• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумче със скаридки и 2 рибета

Започната от defilers, 07.12.2012 02:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

defilers

Ето го и него:
70/24/35 - 60 литра аквариумче (40 литра вода).
Какво има в него си се вижда :)
Светлината е повече от 1W на литър, има CO2 и се тори около 5 дена в седмицата.


Аквариумчето е на 2-3 месеца и още не мога да му нацеля баланса та неретините и сае-то преяждат в момента  :-)

Penta


diskusi233

Добре изглежда даи малко повече инфо ако може.. *THUMBS UP*
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

kiril_m

Не знаех, че бети и скариди могат да съжителстват толкова безпроблемно. Преди колко време е стартиран?
Поздравления, добре изглежда.

stanislav89

Много добре се е получило, проблема с водораслите само трябва да оправиш и ще е идеално. :-)

defilers

Цитат на: kiril_m - 07.12.2012 14:36
Не знаех, че бети и скариди могат да съжителстват толкова безпроблемно. Преди колко време е стартиран?
Поздравления, добре изглежда.
2-3 месеца както съм писал в описанието. А иначе за същителствоно не им е толкова бепроблемно. Доколкото знам в природата скаридите са в менюто на бетите. В тоя аквариум бетата изяжда средно по 1 скаридка на седмица и регулира популацията им. Скаридките са преброяеми до 70+ а в действителност колко са не е ясно. Има някакви малки скаридки който се крият в растенията и бетата ходи да ги лови там. Разбирате, че идеята ми е не е да запазя всяка скарида на всяка цена нито пък бетата да ги преключи всичките. Целя се към баланс в който бетата регулира популацията на скаридките в нормални количества и за сега мисля, че се получава.
Цитат на: stanislav89 - 07.12.2012 15:33
Много добре се е получило, проблема с водораслите само трябва да оправиш и ще е идеално. :-)
Да все още си играя с времетраенето на светлината и подаването на CO2. В процес съм на смъкване на светлината и увеличаване на подаването на CO2-то. Следя си по големите бели камъни в средата. Развитиено им е много интересно. В началото станаха светло зелени целите от водорасли. После на места станаха супер бели а на други тъмно зелени. После местата с бяло почнаха пак да позеленяват но с по-бавни темпове за сметка на тъмно зелените който се разкараха. Неосветените части от друга страна си стоят такива каквито са си били в началото. Всички мой познати който са виждали аквариума на живо най-харесаха стадия когато каманите бяха целите зелени   *dontknow* Изглеждало им по натурално. Мен ми вадеха очите тогава  :-)
Цитат на: diiskusi233 - 07.12.2012 13:57
Добре изглежда даи малко повече инфо ако може.. *THUMBS UP*
За кое по-точно ?

stanislav89

Ако не ти харесва, изтъркаи ги с гъбата, зеленото лесно се маха.

diskusi233

Имам напредвид за аквариума,обурудването,осветлението,растенията и т.н. :popcorn:
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Similar topics (5)

44638

Публикации: 8
Прегледи: 3465

26447

Публикации: 4
Прегледи: 2345

22453

Публикации: 4
Прегледи: 2634

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2940

8979

Публикации: 8
Прегледи: 3819