• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на Deqn99

Започната от Deqn99, 17.05.2015 18:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Deqn99

Цитат на: jabeto - 18.09.2015 13:04
Този камък ми напомня на каменните лица на Великденските острови. :-)Само той ли ще е част от хардскейпа?Предполагам другото ще е полянка?
Да само този камък ще е. Полянка ще се опитам да направя, а зад камъка съм замислил да сложа малко микрозорум,валиснерия и също една криптокрина, но ще видим..

jabeto

А може да боднеш само няколко стръка Бликса японика зад камъка и отстрани на него и ще стане много изчистено.
https://www.google.bg/search?q=iwagumi&rlz=1C1CHFX_enEC495EC495&espv=2&biw=1745&bih=828&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIocv05OqAyAIVYRByCh2zNQE1#imgrc=Jr5H3P-WTvjRDM%3A

Deqn99

Здравейте, Колеги ! Чудех се ако използвам малки парчета теракота или фаянс, за да прикрепя явански мъх, би ли се отразило зле в аквариума ? (Според мен не, но искам да чуя и вашето мнение  :-) )

Поздрави  *bg*

yasenst

Здравей, не съм сигурен, че е добра идея. Поне на мен не ми звучи. Мисля, че може да са използвани разни бои, лепила и т.н. Имаш много други варианти: камъчета, пластмасови мрежички. Може и към рингове керамика да го привържеш.

petko

Цитат на: Deqn99 - 29.10.2015 19:53
Здравейте, Колеги ! Чудех се ако използвам малки парчета теракота или фаянс, за да прикрепя явански мъх, би ли се отразило зле в аквариума ? (Според мен не, но искам да чуя и вашето мнение  :-) )

Поздрави  *bg*
Няма да имаш проблем.
Само да няма остри ръбове.Няма да е много естетически,поне докато не се покрие цялото да се скрие.

Deqn99

27.11.2015 15:58 #35 Last Edit: 27.11.2015 18:52 by Deqn99
Колеги, утре ми предстои рестарт на 50 литровия и искам да запазя едната криптокрина, обаче е засегната от някакви водорасли и се чудех ако я отделя в леген и третирам с нещо, дали би помогнало ?
Поздрави !  *bg*


Deqn99

Айде, ето го и готов.Ако имате някои идеи свързани с подредбата на растенията казваите, че и така не ми харесва,днес пак местих и гледах, но не ми харесва.Ще добавям и още растения.


Deqn99

Привет, Колеги !
За много години  *DRINK* !

50 литровия аквариум претърпя доста промени докато ми хареса и най-накрая го докарах до някакъв вид.Последно когато сях китки,всичко бях изкоренил и остана грунд с около 20-30% вода. Сложих подхранващи таблетки "Dajana Plant Root" и се започна засаждането. В началото хванах доста видове водорасли, но за щастие се махнаха. Осветлението ми е 2х Т5 пури 8W 6500K, сякаш е слабо за 50 литра и си мислех да добавя още една, но вие кажете.Филтъра уж го дават 600L/H ама май не е така,много слаб, чистех го какво ли не го правих, не може да раздвижи достатъчно повърхността и имам ципа  :-(.Мислех си да го сменя с един на Hailea 200L/H, че като гледам как работи в 30 литровия, прави много по добро течение и там нямам ципа + че флейтата му е обърната към стъклото,за да не е прекалено силно течението.Та да се върна към 50 литровия, все още няма рибки там ( има някои друг охлюв ), та мислех си след 2-3 дни да вкарам всичките 8 рибки.Водата я сменям всяка неделя по 11 литра, чистя стъклата където е достъпно, сифонирам, чистя филтъра,растенията се развиват добре и си пускат нови листа, че даже някои ги кастрех.
Та сега да премина към въпросите.
1. Нужно ли ще е да добавя още една пура ?
2. Защо листата на някои от растенията покафеняват по краищата ?
3. Имам малко водорасли, дали ако смените на водата станат по чести, ще се премахнат ?

Ето ги и снимките на аквариума, който се надявам да ви хареса и някои от проблемните растения.











Deqn99

Привет отново !  :-)

Отново качвам снимки на аквариума и се нуждая от вашите съвети, че нещата не са на добре.. :duvar:
По грунда има водорасли,по растенията някакви черни точки, на лимнофилата и кабомбата им изгниват листата от долу-нагоре и остават голи,на лимончето листите му са като нагризани и изгниват също  :-(. Чудя се от осветлението ли е,от това, че не торя и не подавам СО2 ли може да е ? Просто в момента съм в един тунел, в който не виждам светлина  :'(.
Прилагам и снимки и се надявам да помогнете.

















Оп, преди да забравя, мислех следващата седмица да добавя още една 8вата пура и да започна да торя с профито и да подавам СО2 с мая и захар. Дали ще помогне ?

Deqn99


Similar topics (5)

42647

Започната от S_mo


Публикации: 3
Прегледи: 2452

12704

Публикации: 34
Прегледи: 22311

40179

Публикации: 17
Прегледи: 7898

30404

Публикации: 6
Прегледи: 4212

27491

Публикации: 11
Прегледи: 6104