• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

моят 120 литров аквариум

Започната от danodanev, 28.11.2016 19:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danodanev

първата снимка е веднага след като го стартирах а втората е една седмица след това но нещо започна яко да зеленясва
https://s18.postimg.cc/xoqqx1va1/15057934_1158000860963240_598678067_n.jpg

Penta

Прекалил си със светлината или по-точно с височината. Няма ли начин да ги вдигнеш с около 10см прожекторите ?

danodanev

има трябва чисто нова стойка  :-D :-D

niki_o

С тези прожектори и от такова растояние,без китки почти и в нов аквариум невиждам смисъл да светиш повече от 4 часа.Ти по колко часа светиш?

danodanev

повече от 12 часа сутрин преди да излезна ги пускам това е към 6 и вечере се прибирам след 12 ама това няма ли да се оправи като пораснат растенията

niki_o

Оптимист си колега...... :whistle:
Хаиде купи си един таимер и почни от 4 часа,после увеличавай с половин час на седмица и така до 7...май най-много като гледам снимката.
П.П. и да те поправя- светиш повече от 18 часа.... *ROFL*

danodanev

до колкото четох една статия на такаши амано най важното е светлина , хранителни вещества и въглероден диоксид и до колкото разбрах той от самото начало свети по цял ден и тори и в сатията пише че водорасли винаги ще има да не ни притесняват просто да се грижим за растенията пък водораслите сами ще изчезнат и аз това правя искам да опитам така до сега винаги съм се съобразявал със светлина торене и всякакви такива неща и накрая винаги е неуспех сега ще пробвам нещо нестандартно

Penta

Това е вярно - най важното е светлина , хранителни вещества и въглероден диоксид
Цял ден е относително понятие, "деня" в аквариума продължава максимум 10 часа.
Това също е вярно - водорасли винаги ще има да не ни притесняват просто да се грижим за растенията пък водораслите сами ще изчезнат (само че с някоя друга запетая в средата)

След като е трудно да регулираш силата на светлината заради стойката, регулирай продължителността. Започни с 4 часа и стигни до 7 часа максимум.

danodanev


danodanev

Един месец сред старта  :-D






pietrokaja

Растениятаса са се вкоренили и пораснали,виждам и кипеж.
СО2 системата си я интегрирал във вътрешния филтър/ако птавилно съм видял/.По-добро ли е разтварянето и спираш ли я когато не работи осветлението?

danodanev

да във филтъра е и не я спирам когато не работи осветлението

danodanev

аквариума във момента


ogun

Много добре.
Би ли дал повече инфо за филтрацията?
В началото май си бил само с вътрешен филтър, а сега си сложил канистър?
Освен Неони какъв друг добитък гледаш?

danodanev

външен филтър с uv лампа 1000 литра на час sun sun и имам 4 малки сомчета ама те почти не излизат от растенията иначе неонките вече ги имам 1 година и нито една не е умряла не торя само въглероден диоксид опитвал съм с тор като го сложа и след 3 дни всичко зеленясва когато не слагам не зеленясва и растенията пак растат

pietrokaja

Супер е станал.Успял си да пребориш зелената фаза и сега му се наслаждаваш на развитието.На мен ми харесва.

danodanev


Similar topics (5)

6907

Публикации: 21
Прегледи: 10707

59923

Започната от POWERPUFF


Публикации: 28
Прегледи: 4669

23966

Започната от Тони


Публикации: 15
Прегледи: 10100

33087

Започната от M14iro


Публикации: 11
Прегледи: 6372

16994

Започната от Мишо


Публикации: 75
Прегледи: 34720