• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ето и моят първи след много години

Започната от хамлет, 22.11.2010 16:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хамлет

Знам че още съм далеч от това което целя но нека да пусна снимка на моя аквариум. Все още има някой недомислици и бих искал да го преаранжирам но засега ще го оставя така да дръпнат поне малко растенията. Всякакви критики и предложения са добре дошли.

dgwrite

Много добре е тръгнал, поздравления! Може само да махнеш мидите и да сложиш един тъмен фон и ще заспи. Дай малко повече информация, филтрация риби. 

хамлет

аквариумчето е 54л. - голяма кафена чаша ;о) стоково взимано Vitakraft с нагревател, филтър и капак с осветление напълно недостатъчен.

филтрацията в началото беше с вътрешения филтър с гъба, 300л/ч но от няколко дена имам втора ръка Тетратек ЕХ700, тъпото е че маркучите и накрайниците са от ехайм и на снимката се вижда как съм запушил края с коркова тапа ;о( ама така е с втората ръка.
В момента имам 2 коCorydoras aeneus (май са се случили двойка), 7 неонки (бяха 10), 5 тернеции и 2 Бети (женски, мъжката злощастно се спомина от дерматомикоза, сега ще и търся заместник).
Имам и един скаридарник 30л в който сложих вътрешния филтър от по големия. В него имам мисля 3х Corydoras pygmaeus Knaack, червени черешки, едни дето тук им викат сакура скариди, много физи охлюви и няколко хищни такива. След някой и друг ден ще пусна и него в снимки.
: 22.11.2010г 17:05ч
Ето няколко обитателя от моя буркан

хамлет

Радвам се че ти харесва, но да ти кажа имам още какво да размествам, лава камъка не му е там мястото но в момента затиска корена все още мисля да го оставя поне седмица да стои там и после ще ги преместя.

paolo6481

Относно осветлението то с готовите аквариуми е тъй-все е малко.Ама моя случай е по-куриозен от твоя.Подариха ми 1-я аквариум(70л.)марков готов,ъглов.Осветлението 15 ватова пура само една.И аз купувах ли купувах растения а те загиваха.После чак открих този сайт и много неща се изясниха.Проблема го реших като наслагах още допълнителни лампи ама от ония с фасунките дето заемат по-малко място.По-късно открих и такива лампи за аквариумни растения.Та това е....мисли какви лампи можеш да вмъкнеш под капака!Поздрав.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

хамлет

Ами аз съм го намислил да го правя изцяло и само с Диодно осветление. Ако не друго с този ще се подготвя за евентуален по голям 200-300литров като се преместя на по голямо място.

paolo6481

Цитат на: хамлет - 23.11.2010 17:25
Ами аз съм го намислил да го правя изцяло и само с Диодно осветление.
Ще те помоля да споделяш резултатите.Идеята е супер ама ще трябва да се уча от чужд опит.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

хамлет

Ами аз лично намерих от хонгконг продавач от който да поръчам през ебей. Точно преди два дни реших колко и какво точно ще е. 2м Студено бели, и по 1м топли, червени и сини. В момента чакам да ми се освободят малко средства че да мога да заръчам вече. като мисля да монтирам студено белите по кантовете, 2 ленти по 50см топли и по 50см червено и синьо. И всичко само заради растенията. Имах и вариант да си взема поединични диоди по 0,5 или 1ват които дават по данни 500 и 1000 лумена ама там иска повече играчка с охлаждане и пр. и това ще го оставя за големия като стигна до него.

niky

Цитат на: хамлет - 23.11.2010 17:41
Ами аз лично намерих от хонгконг продавач от който да поръчам през ебей. Точно преди два дни реших колко и какво точно ще е. 2м Студено бели, и по 1м топли, червени и сини. В момента чакам да ми се освободят малко средства че да мога да заръчам вече. като мисля да монтирам студено белите по кантовете, 2 ленти по 50см топли и по 50см червено и синьо. И всичко само заради растенията. Имах и вариант да си взема поединични диоди по 0,5 или 1ват които дават по данни 500 и 1000 лумена ама там иска повече играчка с охлаждане и пр. и това ще го оставя за големия като стигна до него.

Нещо си объркал измервателните единици - какви са тия диоди, дето дават по 1000 лумена!!
Още повече 1 ват.
А с тия ленти дето си го намислил, мисля че нищо няма да стане. Е, ако няма да гледаш растения ще стане, но иначе...пък и червени и сини....това не е за аквариум.

хамлет

Мисля да пробвам пък ще видим. Иначе диодите по 1ват са 240 000 mcd при 140градуса ъгъл навсякъде го дават около 996 лумена. Един познат каза че с 3 такива си е осветил целия кухненски плот в БГ. Несъм го виждал още по разбираеми причини, но той от доста време е в рекламния бизнес и ползва диоди като осветление на обемни надписи и табели и повечко ги разбира нещата. Само да видим кога ще си поръчам и аз най вероятно след НГ ще дойдат и ще направя един туториал ако стават изобщо за гледане ;о)

iek

Блаженни са вярващите, иначе ето едно телце като за твоя аквариум от дизайнерите на Mame с RGB диоди:


Caxapa

Добре се е получил  аквариума. Дай повече снимки!
: 23-11-2010, 18:29:13
Колкото до тапата на флейтата можеш да одрежеш излишъка който стърчи с макетно ножче. Една от моите флейти е така.

wwladoo

Цитат на: iek - 23.11.2010 18:16
Блаженни са вярващите, иначе ето едно телце като за твоя аквариум от дизайнерите на Mame с RGB диоди:


А колко ли струва това телце...----- :-P :-D и дали е по джоба на скромният блг. данъкоплатец!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

paolo6481

Цитат на: iek - 23.11.2010 18:16
Блаженни са вярващите, иначе ето едно телце като за твоя аквариум от дизайнерите на Mame с RGB диоди:


И на него видях червени и сини освен белите.Само дето не видях как осветява под повърхноста на водата.Единствено отгоре снимаха.Симпатично и компактно но ще е скъпо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

хамлет

Ами ако не бързате много ще споделя след нова година като поръчам диодните ленти как става и ще прикрепя и снимков материал. Просто в момента поради други причини не избързвам с поръчката мисля да изчакам евент. Януари да поръчам лентите. На няколко сайта разгледах там си играят с едни други диоди по 3вата доста силнички, на едното място бяха правили точно с лентите към които аз съм се насочил, даже и бракични аквариуми и картинката беше доста добра.

Similar topics (5)

30462

Публикации: 2
Прегледи: 3639

19243

Публикации: 10
Прегледи: 3424

40347

Публикации: 7
Прегледи: 2926

51642

Публикации: 0
Прегледи: 1369

18941

Започната от ghivanov


Публикации: 11
Прегледи: 3490