• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 11:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Профилът на cantiga

Започната от cantiga, 04.03.2011 18:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cantiga

04.03.2011 18:58 Last Edit: 03.02.2012 11:45 by NO CARRIER
Здравейте, ето че и аз реших  да покажа малката си локва. Размерите са 30/20/20 или 12 литра, стартиран е точно преди 2 месеца.
Така изглеждаше в началото с две неончета и доста скариди, но така и не можах да създам стабилна колония  *dontknow*  :buff:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi54.tinypic.com%2F2elzigo.jpg&hash=1437ac090ebe022e6288f866debd0c775feb8f23

От около 10 дена аквариума се обитава от два охлюва неритина и мъжка бета спленденс.
Подавам ЦО2 с мая и захар, използвам торове на SERA, осветлението е една енергоспестяваща лампа 14вата 6500К, светлоден около 7 часа.
Ето няколко снимки, правени са с телефон, за жалост нямам камера  :-)





Поздрав!
Светослав

bad_boy

Много добре се е получило аквариумчето.

Асен Евгениев

Добра стена се заформя. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

xD

Много е хубав  *THUMBS UP*

cantiga

Благодаря, колеги.  :-)
Поздрав!
Светослав

Bolta

Аквариумчето е страхотно   *THUMBS UP*,хем като изработка, хем и като оформление!
Полянката, предполагам е от НС и скоро, ще покрие цялото дъно. Обезателно да покажеш нови снимки, когато се случи това!   :-)*privet*

MeTogu

Не си ли мислил за кристал ред скаридки.Като гледам какво си сложил за грунд ще е добра средата за тях.Какви са параметрите на водата ти?
Наистина е много приятно за гледане.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

martin95601

За този обем си сътворил нещо наистина хубаво!!!Поздравление  :-)

cantiga

Благодаря отново  :-)
Да, отпред е НС, при засаждането го оставих на по-големи туфички и ще му трябва още време да затвори полянката  :-)
Всъщност започнах със скариди, но ги уморих  и не разбрах точно как, а точно тогава нямах много време и преглътнах  неуспеха :'(  Мисля, че ще ми държи влага известно време преди отново да опитам, иначе кристал ред и на мен са ми фаворит. Тестове на водата не съм правил никога,  :duvar: но имам параметрите на чешмяната вода при мен (от Варна съм, но живея извън страната):
pH - 7,6
gh - 14
kh - 10
нитрит - 0,02 мг
нитрат- 14 мг
калций - 62 мг
магнезий - 22 мг
желязо - 0,02 мг
фосфат - 0, 35 мг
мед - 0,02 мг
натрий - 21 мг
Сменям 30% вода два пъти в седмицата с престояла 24 часа. Мисля да взема в най-скоро време един тест за цо2, че сега нямам никаква идея как се движат колебанията му през денонощието и отдавна подозирам големи разлики.
Приятен ден!  *privet*
Поздрав!
Светослав

MeTogu

Ами точно заради подаването на CO2 си уморил скаридките.Ако имше апарат за обратна осмоза,течен CO2 и няколко добавки на Easy Life нямаше да имаш проблем със скаридките.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

cantiga

Благодаря за разяснението, предполагах цо2 като проблем, но не знаех  решение на проблема  *thanks . Може пък пак да опитам някой ден  :-)
Поздрав!
Светослав

Slavov

Голема красота, най ме грабна отзад фона с мъха, каква мрежа си използвал, тъй като тази където слагат по комарниците, няма ли след време да почне да се "чупи". Защото моя комарник на 3 години и се ронеше, пък камоли във вода ?!

Асен Евгениев

Цитат на: Slavov - 14.03.2011 23:42
Защото моя комарник на 3 години и се ронеше, пък камоли във вода ?!
Рони се`от слънцето. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dafil

Цитат на: cantiga - 06.03.2011 12:19
Благодаря за разяснението, предполагах цо2 като проблем, но не знаех  решение на проблема  *thanks . Може пък пак да опитам някой ден  :-)
Реглажа на ЦО2 с мая и захар става  като вдигнеш дифузьора по близко до повърхността-така ще имаш по-малко насищане.
Имам едно 6-7 литрово, в което дифузьора е на 3-4 см под нивото на водата.В началото го бях сложил на 10см дълбочина и доста скариди уморих :-[
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

cantiga

За стената използвах пластмасова мрежа от строителен магазин, използва се при замазки. Режеш две парчета, слагаш малко мъх посредата и "бродираш" с корда по краищата. Не слагай много мъх, за да не загние :)

Ясно  *THUMBS UP* , със ЦО2 ще внимавам повече за напред.  :-)
Поздрав!
Светослав

Similar topics (5)

50865

Започната от DPI


Публикации: 2
Прегледи: 2702

37815

Започната от marto557


Публикации: 8
Прегледи: 3473

25033

Започната от serdarov


Публикации: 11
Прегледи: 6340

18815

Публикации: 1
Прегледи: 2642

40549

Публикации: 18
Прегледи: 9094