• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

19.01.2020 13:01

Новини:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Ексима

Аквата ми

Започната от salamandar, 25.02.2012 18:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

salamandar

Е те това е,малко са стари снимките.А и ме няма 2 седмици и незнам какви чудеса са станали :) та аквариумът ми е 91лт, взел съм си външна помпа (не помня каква моля не ме  *MODERATOR*).Но си е друго,няам то това чистене и миене всяка седмица,на 3 месеца по 1 път.Рибките в момента са 20бр обикновен неон,2 кардинала,1 рамирези,1 лабео,и 11бр Дермогениси.Колебая се кои да оставя,кардиналите са единствените които неможах да уловя и да подаря,бях ги събрал близо 80бр и само тези се спасиха :) и ........за късмет М и Ж  *CRAZY*.Рамирезето също единствено оцеля ,но те бяха 4бр 3 умряха за 2 дена веднага след вземането им,а само това което беше най-малко оцеля и сега расте и хубавее.Растенията са засадени хаотично,когато се прибера ще видя какво е станало.

EKLIPSIS

Имаш добро обурудване и добър аквариум,но имаш работа по него...махни рамирезито и го замени за тетри или данио или кардинали.Рамирезито е хубава риба ,но не смятам че ще се чуства добре при тази комбинация пт риби.До бре е ако харесваш аквариуми с цихлиди да си взимаш само цихлиди и то най вече съвместими цихлиди.Атвоя аквариум в момента е доста сборен,може да вземеш повече тетри и да си го направиш пасажен аквариум.Оправи си декорацията с растенията,хубави растения имаш но са значително хаотично засадени,остави повече място в центара на аквариума и ги подреди по в задната част на аквариума ,използвай някой от тях и в краищата на аквариума.Неоните имат нужда от пространство за плуване.Като цяло иначе добре си се справил ако това ти е пътвия аквариум,пожелавам ти успех. :-)

salamandar

Ами не е първият ми аквариум,като се замисля е 3-ти.Минах през 20лт,после 50лт и сега този 91лт.Малко странни размери има но беше първоначално мерен за секцията ми и впоследствие го преместих на масата.Знам че са хаотични,и си представям сега на какво мяза 2 седмици несъм го бутал,а имаше нужда от подкастряне.Принципно мисля да махна кардиналите,рамирезето и мисля че има един самотен хелер :),Ще оставя неонките лабеото и дермогенисите.Евентуално мога да добавя още малко неони,и повече зеленина.И да сменя коренът.Преди беше тук,но нямаше как да сложа хубаво осветление
После направих това .Има какво да се пипа още по него но събота неделя,и тогава ще кача нови снимки.

salamandar

: 28.02.2012г 21:09ч

В момента това представлява аквариумът след 2 седмично мое отсъствие,понеже утре ще го развалям и ще го продавам,реших да го
щтракна за последно.Е няма да се отказвам от хобито,просто налитам на 350лт :) за което се кефя много.

EKLIPSIS

Браво колега само така...не се отказвай от хобито ,а продължавай все така,пожелавам успех с новия аквариум и чакам снимки ,вярвам че ще го направиш уникален.Успех *privet*

salamandar

Мерси колега, направих рестарт и наново че бях оплескал нещата.