• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профилът на cantiga

Започната от cantiga, 04.03.2011 18:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

diskusi233

Много елегантно кубата при тебе вирее при мене мре за часове.Добър разцвет има аквариума харесва ми.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

cantiga

Благодаря :)
Точно два месеца след старта.

Поздрав!
Светослав

ivan.k

Невероятна красота в такъв малък обем. *privet* :-)

cantiga

12.08.2012 14:42 #63 Last Edit: 12.08.2012 23:30 by cantiga
Цитат на: ivan.k - 09.08.2012 13:08
Невероятна красота в такъв малък обем. *privet* :-)
*privet*

Да си се оплача - имам си все същия проблем с погостемона, въпреки силното осветление се издължава, като го подрежа пак хуква нагоре. Така и не ми стана ясно как да го държа ниско (хранителна подложка?). При мен той е на преден план, там водния стълб е 15см. и май ще го махна. Не зная още само с какво да го сменя, при всички положения не трябва да надвишава 5-6см.(идеи са добре дошли :-) )
Огненият мъх достигна 8см при воден стълб от 12 и все още се чувства добре. При него проблемът е, че често се засенчва сам и отмира в основата. Ще го наблюдавам и ако прояви подобни признаци ще го подрежа, иначе ми се иска да стигне повърхността. Ломариопсисът се разраства, ще го поразредя малко. Полянката се позатвори и смятам да намаля темпото, на първо време ще махна рефлектора на лампата и ще редуцирам торенето и светлоденя, добре ще е да го позабавя малко.  :whistle:
Поздрав!
Светослав

dafil

Слагай Стауроджин.Него когато го постригваш не го обезобразяваш както става с Хелферито :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

cantiga

Цитат на: dafil - 12.08.2012 16:47
Него когато го постригваш не го обезобразяваш както става с Хелферито :-D
Хванал си ми мисълта  :-D
Стауроджин не е лоша идея, ще помисля, мерси много!  *DRINK*
Поздрав!
Светослав

cantiga

Вече сме големи - на три месеца  :-P .
Аквариумът се развива стабилно.
Anubias var nana bonsai е вече почти месец при мен и се адаптира добре, много кокетен дребосък е. Вижда се и Riccardia chamedryfolia. Няколко снимки. :)




Поздрав!
Светослав

Klens

Страхотно аквариумче. Браво *privet*
Имаш ли вода около теб, влизаш в историята, нямаш ли, чакаш отвън.

Marinela

Красота!  =-O По красив аквариум не съм виждала! НАИСТИНА
:-)

S_mo

Имаш ли алги? Как се справяш с тях?

diskusi233

Доста добро попълнение е Anubias var nana bonsai супер се вписва в обставовката.Само да попитам виждам че имаш капак за аквариума,а на снимките по-доло невиждам входната тръба на външния   
фиртър та каква е филтрацията в момента или просто си го прикрил доста добре.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

cantiga

Благодаря!
По въпросите:
Цитат на: S_mo - 11.09.2012 23:14
Имаш ли алги? Как се справяш с тях?
Водорасли със сигурност има, но не се виждат, защото не се развиват. На няколко седмици почиствам стъклото, по него се образува  лек филм от силното осветление. Съответно и не ми се налага да се справям с тях, останалото го пише нагоре в темата.  :)
Цитат на: diiskusi233 - 11.09.2012 23:57
Доста добро попълнение е Anubias var nana bonsai супер се вписва в обставовката.Само да попитам виждам че имаш капак за аквариума,а на снимките по-доло невиждам входната тръба на външния  
фиртър та каква е филтрацията в момента или просто си го прикрил доста добре.
Нямам нито капак, нито външен филтър. На снимките техниката е изкарана, иначе си е все същата. Дали анубиаса е добро попълнение ще стане ясно след месец, сега е малко рано още.

Една интересна снимка. :)
Поздрав!
Светослав

_Kirilov

Адмирации Светльо  *DRINK*

cantiga

Благодаря, _Kirilov  :-)
Тази вечер малко градинарствах. Хубавата новина е, че анубиасът все пак успя да се приспособи.  *YES*


Поздрав!
Светослав

DerWallfahrer

Като за аквариум "формат А4" си е супер. *THUMBS UP*
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

Similar topics (5)

35385

Започната от vanko853


Публикации: 3
Прегледи: 3629

24725

Започната от Antuni


Публикации: 76
Прегледи: 34953

18013

Започната от stenli


Публикации: 49
Прегледи: 22647

50865

Започната от DPI


Публикации: 2
Прегледи: 2724

37815

Започната от marto557


Публикации: 8
Прегледи: 3481