• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аматьорски старт на 119 литров аквариум. :D

Започната от ivan_251, 06.12.2009 00:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivan_251

И ето го аквариумът.Снимките не са с перфектно качество,но нямам с какво друго да снимам.

ето първата снимка:



ден-два по-късно:



последна снимка,направена днес:




растения :

Валиснерия(Vallisneria spiralis Linne)
Спирална валиснерия(Vallisneria spiralis f.tortifolia.)
Водна нимфа(Cabomba)
Eгерия(Egeria densa
Eхинодорус озирис(Echinodorus osiris Rataj)
Криптокрина нз ква си.  *ROFL*


Температурата е 26 градуса по целзий.Температурата е Измерена с вътрешен термометър на SERA.Нагревател AQUA EL 100 W.
Корена и аз незнам от какво е.

Поздрави!

vasso

Много е приятен аквариума. Много хубав старт. Коренът кефи. Като се развият растенията ще стане страхотно. :-)

kapacitet

И на мен ми харесва, но си мисля, че с течение на времето доста ще го промениш от към растителност. Корена е супер, а като се развият и растенията ще стане приказка.
Бутилката в ляво за СО2- то ли е. Ако да защо е на половина празна и с какво го разтваряш.  *THUMBS UP*

ivan_251

Аз долях още вода и захар,преди малко.Тя бутилката е малка,но утре съм накарал едни приател да ми даде 2 литра.Общо взето слагам една чашка захар в много топла вода,разбърквам,смесвам я с по-хладка и слагам мая.Колкото и да сложа скоро е от без значение стига да не е наистина много.

оф,  *NO*спи ми се.

kapacitet

Цитатоф,   *NO* спи ми се.

Хайде наспинкай се и утре да ми отговориш пак, че последното ти изречение е някакси неадекватно. *DRINK*

ivaka87

Добро начало!!!Красив аквариум си спретнал,като дръпнат растенията ще стане много добре.Какво ти е осветлението,и какви риби смяташ да гледаш?Корена е трепач,може да го обвиеш с мъх,ще стане много приятно.Пускай още снимки да виждаме развитието.  *DRINK*

ivan_251

За риби  още незнам.Осветление 2xGRO LUX,и една RESUN (леко по-бледо розова от гро лукса).Кога и колко от водата да сменя?

Дали да пусна две CAE-та за начало(в края на седмицата)? Кефят ме. :-)  *MODERATOR*

Снимка ще има малко по-късно.
: 06.12.2009г 20:08ч


Снимката е от днес,подавам CO2 от вчера.

miTko

Сам си се сетил, че е по-добре нагревателя да е в ъгъла. Не виждам никакъв смисъл да пускаш САЕ-та изобщо. Един ден дори ще съжаляваш.
Разни мои АКВАРИУМИ 

ivaka87

Относно избора на рибите-аз бих се спрял на харициновите.В мойта аква,която е 112 литра съм сложил 20 неона и са много ефектна гледка.

ivan_251

харцинови пиранки :D. А неонки не ме кефят,скалария също.Не,че ми нехаресват,гледал съм ги прекалено дълго,и са ми писнали.Просто нещо малко по-така.Всички гледат тия скаларии и неонки.Ще пиша пак довечера.

ivaka87

На скалариите ще им е тясно в този аквариум.Интересни риби са цихлидите-джуджета.Аз съм фен и на скалариите,но моя аквариум е по-малък(112 литра е) и им идва малък.

ivan_251

- eто го и днес.

Може ли малко повече информация за цихлидите-джужета?Обичам цихлиди,но досега си мислих,че всички ставаг големи като астронатусите.Харесвам в цихлидите интересното им поведение,докато без да се убиждате,златните рибки и неонките са глуповати.Един път гледах златна рибка и уклейка,и тъпата златна стоеше гладна,защото уклея беше 5-пъти по-бърз и умен.Просто буквално пред устата и взимаше храната.Мина една седмица от старта и смених 30 % вода.Нали не сгреших?Филтъра вече 100 % има азотен цикъл.Просто по гъбата си личи,пък и сипах sera nitrivec.

Raven

В началото можеш да сменяш по често вода- примерно по 20-30% през ден -два.

Така премахваш амоняка и фосфатите, в нов аквариум първоначално винаги има високи нива на амоняк.

Златната рибка губи пред уклея не защото е по тъпа а просто е селектиран вид- тя не може да оцелее в природата сама.
Интелекта тук няма  нищо общо, ако става въпрос златната рибка /каракудата/ е по умна от уклея просто защото е много по разпространена, значи се е изхитрила да се приспособи по добре  ;-)

Но в случая става въпрос за приспособимост а не за интелект.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ivan_251

Като бях втори-трети клас,гледах златни рибка,хелер и барбус.Икакво стана?Златната рибка,въпреки огромните си размери спрямо хелера,хелера я гонеше.По-късно и барбуса се обедини с хелера. *CRAZY* Е обяснете ми как тая златна рибка,няколко пъти по-голяма от хелера позволи да стане това.Нали се сещате,че златната имаше физическата възможност набързо да сдуха хелера.

Ако ви разкажа всичките глупости,които съм вършел като малък,може да се спукато ет смях.
: 07.12.2009г 21:09ч
re4nik lipsva mi

BOJO

Здравей , добре си се насочил към цихлидите :)

Ето малко информация за цихлидите джуджета:

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=105&vid=1&vsearch=%апистограма%

Similar topics (5)

40378

Публикации: 7
Прегледи: 3527

42199

Публикации: 26
Прегледи: 6833

12869

Публикации: 4
Прегледи: 2993

28289

Започната от grek


Публикации: 17
Прегледи: 7750

46200

Публикации: 7
Прегледи: 2910