45
Не се бой и за аквариум стават, добре изглежда за сега, ти си вторият колега който показва аквариум с Буцефаландри. Почвам да се притеснявам че преведох статията за тях че ако не ви станат ще имам угризения че ви зарибявам. :-D А си мислех и за други непознати по нашите земи да пиша :-D
Да, в моя случай беше твоята статия, мисли му!  :-D И аз ти благодаря за превода!
Може и други, само ако е възможно да се събират в максимално 30 литра вода.
Има още един колега от форума с този троскот, ама не го е показал.  :-)
Цитат на: petko - 22.05.2013 22:01
Колега ,а какъв вид са твоете знаеш ли.И мен това дали е за аквариум ме възпираше доста време.За добро и зло бавно растат.Успех. *DRINK*
Да, Bucephalandra motleyana, a Bukit Kelam e мястото, от където е взета, поне така разбрах. Като цяло май са в процес на описване и има още много работа.
А ти обмислял ли си да пуснеш ЦО2 за по-бърз растеж?
Поздрав!
Светослав

petko

Цитат на: cantiga - 22.05.2013 22:23
А ти обмислял ли си да пуснеш ЦО2 за по-бърз растеж?
В момента са в аквариум ,който е с СО2 и торене.И определено там където ще са ще има СО2.Пък да видим,колко бързо ще растат.Сега за 10 дни имат по един нов лист и тръгва друг.

cantiga

Аквариумът на 3 месеца.
Сложих  един анубиас нана на мангрово коренче на задното стъкло.
Много бавно върви, но няма да му пускам ЦО2, че ще го изоставям пак за 3 седмици скоро.


Поздрав!
Светослав

Caxapa

Това ни е едно от слабите места на нас. Изоставяме си аквариумите за месец и после в повечето случаи започваме някои проекти наново.

cantiga

Цитат на: Caxapa - 20.06.2013 21:41
Това ни е едно от слабите места на нас. Изоставяме си аквариумите за месец и после в повечето случаи започваме някои проекти наново.
Да, така е. Обикновено се намира някой да храни рибите и поне да долива вода, но по-сериозни проекти трябва да са съобразени с ваканцията. Малко е кофти наистина...
Поздрав!
Светослав

crxx

както винаги страхотен аквариум canti  :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

cantiga

Цитат на: crxx - 21.06.2013 22:12
както винаги страхотен аквариум canti  :-P

Благодаря ти, Круме, много ме хвалиш - недей толкова, че ще взема да си повярвам и ще ви оспамя.   *JOKINGLY*
При теб как върви, намираш ли време за стъклениците? Обнови профилчето да гледаме.  :popcorn:
*spam
Canti ми харесва...може би трябва да хвърля малко светлина върху избора си.  :-)
Cantiga e португалска думичка и означава кратка песен.
Cantigas de Santa Maria се числи към един от най-големите сборници с песни от средновековието – чудесни мелодии в уникалната музикална традиция на средните векове в Западна Европа.
Май това слушах като си правих регистрацията тук, та виж какво стана.
Поздрав!
Светослав

Similar topics (5)

35385

Започната от vanko853


Публикации: 3
Прегледи: 3640

24725

Започната от Antuni


Публикации: 76
Прегледи: 34967

18013

Започната от stenli


Публикации: 49
Прегледи: 22684

50865

Започната от DPI


Публикации: 2
Прегледи: 2741

37815

Започната от marto557


Публикации: 8
Прегледи: 3490