• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 03:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на @naskolov

Започната от naskolov, 11.11.2013 16:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

naskolov

Аквариумът е JUWEL 300л., филтърната система е на EHEIM 2329, грундът е смесен: по-дребен от долу и по-едър в горният пласт. За сега растителността ми е съставена единствено от криптокорина. Поради липса на стар аквариум и вода от него, водата е изцяло нова, но с добавка за незабавно стартиране. Първите му обитатели, след около седмица филтриране и декориране, са 5 коридораса, 3 анцитруса и 8 стъклени сомчета.

Предвиждам дозаселването му с неонки, цихлиди, трихогастери, скаларии > все още не съм сигурен в съвместното съжителство, помежду горе изброените представители  *dontknow*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs15.postimg.cc%2Fevsiwgtbv%2FIMG_00000623_hdr.jpg&hash=0f7128c35c9006ff247b0db933bc88622732343e

hunter

Винаги съм се чудил защо се хвърлят пари за хубав аквариум и филтър и после се прецакват нещата с параходи и тн. Ако имаш малко дете да се радва на тези изкуствени неща бива но ако не не виждам смисъла. След като си решил да имаш цихлиди по добре си намери истински и красиви камъни. Ми се струва, че си направил грешка с този ситен и отгоре едър грунд. За съвместимост не мога да твърдя нищо но не мисля, че комбинация от скаларии и неони е добре чел съм как скаларии нападали неонки. Като резултат липси на око и тн. Според мен преди да вкараш рибите си оправи вътре подредбата. Не за друго но ако има риби и после почнеш да ровиш не е много гот.

Ivan_S

Цитат на: hunter - 11.11.2013 17:23
Винаги съм се чудил защо се хвърлят пари за хубав аквариум и филтър и после се прецакват нещата с параходи и тн. Ако имаш малко дете да се радва на тези изкуствени неща бива но ако не не виждам смисъла. След като си решил да имаш цихлиди по добре си намери истински и красиви камъни. Ми се струва, че си направил грешка с този ситен и отгоре едър грунд. За съвместимост не мога да твърдя нищо но не мисля, че комбинация от скаларии и неони е добре чел съм как скаларии нападали неонки. Като резултат липси на око и тн. Според мен преди да вкараш рибите си оправи вътре подредбата. Не за друго но ако има риби и после почнеш да ровиш не е много гот.

+1  *THUMBS UP*

Колега naskolov, най-добре се вслушай в коментарите на останалите колеги. Аз също съм на мнение да си преразагледаш идеята за риби и да преправиш изцяло подредбата. Всичката пластмаса и предмети нехарактерни за местообитанията на рибите - ВЪН. Може и да съм краен, но това е моето виждане за правилно направен аквариум.

Казваш, че се колебаеш между скаларии и циклиди. Всъщност скалариите са цихлиди. Ако си имал намерения за комбинации между африкански и американски цихлиди, просто забрави. Хубаво помисли какво искаш или най-добре кажи какво ти харесва, за да ти се обясни може ли или не може да гледаш такива риби заедно. И като ти е ясна концепцията, тогава скейпът на аквариума ще трябва да се създаде според нуждите на рибите, качеството на водата, необходимата храна, осветление и т.н. Не може нещата да се правят от главата за краката и което когато се сетим. Хаосът не води до добри резултати.

Сори, ако съм бил по-груб, нямам нищо лично срещу теб, тъкмо напротив - всичко е с полезна цел.

Успех!
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

cantiga

Добра техника. Ако аквариумът ти харесва го остави така, но според мен много скоро сам ще узрееш и ще вдигнеш всичко.
Старт е хубаво да се прави с повече растения, а с рибите най-добре изчакай малко и почети още.  :-)
Поздрав!
Светослав

rollon

В такава аква ще изглеждат супер скаларии,коридораси и рамирезита,без растения,с един хубав корен и камъни.Трихогастрите са от Азия и изобщо не ми вървят с риби от америка  :-)

naskolov

 :-) Благодаря ви за съветите и градивната критика  *thanks. Честно казано, това начало е доста амтатьорско.. Не ми остана време да допрочета повече относно акваристиката. Наличните знания, с които разполагам са абсолютно нищо, понеже последният ми аквариум бе преди повече от 10г. А тогава, достъпни рибки за отглеждане, бяха: гупи, хелери, други живородки, както и някои по-известни хайверни. Сега всичко е коренно различно, не само като техника и видове риби, а се наблюдава и тематична аранжировка на аквариумите. Всичко това отнема време, за предварителна подготовка. Другата причина, за да не се подходи изключително професионално, е че мястото откъдето закупувам техника, риби и т.н. > не са запознати с доста неща. Няма избор на риби, нямат отговори на въпросите ми, а препоръките от тяхна страна, доведоха до това, което се наблюдава в момента.

Вероятно ще имам промени, но няма да са на този етап. Подходът ми е аналог на "проба-грешка".

Similar topics (5)

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1694

52210

Започната от aquafan


Публикации: 15
Прегледи: 5492

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2944

23839

Публикации: 32
Прегледи: 20255

45129

Започната от vacko75


Публикации: 10
Прегледи: 2427