• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Николай Инджов (retvield) - 405 л.

Започната от retvield, 21.08.2013 16:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

retvield

Здравейте Колеги, ето малко инфо и за  моята локва  :-)

Аквариум: 405 литра по външните контури
Размери : 150 х 45 х 60
Филтрация : 1. Външен филтър - Eheim professional 3 2076 ( 1700 l/h )
Филтрация : 2. Външен филтър - JBL Cristal Profi e1500 ( 1500 l/h )
Филтрация : 3. Вътрешен Филтър - Eheim Biopower 240 (  750 l/h )
Осветление: Една пура - Sera Blue Sky Royal 36W 12000 Kelvin - 120 см.
Нагревател : JBL ProTemp S 300W
Декорация:
Грунд: ситен кварцов пясък с фракция 0.4 мм. и 0.6 мм. + малки камъни, рапани и черупки от охлюви. Дебелината на грунда е не повече от 2 см. понеже така ми харесва,  има  повече вода за рибите а те не са никак малко спрямо обема на аквата.
Два царевични камъка и един голям мангров корен който ми остана от растителният аквариум преди това.
Във водата не  добавям никаква химия, рибите  се чувстват перфектно и не смятам че се нуждаят от каквито и да е препарати.

Aulonocara sp. Stuartgranti "Chilumba        -  2 бр.
Aulonocara Baenschi Benga "Yellow Regal    -  2 бр.
Aulonocara "Fire Fish"                              -  2 бр.
Aulonocara sp. "Stuartgranti Chipoka         -  2 бр.
Aulonocara    stuartgranti Usisya WF F1     -  2 бр.
Copadichromis azureus WF F1                   -  2 бр
Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba F1  -  10 бр.  - СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ на колегата Миро ( JayCutler )
Altolamprologus calvus "black"F1               -   2 бр.
Cyprihromis Leptosoma jumbo yellow Head  -  2 бр.
Metraclima Estherae "Blue-Red                  -  7 бр.
Callochromis Macrops Ndolo Bay Red          -  3 бр.
Cynotilapia Afra "Cobue                            -  2 бр.
Cynotilapia Afra "White Top                      -  5 бр.
Protomelas Taeniolatus Boadzulu "Red Empress  -  3 бр.
Melanochromis Johanni "Electric Blue"              -  2 бр.
Labidochromis Hongi "Red Top                        -  1 бр.

Общо: 49 парчета 

Стартиран е на: 15.март-2013 година ( по скоро е рестартиран тогава, защото както споменах вече преди това беше растителен аквариум)

Снимките не са с много добро качество, понеже нямам опит с фотографията. Фотоапарата е Canon EOS 400D, има и няколко които са правени с телефон. Не гарантирам за тяхната последователност,понеже са минали вече близо 5 месеца от старта.

Празен  :popcorn:



Пълен  :-)




Препълнен  :-D



Нощното осветление


Снимките са кофти, но толкова мога, тези са правени с телефона ми. След малко ще кача и тези от фотоапарата, там нещата седят леко по-добре  *THUMBS UP*

Тук малкият ми син, реши да рисува по аквата и аз леко му помогнах  :-[ Ето го и резултата.



Голяма радост беше  *YAHOO*

Продължавам със снимковият материал



Тези снимки съм ги правил със стандартния 55 милиметров обектив на канон. Нещо не ми се получава много добре работата обаче, прекалено са шумни и фокуса пада в определена чатст от тялото на рибата. Не мога да разбера защо се получава така, но все още не съм го разучил апарата, инъче мисля че има доста по-големи възможности. Скоро планирам да си купя един хубав обектив за макро снимки и се надявам тогава да ви зарадвам повече.

















Рачето вече си има нов собственик, да му е живо и здраво ида му се радва колегата  *DRINK*












За сега толкова  :-)
Надявам се че ви е било приятно докато разглеждате снимките. Малко по-късно ще добавя още  *DRINK*



: 21.08.2013г 12:12ч






















*bg*

Заради големия брой снимки които публикувам се наложи да намаля значително големината на файловете. От там бяга и малко от качеството на снимките, но няма как. Иначе ще зарежда много бавно
: 21.08.2013г 14:02ч










Тази "Гад"   отдолу, е един от любимците ми  :-) Интересен факт е, че независимо от малкият си размер е доминиращата риба в аквариума. Просто няма конкуренция  *CRAZY*
Callochromis Macrops Ndolo Bay Red












Ето и две от новите ми попълнения:

Protomelas taeniolatus red empress boadzulu



Cynotilapia afra cobue



*DRINK*













: 21.08.2013г 14:02ч
Тарторът   >:o  *ROFL*













Още една снимка на "Пухчо"   *MODERATOR*  - тука ги стреля яко  :buff:













Убавец  *CRAZY*





Ето и една снимка на малките котараци, в момента са на размер около сантиметър. Скоро време ще ги видите на пазара, ако някой има желание да ги гледа приемам и резервации  :-)



Това е таткото:  *DRINK*






: 21.08.2013г 15:03ч








Пухчо се е удървил, целят е в гипс  O:-)  *ROFL*








: 21.08.2013г 15:03ч



























Tanganyika-405 L
Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba F1

retvield

Tanganyika-405 L
Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba F1

Caxapa

Хубав аквариум с риби!  *THUMBS UP* Само  не разбирам защо уискито се топли на капака на аквариума?  :-D *DRINK*

nchokoev

Честит имен ден адаш, наистина много хубав аквариум *DRINK*със здраве да му се рдваш много

Лора

Ихааа, по изчерпателна тема от към снимки не съм виждала скоро. Признавам си, чак свят ми се зави докато гледах и си казвах: "Ба, на изложба ли попаднах" *ROFL*
Много ме радва аквариума. Има цвят и живот в него.
Благодаря за виртуалната разходка в твоя аквариум. *privet*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

sVGNsali

Лично аз, се вълнувам от избор на оборудване и бих помолил за снимки на тия "ферарите" описани по-горе.
Иначе аквариума и обитателите му са страхотни.
Личи си, че нещата са правени с мерак.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

retvield

Цитат на: Caxapa - 06.12.2013 14:22
Хубав аквариум с риби!  *THUMBS UP* Само  не разбирам защо уискито се топли на капака на аквариума?  :-D *DRINK*
Благодаря ти за положителната оценка *THUMBS UP* А относно уискито (ракията), със сигурност мога да кажа че причината да се изпарява не е от капака  :-D :-D

Публикациите са слети: 07.12.2013 15:38

Цитат на: nchokoev - 06.12.2013 15:32
Честит имен ден адаш, наистина много хубав аквариум *DRINK*със здраве да му се рдваш много
Благодаря ти много Адашче, честит имен ден и на теб на патерица. Бъди жив и здрав и много хубави моменти за напред  *DRINK* Да те питам защо продаваш дискусите, какво си замислил пак  :-D 

Публикациите са слети: 07.12.2013 15:43

Цитат на: Лора - 06.12.2013 16:56
Ихааа, по изчерпателна тема от към снимки не съм виждала скоро. Признавам си, чак свят ми се зави докато гледах и си казвах: "Ба, на изложба ли попаднах" *ROFL*
Много ме радва аквариума. Има цвят и живот в него.
Благодаря за виртуалната разходка в твоя аквариум. *privet*
Здравей Лора, благодаря и на теб за топлите думи *privet* Радвам се, че си се забавлявала докато разглеждаш снимките. Скоро ще се опитам да кача и нови, за да видите как се развиват нещата.Но за момента не ми остава свободно време да го направя. Иначе като цяло съм замислил да оставя само фронтозите, защото вече доста пораснаха и ще им трябва повечко свободно място да си щъкат.

Публикациите са слети: 07.12.2013 15:48

Цитат на: sevginsali - 06.12.2013 17:01
Лично аз, се вълнувам от избор на оборудване и бих помолил за снимки на тия "ферарите" описани по-горе.
Иначе аквариума и обитателите му са страхотни.
Личи си, че нещата са правени с мерак.

Здравей Колега, благодаря ти за отзивите към аквариума  :-) Само не разбрах, какви са тези  "ферарите" от който се интересуваш ?
Tanganyika-405 L
Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba F1

Similar topics (5)

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1691

52084

Публикации: 4
Прегледи: 2093

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2940

23839

Публикации: 32
Прегледи: 20225

45129

Започната от vacko75


Публикации: 10
Прегледи: 2419