• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моят 100 литра аквариум

Започната от Петко Красимиров, 07.01.2012 21:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Петко Красимиров

07.01.2012 21:04 Last Edit: 08.01.2012 10:00 by Петко Красимиров
Ето го моят 100 литра аквариум:


На снимката долу виждате две от женските гупи, а по-отдоло едната молинезия и един от хелерите:

Ето ги две от скалариите:

Ето я мъжката молинезия, но малко и е отрязана главата. :-D :-D :-D

Ето я и едната ампулария:

Знам, че снимките не са отлични, но какво да се прави.

iv4o2233

Хубаво е, но с естествени растения ще е по-добре. Иначе рибките са прекрасни.  :-)

Mirobg

Подкрепям. Пълен рестарт. Пласмасата на б о к л у к а!
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

zariio

Цитат на: Mirobg - 07.01.2012 21:24
Подкрепям. Пълен рестарт. Пласмасата на б о к л у к а!

Не толкова крайно,колега.Разни хора,разни вкусове :-)Важното е този който го гледа постоянно да си го харесва :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Петко Красимиров

07.01.2012 21:58 #4 Last Edit: 08.01.2012 09:59 by Петко Красимиров
Благодаря за хубавите думи. :-) :-) :-) Това са снимки на аквариума от 1,2 седмици и сега го промених-взех едно огромно растение към 60-70 см. и един дънер за сомчета.При възможност ще снимам аквариума и ще кача снимки. :-)

alleyesonme

Водорасло или растение ? Научете го това де, разликата е много голяма  :-D

chaykov

Цитат на: alleyesonme - 07.01.2012 22:11
Водорасло или растение ? Научете го това де, разликата е много голяма  :-D

ее не така грубо... не всички са се родили акваристи...
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

alleyesonme

Така е, дори и аз не знам почти нищо за акваристиката, но колегата пускаше някакви профили на риби, ала-бала, би трябвало да знае някои елементарни неща  :-)

Асен Евгениев

Цитат на: alleyesonme - 07.01.2012 23:43
колегата пускаше някакви профили на риби, ала-бала, би трябвало да знае някои елементарни неща 
Копира ги от други сайтове, не са негови разработки. :-) Но има желание и е напорист.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Петко Красимиров

Копирам не е точната дума, по-скоро превеждам. :-)

bicho1976

Цитат на: Петко Красимиров - 08.01.2012 09:58
Копирам не е точната дума, по-скоро превеждам. :-)
Направо си копираш.Ама я карай по-леко. :-D
Относно аквариумът,ако всичката тая пластмаса я замениш с живи растения и спазиш подредбата, ще стане чудесен аквариума.

Mirobg

Цитат на: Петко Красимиров - 08.01.2012 09:58
Копирам не е точната дума, по-скоро превеждам. :-)
След възрастта си и тук малко поизлъга. :/
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

NO CARRIER

Хайде да коментирате аквариума, а не да си чешете езиците, моля.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Peza

Здравей и от мен!
Да си кажа честно очаквах повече от аквариума на човек с толкова статии. Ако докараш нивото на аквариумът си на нивото на статиите, няма да сбъркаш. Копирани или не, но поне са кадърно представени. Моят съвет е въпреки, че сега се е получил симпатичен аквариум да качиш една стъпка и да преминеш към естествени растения изцяло. Грундът също е под въпрос в сегашната си разцветка. Въпрос на личен избор, но и определено на изкуствените растения и декорации се гледа като "за първи аквариум" и до време.

С риск да бъда смъмрен/наказан след по-горният от моя пост:
Съветвам те и към уважение на труда на хората чиито статии превеждаш или копираш, без значение кое от двете. Редно е, а и е знак на уважение, да се цитира от къде е взета статията, дори и да има редакция от твоя страна, дори и само да се позоваваш и на нечий чужд труд. Така ще си спестиш и негативното впечатление което в момента оставят те. Не случайно когато си купиш книга/наръчник/учебник в нея винаги е упоменато кои са източниците й на информация и чии трудове са ползвани.

Поздрави и дано ти е от полза постът ми.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Петко Красимиров

От полза ще ми е.Благодаря.

Similar topics (5)

11601

Започната от Bayeuro


Публикации: 10
Прегледи: 5750

25166

Публикации: 8
Прегледи: 6777

58299

Започната от danodanev


Публикации: 5
Прегледи: 2736

44821

Започната от crxx


Публикации: 33
Прегледи: 11377

11854

Започната от zamunda


Публикации: 22
Прегледи: 6248