• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Николай

Започната от niki_o, 19.06.2014 15:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Добре е аквариума но не разбрах за страха от торове и какво е общото с подредбата. Нещо свързано с водорасли или?

niki_o

Цитат на: hunter - 10.03.2015 21:54
Добре е аквариума но не разбрах за страха от торове и какво е общото с подредбата. Нещо свързано с водорасли или?
Водорасли нямам,но страха се изявява в това,че препоръчаната доза от производителя(в повечето случаи апсолютно недостатъчна за добре залесен аквариум според хората  използващи ги) за мене е нещо което трябва да се слага максимум 50 процента.И така се стигна до липси на химия спрямо наличното осветление и СО.Сега осветлението е намалено и Со-то премахнато.И това за да запазя количеството торене МАЙ *SORRY*.И да подредбата е за това-Аманията напусна аквариума, а Валиснерията изобщо Дома :whistle:.За това е и преместена червената Хидрофила в централната осветена част.
А ако трябва да съм апсолютно честен изкарах един грип и за двете седмици сериозно боледуване се бях ограничил само до някакво хранене на рибите и никакво торене.....без да намаля осветление и СО..Смени на вода никакви...-плачевните резултати доведоха до забавянето на аквариума ...

Tracker

На мен също ми харесва  *THUMBS UP* аквариума.
На пръв поглед сякаш нещо липсва, и в същото време всичко си е в синхрон.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

niki_o

Цитат на: Tracker - 10.03.2015 23:14
На мен също ми харесва  *THUMBS UP* аквариума.
На пръв поглед сякаш нещо липсва, и в същото време всичко си е в синхрон.
Ти пък по някакъв странен начин(Безумно точен) описа самата страна в  която живея...и явно прихващам за съжаление...
Възприятията се проектират в производните....

niki_o

Колеги,обмислям рестарт на аквариума и промяна на визията.
Смятам да сменя грунда с Манадо и да групирам растенията в дясната част.Растението което е сега в дясно си остава за заден фон,пред него подкъсената Hygrophila difformi и Лимончето,може да оставя и нещо червеничко за цвят.Всичко това обрамчено от черни камъни накичени с Анубис Нана-нещо като остров да се получи и да имая свободна част.От острова ще стърчът няколко корена за рачупване.
Сега идва ред и на въпросите които изникват в главата ми.
Манадото ще си ходи ли с черни камъни?
Има ли смисъл да слагам торна подложка под него където ще са растенията само де?Осветлението ми е две 16 ватови Т8 и две Т5 8 ватови които ще са точно върху острова.СО няма да имам.
Вчера докато разхождах кучето попаднах на паднало дърво с доста интересни клони и си набрах-проблем ли е да ги използвам?Апсолютно сухи са и с обелена кора от слънцето,не са борови,не са загнили.Ще ги накисна във вряла вода за дезинфекция-за варене и дума неможе да става,големи са.
Ако имате и вие някакви идеи казваите,рестарта ще е след 19-ти този месец като изпратя жената за България *ROFL*

niki_o

И отново снимки на Минчо,но този път с малко по-добро качество.
Преди 3 месеца забодох в аквариума му няколко китки останали ми от моите аквариуми и смених осветлението му с 15 ватова енергоспестяваща  6500К. От тогава не е бутано-торено,сменяна вода или прана помпа....И това е резултата

niki_o

За съжеление се оказва,че това са последните снимки на Минчо :( .Него го няма...
И като казвам,че го няма имам в предвид буквално-просто го няма,изчезнал.Снощи ми се обадиха в 10 часа да ми кажат,че е изчезнал  =-O .Това не е хамстер,а риба-как ще изчезне.Днес потвърдиха-няма го.Аквариумчето му е в ниша на секцията и я били претърсили,махали помпи,ровили в грунда-няма го.Капаците затварят плътно аквариума и 8-9 сантиметрова риба неможе да се изпари,но....Не съм ходил до тях още но и какво ли ще направя :(  :(  :(

niki_o

Ето снимка на аквариума след рестарта
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimg.cc%2Fsw9737851%2FDSCI0238.jpg&hash=9c565af20b33e2adabb4f941f6cfd8d45d5cc3fb
И една с малко зеленинка :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2F9f4oo5fef%2FDSCI0239.jpg&hash=e6f6a08aaaef124b0078bdd44d7973c397f57ed2

Deqn99

Интересно се оформя, хареса ми, а грунда манадо ли е или така ми се вижда ? Какво се случи с рибката ? Разгада ли се мистерията ?  =-O

niki_o

Да грунда е Манадо,а под него има 5 литра JBL Aqwabayis plus .
Минчо е бил изскочил и ония моите хора дали са били пияни или просто незнам,но не са го намерили навреме и спасили *SORRY*Повечето неща които ми разказаха за случая са явна лъжа...просто съм бесен ]:-> Обичах това рибе *SORRY* *SORRY* *SORRY*

niki_o

Колеги ,имам един въпрос.
Дъното както написах в предишния пост е Манадо със 5 литра Аквабазис плюс под него,но не това е основната част.Днес завърших осветлението и малко ме плаши резултата.Два броя Т5 по 35 вата с обша сума на Лумените над 5500.Та въпроса ми е дали не прекрачих границата задължаваща с СО от тази комбинация Дъно+Осветление?
П.П.Пурите са Денерле Амазон Деи(6000к) и Жувел Деи(9000к)

Penta

Дългичка ти е темата за да я ровя - колко литра е аквариума ?
И един въпрос - с какво ги храниш тези нестандартни лампи ?

niki_o

126 литра.80-35-45 като няма и 100 литра вода в него :-)
А лампите ги храня :-D със обикновенни баласти(платки) от китайски тела 36в.Т8.Тези платки палят всичко което съм пробвал.И доуточнение лампите са със рефлектори на Жувел и са на 1см от повърхността.

Penta

Доста добри характеристики имат тези лампи откъм лумени, но не мисля че ще дойдат прекалено много. При тези 55 lm/l може да се получи един добър high-tech растителен аквариум ако се осигури добро подаване на CO2 и торене.

niki_o

Ето и малкия аквариум 18 дена след рестарта

Similar topics (5)

35925

Публикации: 153
Прегледи: 53370

51838

Започната от Georgi92


Публикации: 12
Прегледи: 2922

11243

Започната от mimka


Публикации: 4
Прегледи: 1970

33348

Публикации: 7
Прегледи: 4168

47667

Публикации: 8
Прегледи: 3803