• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 22:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на Борис Христов (Bobby_Bobby)

Започната от Борис Христов, 17.09.2013 21:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Красиви са. Как поддържаш Алтерантерата толкова ниска и гъста? При мене има по издължено стебло и е по висока.

Борис Христов

Сега като гледам снимките съжелявам ,че ги post-нах, но реших да не ги трия.
Alternanthera reineckii ''mini'' си расте така при мен във всички аквариуми.Tи сигурен ли си ,че твоята е ''mini''?Tази съм си я разсадил от 1 купичка 1-2 Grow култура на Тropica.

hunter

Цитат на: Bobby_Bobby - 31.01.2014 18:12
Сега като гледам снимките съжелявам ,че ги post-нах, но реших да не ги трия.
Alternanthera reineckii ''mini'' си расте така при мен във всички аквариуми.Tи сигурен ли си ,че твоята е ''mini''?Tази съм си я разсадил от 1 купичка 1-2 Grow култура на Тropica.
Ами да мини е. Просто листата не са толкова близко има повече стебло помежду им.

petko


Борис Христов

Гледам я в 2 акавриума.И в двата расте по един и същи начин.
120 литра 3x39W T5.1x827 и 2x865 с рефлектори.
165 литра 4x39W T5.2x827 и 2x865 с пефлектори.
Светя по 8 часа на ден.

hunter

Попитах защото си помислих, че може да си набарал някой тънък момент в отглеждането който да води до сгъстяването. Като например по често подстригване или нещо подобно. :-)

Борис Христов

Не съм качвал нищо в темата си от доста време.Снимките са от днес-24.02.2014.
120 литровия
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi60.tinypic.com%2F33tqomd.jpg&hash=c799b09475c196138bc5e045c196dbd53645e02c
165 литровия
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi59.tinypic.com%2F2j26due.jpg&hash=2349943e632519cc9d685939904b8794154d4133

Иван Валентинов

Определено има какво да се види,на мен лично много ми харесват и двата,само да попитам на втория аквариум какво е кафявото растение отзад,някакъв вид апоногетон или?

Борис Христов

Цитат на: Иван Валентинов - 24.02.2014 16:54
Определено има какво да се види,на мен лично много ми харесват и двата,само да попитам на втория аквариум какво е кафявото растение отзад,някакъв вид апоногетон или?
Това което има да се види e нищо повече от здрави растения, но че има още какво да се желае в тази насока е повече от ясно.
Иначе като подредба и двата аквариума са били в доста  по-добро състояние, но все не мога да се наканя да извадя техниката от тях и да ги снимам.
В последно време вторият особено стана прекалено претрупан с различни видове.Имам един проект в главата и се опитвам да видя кой растения ще се разиват най-добре в мойте условия.
Растението за което питаш е Aponogeton cryspus ''red''.Скоро цъфтя.Събрах семената, и съм ги посадил.Ще видим дали ще се радвам на малки Aponogeton-чета като се приберра вкъщи след месец и половина.Запалих се по това растение заради James Findley.

niky

E тоя 165 литровия защо не го видях на конкурса? Или го пазиш за Великденския. Много ми хареса, браво.

bustama

Това Aponogeton-че си е екстра - много естествено стои, харесвам растения които си растат както си искат. :-D
Не зная... да не си налагам мнението, дано ме разбереш, но 45° наклон на клоните и то и на двата...
По - добре, лично на мен 30°,60° са по - естествени. Пък и ако ще има клонки - в различни посоки и наклони е екстра.
Чакам новия проект да се нагледам на китки. *privet*

Slav0v

Пффф тоя 2рия аквариум еееееее 99 левъл, мале мале евала !!!!!

Борис Христов

Цитат на: niky - 24.02.2014 20:17
E тоя 165 литровия защо не го видях на конкурса? Или го пазиш за Великденския. Много ми хареса, браво.
Благодаря ти Ники.Защо ли...?
Бях го показвал вече доста този аквариум, и ми се щеше да покажа нещо ново.Този който взе участие тогава, беше танка на който обръщах най-малко внимание, и ми се щеше да видя при това положение, какво ще бъде общото мнение.162 литровия е стартиран преди 8 месеца, и не знам дали няма да го разваля, и да започна нещо ново до Великден.Ще видим... :-)
Цитат на: bustama - 24.02.2014 21:19
Това Aponogeton-че си е екстра - много естествено стои, харесвам растения които си растат както си искат. :-D
Не зная... да не си налагам мнението, дано ме разбереш, но 45° наклон на клоните и то и на двата...
По - добре, лично на мен 30°,60° са по - естествени. Пък и ако ще има клонки - в различни посоки и наклони е екстра.
Чакам новия проект да се нагледам на китки. *privet*
За подребата изрично съм споменал, че едва ли ще изненада някого с генилността си.И все пак...
Корените са 3, и ще се съглася с теб само, ако двата за който говориш, са единственото нещо което очертава линията на хоризонта.В случея не е така.Има много растения отзад, който след развитието си дават съвсем различен облик на ''пейзажа''.
В чужди теми се въздържам ,но понеже това е моята такава, ще си  позволя да коментирам следното...
Малко в повечко ми идват тези  тип ''самурайски'' правила, градуси, начертани криви и прави върху вече готовия скейп, с цел доказване на това колко сме спазили ''правилата'' за подредба.
Един друг анaлог ще изтъкна.Музикант съм.В музикалното училище, и в консерваторията ни учеха на едни класически правила в хармонията, който повярвай ми ако се спазваха, едва ли щеше да я има съвременната музика. ;-)
И все пак,  поради много често субективната оценка, която човек дава за нещата, който вижда пред себе си всеки ден...може и да си прав??? :-)

bustama


Борис Христов


Similar topics (5)

46093

Публикации: 35
Прегледи: 9151

13029

Публикации: 34
Прегледи: 14642

41625

Публикации: 13
Прегледи: 5738

34253

Започната от Rosko


Публикации: 17
Прегледи: 5644

29265

Публикации: 18
Прегледи: 9050