• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Профилът на cantiga

Започната от cantiga, 04.03.2011 18:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

crxx

преди ми харесваше повече  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

DerWallfahrer

Спокойно, след има няма два месеца пак ще е за стригане  *CRAZY* . Анубиасът доста е пораснал, красота.
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

cantiga

Благодаря ви denbosch, Филипе.  :-)
Цитат на: crxx - 12.01.2013 14:25
преди ми харесваше повече  :-)
Да, зная, но разлика на практика няма, всичко си е както преди, просто растенията трябва да се развият отново. Един вид се връщаш няколко крачки назад за да тръгнеш отново напред. Дъното ми обаче е много мръсно и трябва да сифонирам няколко пъти къде що мога. Водорасли все пак нямам, но загубих свежестта от по-рано.
Цитат на: DerWallfahrer - 12.01.2013 14:59
Спокойно, след има няма два месеца пак ще е за стригане  *CRAZY* . Анубиасът доста е пораснал, красота.
Анубиасът оправдава името си и не нараства прекомерно, но се сгъсти, и на мен ми е любим. Хареса му коренчето, което ти ми даде.  *privet*
Поздрав!
Светослав

dafil

Напоследък и при мен НС тръгна/чак да не повярвам/ но  не бих оставял много плътен и по-висок от 2см килим.Стрижа яко :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

cantiga

Цитат на: dafil - 13.01.2013 15:40
Напоследък и при мен НС тръгна/чак да не повярвам/ но  не бих оставял много плътен и по-висок от 2см килим.Стрижа яко :-)
Ами да, това е начина да го задържиш него.
По мой наблюдения НС образува висок и плътен килим само при богато дъно в комбинация със силна светлина, затова и при мен винаги е бил малко по-рехав (преди всичко заради дъното). 
Ти в по-малкия аквариум май видях, че си го хванал.  *THUMBS UP*
Ето и едно видео по темата стригане, много добър нагледен пример.  *MODERATOR* Като си помисля, че преди време ме беше страх да го пипна...  *ROFL*
Поздрав!
Светослав

cantiga

От доста време не съм писал в темата си, но за съжаление нямам почти никакво време за това. Съответно зле се развива и аквариумчето ми, от 5 седмици не съм пускал ЦО2, торове почти не слагам, но поне устоя преместването ми в ново жилище посред зима и все още върви. На липсата на режим се радва единствено анубиасът и си расте стабилно. Ето една снимка.  :-)

В близките дни ми се иска да стратирам 25 литрово аквариумче, от доста време му се каня. Целта ми е да опитам да размножа boraras brigittae и да си почина от китките.  :-)
Поздрав!
Светослав

anasarka

Добре изглежда като за изоставено :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

cantiga

Цитат на: anasarka - 22.03.2013 12:37
Добре изглежда като за изоставено :-)
Може би наистина е така. :)
В края на предната седмица пуснах другия аквариум, та хайде да се отбележа.
Обем: 25 литра
Дъно: кварцов пясък
Филтрация: Еден 501
Осветление: енергоспестяваща крушка 11 вата
Отопление: Сера 25 вата
Обитатели: за сега няма, по-късно Boraras Brigittae
При растенията нов е единствено Microsorum Widelov.
Сега не се сещам за друго около аквата, няколко снимки. :)




Поздрав!
Светослав

danielm

Еленовите рога зад корен е супер. все едно е част от дървото!

anasarka

Тази крушка ще да е височко ли слабичка ли е ама малко възтъмничко ми се вижда
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

cantiga

Цитат на: danielm - 26.03.2013 20:05
Еленовите рога зад корен е супер. все едно е част от дървото!
И аз съм му фен. :)
Цитат на: anasarka - 26.03.2013 20:12
Тази крушка ще да е височко ли слабичка ли е ама малко възтъмничко ми се вижда
Аквариумът е тъмничък, но не прекомерно, поне според мен. Във водата слагам Aquatan Black Water, което май го прави да изглежда още по-тъмен. Със осветлението не би трябвало да има проблем, струва ми се.  :-) Ще видим как ще тръгнат нещата.
Поздрав!
Светослав

anasarka

И защо потъмняваш водата?
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

cantiga

Цитат на: anasarka - 26.03.2013 21:49
И защо потъмняваш водата?
Аз си мислех, че това е ясно, но ти ме върна в първи клас.   :-D
Явно не съм се справил много добре до тук.  :-)
Аз лично намирам комбинацията от тъмна вода, кварцов пясък и топла светлина много атрактивна. Това се опитвам и да пресъздам.
Това едно на ръка, второ, бъдещите обитатели не обичат твърде осветени аквариуми, поне според това, което зная за тях. В подобен съд те би трябвало да се чувстват добре.  :-)
Сега използвам Aquatan, макар че шишарките от елша леко оцветяват водата, но това не ми е достатъчно. По-късно смятам да опитам и с торф.
Освен всичко чух мнения, че Boraras brigittae изтъкват червената си окраска при подобни условия, дали наистина е така ще разбера сам скоро.  ;-)
Поздрав!
Светослав

anasarka

Така като казваш че е ясно, изглежда е така в твоите представи, ама за мене изглежда навиждам яснота. Ако беше пресъздаване на някакъв определен биотоп да го вдена  *mislia*.
Важното е на тебе да ти харесва все пак :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

cantiga

Термините "биотоп" и "акваскейп" в моя профил няма да ги видиш, отдавна съм се зарекъл да не си слагам главата в торбата, това са опасни думички за човек, който прави каквото си иска и по-скоро ограничават нашата креативност.  :-D
Иначе аквариумът наистина леко отива в тази посока ...и да, много ми харесва, това си бях пожелал за хола.   *YAHOO*
Поздрав!
Светослав

Similar topics (5)

23003

Започната от trupai


Публикации: 99
Прегледи: 36831

17877

Публикации: 77
Прегледи: 31722

48267

Започната от _Kirilov


Публикации: 93
Прегледи: 39266

37277

Публикации: 40
Прегледи: 11705

24891

Започната от don_misho


Публикации: 39
Прегледи: 16334