• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моето второ творение

Започната от FenZariben, 31.01.2011 18:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FenZariben

Здравейте на всички колеги,
Дойде време да ви представя и моя втори скейп,който стартирах преди седмица и половина.Аквата е още в работен вариант и може да има доста промени относно видовете растения и тяхната подредба.
Данните на аквариума:

Размери: 76(д)/30(ш)/35(в)
Филтрация: Тетратек ЕХ700-700л/ч(обем на филтъра 6,6л,пълнежи :1,5кг Сера биопръстени+1 кг активен въглен + разни гъби) + Коралия Нано 900л/ч( за по добра циркулация)
Нагревател:Елит 300 Вт
Грунд:АДА Аквасоил Амазония 1 -10л(стандартна) + Амазония Паудър - 3л ,АДА Нилски пясък около 1,5л
Камъни:ADA Dragon stone
Корени:Redmoor wood
CO2: За момента мая+захар 2л разтвор(още чакам частите за системите с пожарогасителите) стартиран на осмия ден.Разтварям с керамичен дифузер тип АДА.
Осветление:2х24 Вт Т5 (марка неизвестна 6000К)+ 2х18 Вт Т8 Аркадия (Original Tropical Lamp).Осветлението е на 2 кръга двете Т5 лампи светят от 8:30 до 15:00,а Т8 лампите от 10:00 до 14:00 заедно с другите(фотопериода подлежи на регулиране според нуждите на растенията).
Растения:
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Eleocharis Parvula
Staurogyne Sp.repens
Anubias nana "petite"
Anubias barteri 'Coffeefolia'
Microsorum pteropus "Petite"
Cryptocoryne wendtii 'Brown'
Nymphaea lotus 'Zenkeri'
Ludwigia glandulosa (perennis)
Apogeton Capuroni
Apogeton (неизвестен вид ,които получих като част от пакет растения.Като се развие ще пусна снимка,че сега го рестартирах)
Alternanthera reineckii 'Pink' (roseafolia)
Rotala macrandra
Java moss
Spiky moss
Plagiomnium affine
На по-късен етап:
Pogostemon helferi
Utricularia graminifolia
Торове:През първата седмица не сам слагал нищо.От ден осми добавям:
Изикарбо -3мл/ден
Ада Брайти К - 2мл/ден
Тропика Плант Нутришън - 3 мл/ден(без Сряда и Събота)
Тропика Плант Нутришън + - 2мл/ден(само Сряда и Събота)
Seachem Florish Iron - 2мл/ден (само Вторник и Четвъртък)
АДА Грийн Гейн - 6 капки (след смяна на водата през 2 дена)
АДА Ека - 8 капки (след смяна на водата през 2 дена)
Смени на водата:Още сменям 50% вода всеки ден.
Наличие на водорасли:За сега няма никакви :-D


Ето и няколко снимки:









Ето и крайния резултат.


Една седмица след старта.


Това е за сега положението.
Всички коментари са добре дошли.
Мислене извън рамките поставени от някого е правилния път към прогреса на всеки акварист.Бъдете различни и използвайте главите си.

xD

Браво страхотен е ! Много ми харесват и твойте аквариуми  *THUMBS UP* Успех  *DRINK*

paolo6481

Как се казва червеното растение в центъра зад камъка което наднича срамежливо?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

bicho1976

Аквариумчето ще стане "убиец".Корена е страхотен,а за камъните нямам думи.Но според мен(без да ангажирам никого с мнението си)аквариумът е малък и за двете(корена и камъните).Бих оставил само камъните,просто са уникални.Също и роталата не ми се връзва.Всичко което написах е добронамерено и не критикувам,просто споделям мислите които ми минават докато гледам.
Успех с аквариумът,до конкурса ще стане супер. *privet*

Eliz

Аквариума не е хубав-СТРАХОТЕН Е!Може би като се развият растенията корена ще пасне по-добре!

FenZariben

Цитат на: paolo6481 - 31.01.2011 18:37
Как се казва червеното растение в центъра зад камъка което наднича срамежливо?

Здравей ,
растението е Alternanthera reineckii 'Pink' (roseafolia)
  *DRINK*
Мислене извън рамките поставени от някого е правилния път към прогреса на всеки акварист.Бъдете различни и използвайте главите си.

zlatna_ribka

Ако човек не открие нещо, за което си струва да умре, той не заслужава да живее

paolo6481

Цитат на: FenZariben - 31.01.2011 19:03
Здравей ,
растението е Alternanthera reineckii 'Pink' (roseafolia)
  *DRINK*
Благодаря! *YAHOO*Имам го от почти година и не му знаех името.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

jojo

Както е казал адаша, или дървото, или камъните... за да стане както трябва. Сами по себе си и двете са супер, но заедно не се връзват нещо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

xD

аз бих избрал камъните  ;-)

met

Според мен композицията не е претоварена. Корена стои като дърво в преден план, а камъните по в дълбочина като скали. Създава малко дълбочина като че ли :) Камъните, ако бяха по в дясно може би щеше да е по-добре, но на мен ми харесва така.  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi8.photobucket.com%2Falbums%2Fa48%2Fh0stage%2F1231-1.jpg&hash=3ebdc6eba81d20551df15dac7fc17ea2d362a84a

Хелера-91

Mного як, Много радва, слагай ени черни неони и ще стане идеален *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Асен Евгениев

Цитат на: bicho1976 - 31.01.2011 18:42
според мен аквариумът е малък и за двете(корена и камъните
По-скоро коренът идва малко едър. Като обрасне най-вероятно няма да привлича толкова погледа.
Камъните са точно в центъра, може би трябва да са малко в дясно, на една трета от дължината, с
променена посока. Иначе от целия аквариум лъха професионализъм. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

FenZariben

Здравейте ,
Идеята ми е коренът и камъните са се слеят като един масив с помощта на няколко растения, които за сега са доста ниски.Като знаете доста от идеите идват със самото развитие на аквариума,но за сега сърце не ми дава да го разместя.Ще се придържам към първоначалния си план ,пък после ще видим.Казвал съм и преди,че усилията ми за момента са изцяло върху гледане на растения.Аквариумите ми ще имат само по няколко рибки във тях,не ме съдете ако е доста залесено.От друга страна непрекъснато си вземам нови растения от изледователска гледна точка,да видя как ще се справя с тях(въпреки многото инфо в нет-а,друго си е да си счупи главата човек и да натрупа опит).
За мен най-добре би се получило ако коренът и камъните за преплетени заедно ,но коренът дойде голям за тая идея.Пазарувам изцяло по интернет,и е много яко,защото корени и камъни се продават на кило никога не се знае точно какво ще получиш.
Поздрави *DRINK*
Мислене извън рамките поставени от някого е правилния път към прогреса на всеки акварист.Бъдете различни и използвайте главите си.

FenZariben

Здравейте на всички,
днес сменяйки водата се натъкнах на нещо, което направо ме разби =-O =-O =-O =-O =-O =-O =-O.
Забелязах в аквариума бебе Псеудомогил Фуркатус.Имайки предвид ,че е рестартиран с нов интериор и грунд , и не съм пускал риби,направо онемях.След като помислих стигнах до извода ,че съм прехвърлил някое зрънце хайвер с растенията.Дори и да е така аквата е стартирана с Аквасоил,което ще рече ,че нивата на амоняк и нитрити бяха мноооого високи близо 10 дена(най-високото показание на скалата на теста ми за амоняк е тъмно зелено, а в епруветката ставаше тъмно синьо) как се е излюпил,  и как е оживяло рибето  на такива параметри,имайки предвид ,че охлювите измираха масово, е пълна мистерия, и невероятен феномен за мен.Това Природата е страшна работа.
Аз тъкмо мислех тия дни да пусна няколко риби,но сега ще поизчакам за да му дам шанс на малкия герой *bg*.

Поздрави на всички. *DRINK*
Мислене извън рамките поставени от някого е правилния път към прогреса на всеки акварист.Бъдете различни и използвайте главите си.

Similar topics (5)

38246

Започната от didoman


Публикации: 8
Прегледи: 3210

29745

Публикации: 26
Прегледи: 9687

25357

Публикации: 4
Прегледи: 2208

11456

Публикации: 16
Прегледи: 9242

52651

Публикации: 5
Прегледи: 2634