• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Малкия на Ice Joe :)

Започната от IceJoe, 06.03.2013 13:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IceJoe

Здравейте,
дойде време вече и аз да публикувам нещо:
Аквариума е малък, побира около 20 литра чисто.
В него от декември месец съжителстват 3 Гупи, 3 черни и 2 златни Молита, 1 Анциструс и 1 Ампулария.
Има си саморъчен външен филтър от дренажна помпа на климатик, и вътрешно аераторче което изпълнява ролята и на филтър колкото може.
Рибките ги сложих там когато бяха малки, сега мъжката черна е около 10 см, Гупите са на максимален размер,  Анциструса е около 10 см. и той, а всичко останало расте все още.
И моля Ви, не ми казвайте, че е пренаселено.  :-)  *DRINK*
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

kamos

Махни рапана. Аквариумчето изглежда що годе в добро състояние. Важното е на теб да ти харесва. А относно пренаселването това си е чисто субективно за всеки, просто при хора с малко опит и малки аквариуми резултата за съжаление винаги е един и същ .
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

IceJoe

Да го махна, ама как да обясня на жената, че аквариума е сладководна екосистема.
И рапана няма място в нея. Като каза, че трябвада има и  рапанче, значи трябва. ]:-> O:-)   
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

Caxapa

 :karamse: Ти какъв мъж си та не тропнеш  по масата и махнеш рапана? /това в кръга на майтапа/ Виж сега, рапана само прави водата по-твърда, както варовиковите камъни. Гупите понасят по-виска твърдост на водата но за предпочитане е да го махнеш.  Обоснованието е, че рапана е морски а рибките които отглеждаш са сладководни и тези неща са несъвместими.

Marto99_mz

Можеш да сложиш фон, за предпочитане черен така ще изпъкнат рибите и растенията, също някой корен и още растения.

maku

Снимай този саморъчен външен филтър, че ми стана интересно

deni7

Да и аз искам да го видя:)
Анциструса не изглежда 10см дълъг, мисля че има на къде да порасне още.
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

IceJoe

07.03.2013 15:20 #7 Last Edit: 07.03.2013 17:26 by IceJoe
Около 10. см  :-)
Филтърчето ще го снимам при първа възможност, че вчера апарата замина на екскурзия. А с телефон не обичам да снимам.
Иначе се състои от дренажна помпа за клима, около 1,5 метра силиконов шлаух Ф8 мм. и 20 сантиметрово парче ПВЦ тръба ф50 затапено от двете страни и пълно с филтърна материя за вентилационни системи. дебита на помпата фабрично е 15 l\h. с до 10м шлаух ф5 мм.
Тази е тунингована ( *JOKINGLY* ) до 30 l\h с по широк шлаух и малко пипнати обороти.
Комбинирано с аератора с дунапрена смятам, че е достатъчно за този литраж.
А относно съвета на Superman за черния фон:...
Мисля да не го послушам, защото не съм сигурен колко ще изпъкнат Черните Молита.  :-)
За корена... малък е обема, а за растенията, в събота съм на пазара, и след това ще има пренареждане  :-)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

jagger

 Малко се оплете. Анциструса не е повече от 7-8см.
Цитат на: IceJoe - 06.03.2013 13:05

Рибките ги сложих там когато бяха малки, сега мъжката черна е около 10 см,
А с това слепи ни изкара.

Както знаеш в малки аквариуми рибите не растат или спират разтежа си бързо. Също сменянето на вода е от значение.

ogogogo

Сравнен с гъбата и другите риби този,Анциструс не е повече от 5см.
Но няма значение.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

IceJoe

Цитат на: jagger - 07.03.2013 18:44
Малко се оплете. Анциструса не е повече от 7-8см. А с това слепи ни изкара.

Както знаеш в малки аквариуми рибите не растат или спират разтежа си бързо. Също сменянето на вода е от значение.
Когато отглеждаш нещо при оптимални условия, получаваш оптимални резултати.
Рибките ядат 6 дни в седмицата различна храна, от жива през замразена до суха.
Ден гладуват.
смея да кажа, че им давам почти нужното количество. за смяната на водата няма да коментирам. мисля, че има достатъчно изписано и изкоментирано.
Сега няма да вадя рибките за да МЕРЯ точни размери. всичко е на око.
Ако смяташ, че лъжа или съм се оплел, добре.
В неделя ще рестартирам, заповядай в къщи, ще почерпя по бира и със шублер и микрометър ще получим точни резултати.
Адрес при желание на лично.
Написал съм "ОКОЛО 10 " което дава ориентировъчен размер според мен от12 до 8 см.
Сега, ясно е ,че няма как да са 12 см, следователно остава  между 8 и 10.
А за мнението на Колегата Ogogogo, Приятно ми е да се запознаем. Гъбата е висока 14,5 см.  това вече е точен размер.
Колеги, много набити очи имате, щом от една снимка успяхте да ме хванете, че си опитвам да ви менторя.
Сега ако ми кажете и размерите на АкварЮма, направо ще клепна уши, ще кажа виноват, и ще отида да се срамувам в ъгъла на Форума... *SORRY*
Наздраве и бъдете щастливи.  *DRINK*


И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!

MeTogu

Като гледам нагревателя и термометъра гъбата няма и 10 см.А аквариума е с размери 40/24/36 см.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

07.03.2013 21:21 #12 Last Edit: 08.03.2013 22:57 by Caxapa
Без да се срамуваш, премести този "гюрлюк" дъбчето де назад. Отпред нещо по-ситно и ниско, че скоро няма да виждаш нищо от него. И сложи някакъв едноцветен фон за да изпъкнат растенията. Черен, син, бял..само не и зелен, че ще се чудим къде са растенията.

maku

то 30 литра е малък дебит ,но все пак ще чакам снимки да го видя :)

tova_onova

Стандартните термометри за по 11см. http://shop.zoomania.org/akvaristika/aksesoari/termometri/6140500-jbl-jbl-aquarien-thermometer.html
незнам каможе гъбата да е 14,5см. пък за анцитруса....

Similar topics (3)

22680

Публикации: 14
Прегледи: 5169

10206

Публикации: 31
Прегледи: 12291

43307

Публикации: 3
Прегледи: 4222