• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 08:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на User

Започната от user, 01.01.2013 13:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

user

Здравейте!

Едно гьолче и от мен. Снимката е с телефон и моля да ме извините за качеството. Като си купя по-добър фотоапарат ще актуализирам.
Аквариумът е стартиран на 1 май 2012г. и точно, когато тръгна горе долу добре, през август отсъствах за 2 седмици, и като се върнах имаше ксенококус в изобилие. Отчасти успях да овладея ситуацията, но по някои листа на анубиасите все още се среща.
Обем  приблизително 100л. (70/40/40)
Осветление: Фабрични тела на Сънсън - 2 бр. (4х24 W Т5)
Филтрация  -Eheim 2213  (440 L/h)
CO2: не
Грунд: подложка лава  и черен инертен грунд - 3-7 мм.
Растения:
Anubias barteri var. Nana; Crinum calamistratum; Cryptocoryne wendti; Ludwigia repens; Staurogyne repens; Microsorum pteropus; Monosolenium tenerum; Hemianthus micranthemoides; Rotala rotundifolia; Hemianthus callitrichoides''Cuba''(трудно върви); Eleocharis acicularis (предполагам) .
Риби:
Микророзбора Галакси; Борарас Бриджитае; Борарас Мера; Отоцинклус афинис
Ракообразни:
Аманови скариди; Ред чери

Мекотели:
Планорбис; Хелена и едни дребни охлювчета от които няма отърваване.



pqko

приятен за окото,браво  :-)

Peza

Привет,
Аквариумът ти е много приятен и мисля с времето ще става и още по. А при отсъствие винаги плъзват водораслите, няма как. Нека не те обезкуражават няколко зелени точици по анубиасите ;) Поздравления за хубавия аквариум още веднъж.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

stanislav89

Браво, много красив аквариум. Трябваше да участваш в конкурса :-)

foreverfishforever

много е хубав!  *privet* *DRINK*

mitos66

Отличен аквариум и то без CO2,което е трудно постижимо според мен.

user

Благодаря!

Ето малко по-добра снимка




Решил съм да огранича анубиаса, защото зеленясва, а същевременно другите растения изискват повече светлина. Ще се опитам да го засенча за да видя какво ще стане. Очаквам и препоръки

VDO

Аз като гледам и аквариума е станал по-добър,и то не малко. *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

danielm

Не съм фен нито на голите клони, нито на анубиасите ... ама аквата много ми харесва!
а като си я представя след някой друг ден още повече ми харесва.

foreverfishforever


Aldaron

Здрасти,

От няколко месеца разглеждам форума и съм разглеждал много аквариуми, но този ми хареса най-много. Изглежда много естествената комбинацията м/у корена и растенията и е удоволстиве да го гледаш. По принцип харесвам по-шантавите комбинации и оригиналните решения, затова поредната комбинация от корен, камъни и растения дори и да е невероятна не винаги ме впечатлява, но твоя аквариум пак казвам изглежда много естетвено и яко евала.

Един въпрос само : упяваш ли да развъдиш галакситата ?

All you need is a vision

user

Благодаря,

Малък up - Hemianthus micranthemoides с нова "прическа"  :-D по-късно ще му направя и студено къдрене   *ROFL*  *ROFL*





А за галакситата оцелява по някое друго до сега около 5-6 бр без да ги отделям благодарение на джунглата която беше.
Има винаги и по някое друго току що излюпени малки галакси но трудно ги захранвам. Ползвам Сера Микрон

user


hunter

Доста си орязал фасона, но е добре. Едно не мога да се начудя как така ги гледаш без СО. Понеже в първия пост пише,че не подаваш *dontknow*

user

Цитат на: hunter - 19.01.2014 19:33
Едно не мога да се начудя как така ги гледаш без СО.

Което оцелее ... оцелее.  :-D Проба ... грешка  :duvar:
Алтернатерата първоначално тръгна но после си замина  :-). Староджина се вижда че му е трудно без СО. Хемиантуса го разкарах, защото ми писна да го режа, а след подстригването не мога да събера боклуците от него.

Similar topics (5)

39787

Публикации: 1
Прегледи: 1604

57525

Започната от maxell3


Публикации: 3
Прегледи: 2301

14204

Публикации: 20
Прегледи: 9274

29416

Публикации: 168
Прегледи: 53353

51730

Започната от adrobe


Публикации: 4
Прегледи: 2144