• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумите на Deqn99

Започната от Deqn99, 17.05.2015 18:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Deqn99

Здравейте колеги !

Така дойде и моят ред да се представя и да покажа развитието на аквариумите си.

Казвам се Деян, на 15 години, живея в Каварна и се занимавам с акваристика от Ноември 2014   :-)

Ето това е един аматьорски скаридарник, който чака още промени. Размерите му са 50д/25ш/35в което го прави около 40 литра, а реално са някъде 34-36 (поне така мисля аз)

Вътрешен филтър:Hailea HL-BT200
Нагревател:Shark 100 вата
Осветление: 1 обикновена пура, която е 8 вата, но мисля да добавя още една която е 4 вата
Растения:Само явански мъх, искам да добавя и кладофора и още нещо, което се прикрепя към камък или корен.
Грунд:JBL Sansibar - Black 10 килограма
Обитатели все още няма.

Очаквам съвети и критики  :-)



В началото като сложих грунда си помислех, че нищо няма да се получи, но после като започнах да нареждам взе да ми харесва.За сега наблюдавам бактериална колония, не се изненадах това според мен е нормално.


hip9

Здравей и успех в хобито.
Хубаво е, че има и други връстници тук, много добро начало.
За прикрепящи се растения анубиас и микрозорум ти препоръчвам, може и болбитис.
Какви скариди си харесал да има?

Deqn99

Цитат на: hip9 - 17.05.2015 19:05
Здравей и успех в хобито.
Хубаво е, че има и други връстници тук, много добро начало.
За прикрепящи се растения анубиас и микрозорум ти препоръчвам, може и болбитис.
Какви скариди си харесал да има?
Скаридите ще са черита смятам да започна със малък брой, а за растенията в другият аквариум имам 3 малки парчета анубиас със има няма 7-8 листа, но пък как да го превържа трябва да дигна целия корен,пък като се сетя какви мътилки стават направо не ми се мисли.

hip9

На корена ще стой по-добре туфа от микрозорум, а анубиасите около него.

Deqn99

Доста промених нещата в аквариума има нови растения и 2 кладофори, които чакат да ги пусна в аквата. Надявам се да ви хареса и ако имате критики, казвайте. Между другото този грунд, винаги когато сменям вода всичко се размътва, за напред ще правя смените на водата по-бавно, ако не, купувам черен грунд 2-3 мм, събирам този който е в аквариума и ще го махна.


hip9

Добре се получава.

Deqn99

Отново показвам аквариума, този път със нов грунд. Така, аквариума го стартирах в събота и вече нямам намерения да вдигам мътилка. Мисля си само 1 малка криптокрина афинс или както беше да бодна. Дано ви хареса, без критики, че да не го празня наново   :-D  *CRAZY*  *ROFL* *MODERATOR*


Съжалявам за лошата снимка, щракнах я набързо.  :-)

yasenst

Браво, на мен доста ми харесва. Може и някое високо растение да боднеш, в ъгъла зад корена. Но това си е мое мнение :-)

Deqn99

Цитат на: yasenst - 02.06.2015 19:04
Браво, на мен доста ми харесва. Може и някое високо растение да боднеш, в ъгъла зад корена. Но това си е мое мнение :-)
Доволен съм от мнението ти за аквариума  :-).Боднал съм малки валиснерии 4-5 парчета зад кокоса в ляво, иначе и зад корена ще се сложи, само да изровя някоя издънка от общия.  :-)  *DRINK*

Deqn99

Ето ги и другият аквариум който е около 45-48 литра.

Филтър: SUNSUN JP-013F
Нагревател:Shark 100 w
Осветление: 2 обикновени Т5 пури 8 вата - едната
Растения: Анубиас / Криптокрина / Валиснерия / Ехинодорус
Грунд: 2-5мм
Обитатели: 1 молинезия, 4 анцитруса, 2 данио, 3 хелера, 2 плати, 2 сома и още една, обаче не и знам името  :-D

Не торя и не подавам СО2.







Deqn99

Колеги, да не отварям тема за малък въпрос, затова ще питам тук. Някои поръчвали ли са си от този камък ?

http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=254_259&product_id=1227

Та въпросът ми е, това обикновен камък ли е или е от останалите пластмасови фигурки ?   *dontknow*

Caxapa

Щом е дадено условие за цена на килограм не би трябвало да е пластмасов.

_Kirilov


Deqn99

Проверка на новото нано, против теч - 30д/30ш/35в .


Deqn99

Колеги, днес докато сменях водата на аквариума забелязах по валиснерията ми някакви водорасли.Не са много, но май ще бъде голяма борба, за първи път ми се случва да имам водорасли в аквариума. Съвети как да се справя с проблема ? Съжалявам за лошото качество на снимките, телефона толкова може.  :-(






Penta

Не са страшни тези водорасли, ако си поддържаш оптимални условия както преди изчезват много бързо.

Deqn99

Скоро ще бъде готов, остана само осветлението и да си набавя растения  *YAHOO*






И да попитам, колеги мислех да сложа 2-3 камъка, големички са и се чудех каква подложка ще е най-добре да сложа ? За сега съм взел това парче стиропор ( дето се слага под ламинат ), само не знам дали е подходящо..




_Kirilov

Подложка за под аквариума или за под камъните?
Аз за под аквариумите използвам от подложката за ламинат която е на руло 5мм (като на вълнички е) и до сега на 3 аквариума не съм имал никакви проблеми.
Манадото от емаг ли го взе, че от там излиза най-евтино за момента?

Deqn99

Цитат на: _Kirilov - 15.07.2015 10:12
Подложка за под аквариума или за под камъните?
Аз за под аквариумите използвам от подложката за ламинат която е на руло 5мм (като на вълнички е) и до сега на 3 аквариума не съм имал никакви проблеми.
Манадото от емаг ли го взе, че от там излиза най-евтино за момента?
То това също е за ламинат, обаче не е на руло, а на листове 4мм, ще е за под камъните.
Манадото е от емаг, да.
Поздрави ! ! !  *bg*

Deqn99

И така, колеги ! Наното е готово !

Старт - 18 Юли
Филтър - Hailea RP-200
Нагревател - Shark 100w
Осветление - пура Т5/8w/6500К
Растения - Nymphoides Taiwan и Hydrocotyle Tripartita (Japan)
Грунд - JBL Manado
Обитатели все още няма.

Не стана така,както очаквах, но тази Hydrocotyle Tripartita (Japan) ми изкара акъла, не мога да я засея и накрая се ядосах и наблъсках всичко, където видя празно.  :ranting:

Мисля скоро да си направя система за СО2, да дръпнат по-бързо и да видя какво ще стане с опита ми за полянка от Hydrocotyle Tripartita (Japan).













Съжалявам за лошите снимки, телефона толкова може.

Очаквам мнения.  :popcorn:

didka_mircheva

Здравей колега! За тази брада която ти се е появила може да пуснеш някой отоцинклус или ако имаш път към Варна мини през магазин аквалайн или това е бившият Дискус там имат препарат който върши много добра работа за борба с водораслите и е частичен заместител на ЦО2. Лично аз съм много доволен от препарата лошото е че не помня как се казваше.

bunzip2

Препарата се казва глутаралдехид, намира се и под разни търговски наименования като easy life carbo и други.
Не е никакъв заместител на СО2, но върши работа за черна брада. За никакви други водорасли не помага.
В раздел "пазар", може да се намери на много изгодна цена от колеги, които го продават и тук във форума :)

hip9

Здравей, може ли да покажеш развитието на наното  :-)

Deqn99

Ето малко снимки от преди малко. Развитие почти нямам.  :-) 

Дано ви хареса.





Колеги само да попитам, някои знае ли името на високото растение до камъка точно ? Расте изключително бързо, и нямам идея как мога да го размножа ..

Поздрави !  *bg*

hip9

Може би растението е бакопа, размножаването става чрез рязане и засаждане на новия стрък в грунда.

sVGNsali

Без химии и СО2 няма да стане според мен.
Иначе има потенциал.
Може да пробваш с други камъни. Или да ги подмениш с подходящ корен. Защото поне за мен, не се връзват с манадото.
Като цяло симпатично нано, но за да спира дъха трябва още.
Успех!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Amev

А това в дъното в дясно кое растение е ? Аз имам същото за 20-тина дни от 6-7 листа стана на 30 , като 4-5 са по 10 см диаметър и са стигнали до повърхноста

hip9

нимфоидес сп. тайван

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5036X using Tapatalk


Deqn99

Ето го и 40 литровият аквариум, който бе стартиран над 3-4 пъти за по малко от година  :-D . Надявам се този път всичко да стане както съм го замислил :-)




jabeto

Този камък ми напомня на каменните лица на Великденските острови. :-)Само той ли ще е част от хардскейпа?Предполагам другото ще е полянка?

Deqn99

Цитат на: jabeto - 18.09.2015 13:04
Този камък ми напомня на каменните лица на Великденските острови. :-)Само той ли ще е част от хардскейпа?Предполагам другото ще е полянка?
Да само този камък ще е. Полянка ще се опитам да направя, а зад камъка съм замислил да сложа малко микрозорум,валиснерия и също една криптокрина, но ще видим..

jabeto

А може да боднеш само няколко стръка Бликса японика зад камъка и отстрани на него и ще стане много изчистено.
https://www.google.bg/search?q=iwagumi&rlz=1C1CHFX_enEC495EC495&espv=2&biw=1745&bih=828&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIocv05OqAyAIVYRByCh2zNQE1#imgrc=Jr5H3P-WTvjRDM%3A

Deqn99

Здравейте, Колеги ! Чудех се ако използвам малки парчета теракота или фаянс, за да прикрепя явански мъх, би ли се отразило зле в аквариума ? (Според мен не, но искам да чуя и вашето мнение  :-) )

Поздрави  *bg*

yasenst

Здравей, не съм сигурен, че е добра идея. Поне на мен не ми звучи. Мисля, че може да са използвани разни бои, лепила и т.н. Имаш много други варианти: камъчета, пластмасови мрежички. Може и към рингове керамика да го привържеш.

petko

Цитат на: Deqn99 - 29.10.2015 19:53
Здравейте, Колеги ! Чудех се ако използвам малки парчета теракота или фаянс, за да прикрепя явански мъх, би ли се отразило зле в аквариума ? (Според мен не, но искам да чуя и вашето мнение  :-) )

Поздрави  *bg*
Няма да имаш проблем.
Само да няма остри ръбове.Няма да е много естетически,поне докато не се покрие цялото да се скрие.

Deqn99

27.11.2015 15:58 #35 Last Edit: 27.11.2015 18:52 by Deqn99
Колеги, утре ми предстои рестарт на 50 литровия и искам да запазя едната криптокрина, обаче е засегната от някакви водорасли и се чудех ако я отделя в леген и третирам с нещо, дали би помогнало ?
Поздрави !  *bg*


Deqn99

Айде, ето го и готов.Ако имате някои идеи свързани с подредбата на растенията казваите, че и така не ми харесва,днес пак местих и гледах, но не ми харесва.Ще добавям и още растения.


Deqn99

Привет, Колеги !
За много години  *DRINK* !

50 литровия аквариум претърпя доста промени докато ми хареса и най-накрая го докарах до някакъв вид.Последно когато сях китки,всичко бях изкоренил и остана грунд с около 20-30% вода. Сложих подхранващи таблетки "Dajana Plant Root" и се започна засаждането. В началото хванах доста видове водорасли, но за щастие се махнаха. Осветлението ми е 2х Т5 пури 8W 6500K, сякаш е слабо за 50 литра и си мислех да добавя още една, но вие кажете.Филтъра уж го дават 600L/H ама май не е така,много слаб, чистех го какво ли не го правих, не може да раздвижи достатъчно повърхността и имам ципа  :-(.Мислех си да го сменя с един на Hailea 200L/H, че като гледам как работи в 30 литровия, прави много по добро течение и там нямам ципа + че флейтата му е обърната към стъклото,за да не е прекалено силно течението.Та да се върна към 50 литровия, все още няма рибки там ( има някои друг охлюв ), та мислех си след 2-3 дни да вкарам всичките 8 рибки.Водата я сменям всяка неделя по 11 литра, чистя стъклата където е достъпно, сифонирам, чистя филтъра,растенията се развиват добре и си пускат нови листа, че даже някои ги кастрех.
Та сега да премина към въпросите.
1. Нужно ли ще е да добавя още една пура ?
2. Защо листата на някои от растенията покафеняват по краищата ?
3. Имам малко водорасли, дали ако смените на водата станат по чести, ще се премахнат ?

Ето ги и снимките на аквариума, който се надявам да ви хареса и някои от проблемните растения.











Deqn99

Привет отново !  :-)

Отново качвам снимки на аквариума и се нуждая от вашите съвети, че нещата не са на добре.. :duvar:
По грунда има водорасли,по растенията някакви черни точки, на лимнофилата и кабомбата им изгниват листата от долу-нагоре и остават голи,на лимончето листите му са като нагризани и изгниват също  :-(. Чудя се от осветлението ли е,от това, че не торя и не подавам СО2 ли може да е ? Просто в момента съм в един тунел, в който не виждам светлина  :'(.
Прилагам и снимки и се надявам да помогнете.

















Оп, преди да забравя, мислех следващата седмица да добавя още една 8вата пура и да започна да торя с профито и да подавам СО2 с мая и захар. Дали ще помогне ?

Deqn99


Similar topics (5)

47533

Започната от zorko


Публикации: 5
Прегледи: 2863

14300

Публикации: 17
Прегледи: 11179

42559

Публикации: 0
Прегледи: 1476

12641

Започната от yri


Публикации: 17
Прегледи: 16380

37972

Публикации: 7
Прегледи: 2813