• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Мая

Започната от NeRu8791, 25.04.2016 09:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NeRu8791

Здравейте, решихме да подарим на сестричката ми аквариум с рибки!
Закупихме:
- аквариум Resun SM-600 с параметри 60/30/44 - Д/Ш/В,
- филтрираща система Resun P-400L - 400л/ч
- нагревател (някакъв китайски) 100 вата с терморегулатор
- лампа SunSun 10 000k ватовете никъде не ги пише върви с аквариума и капака.
eто го и аквариума:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs31.postimg.cc%2F47nb74ry3%2FDSC_0435.jpg&hash=758105b13b02d2b5b0fc3e389bfb164f96b69664
- използвахме грунд с размер - 3/6мм.
- растенията които сложихме бяха купени на принципа: на малката което и хареса... тук ще се надявам вие да ми помогнете кое какво растение е!?..
За заден фон закупихме двустранно фолио с два фона:
1-вия опит за слагането беше, както казаха в зоомагазина да го лепим с тиксо както правели те.. Резултата беше много бледо седи и почти не се вижда!
2-рия опит лепене с вода и веро. Резултат много по-наситено и красиво седи. Друг плюс е, че светлината от лампата вече се концентрира хубаво надолу към растенията и седи по-силна!

Стартово започване с риби:
3 Жълти (златни) молинезий
3 Розово даньо
2 Черни молинезий
2 Хелера
2 Анциструса

Освен лепящия термометър от вън на стъклото, решихме да сложим и един стъклен от вътре вода: 25 градуса!

Ето и резултати!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs31.postimg.cc%2Fq57bua54r%2FDSC_0441.jpg&hash=dec46dddc0fbdc66c5c977c155f2b45d9f5395b9

На 8-ми май ако всичко е наред вече за рождения ден на сестричката ще добавим още рибки...
Може да дадете съвет какви рибки можем да добавим!
Сестричето, иска предимно живородни рибки да гледа, но и другите и харесват!

Поздрави, дано ви харесва развитието до момента. Старали сме се като начинаещи да дадем всичко от себе си и сме чели доста...


VDO

Едно съветче-издърпайте леко анубиасите/тия растения с широките листа,тъмнозелените / така,че основата където почват корените и част от корените да са над грунда. Успех!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

baygry

Малко повече информация?Кога е стартиран,кога са пуснати рибките,ползвани ли са препарати за старт на аквариума?Казвате че сте чели,дано да сте прочели за Азотен цикъл.Също така и за съвместимостта между рибките.
С фона проблема ви е чисто естетически.Той не влияе на живота вътре в аквариума.Колкото до мидичките и коралите,ако са естествени,ще ви повишават твърдостта на водата.Ако са изкуствени-няма проблеми,освен че трудно се чистят.За начални растения е добре да подберете бързорастящи.За анубиасите ви е казал колегата.
Ясно че аквариума ще е тип "детски",но не прекалявайте с количеството риби в началото.
Да ви е жива и здрава рожденничката.

Ivan_S

Мидички, рапанчета, корали и декорации ... класическото присъствие в аквариума на всеки начинаещ. Извинявам се, ако е прозвучало грубо, но просто на тези неща мястото им не е там ..... поне не и в сладководен аквариум.

За този аквариум, ако наличните риби доближат максималните си размери, повече бройки не са нужни (най-много още 2 бр. розово данио). Вие си решавате, само не пренаселвайте аквариума, защото последствията няма да Ви харесат :). Поздравления за старанието, нека така да бъде и занапред *THUMBS UP*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

NeRu8791

Аквариума, го стартирахме на 20.04.16г.
Препарат SeaChem Stability,слижихме 10мл. На 22.04.16г сложихме още 7мл.
На 24-ти добавихме рибите...

Днес 03.05.16г сложихме само 5мл. За сега всичко върви много добре рибоците са жизнени и в добро настроение.

baygry

Дано да нямате проблеми.Обаче нито сте прочели за азотния цикъл,нито даже сте използвали"" Stability"правилно.

"Инструкции за употреба

Използвайте една пълна мерителна капачка (5 мл) за всеки 40 L на първия ден от стартирането на аквариума. След това се използва една пълна мерителна капачка за всеки 80 L всеки ден в продължение на 7 дни.......и т.н."

NeRu8791

Аз информацията съм я прочел имам я на опаковката...
Гледал съм на времето риби без абсолютно никакви препарати и медикаменти. Сега съм преценил за всеки случай да ползвам препарати! Рибите са ок, растенията също и водата е перфектна.

Един колега също доста четящ каза, че мидите и коралите нямат място в сладководен аквариум.. Ама ето на оказа се, че имало. Сестра ми се радва и семейството също. Аз се радвам и до няколко дни ще плуват вече сини и червени гупи. Жълтите молинезий ще ги подаря на едно детенце от училището на сестра ми. Може и даньото да махна.

Зарибихме се по тези красиви сини гупи

baygry

Принципно всеки аквариум се развива различно.Аквариума си е ваш и само вие може да решите как да го развивате,украсявате и поддържате.
Мидите и рапанчетата повишават твърдоста на водата.Ама щом ви харесват..Най-вероятно сте чели и най-вероятно всички грешат, а Вие сте прав.
Описанието на "Стабилити" сте го чели,но не сте го спазили-сигурно и от фирмата производител грашат..
Казва ви се да не добавяте нови рибки - сигурно грешат колегите..
Пиковете в азотния цикъл се появяват след около 20-30 дена..не е задължително ,но е много вероятно..

Искрено Ви желая усех и дано всичко е безпроблемно и аквариума да носи много радост на детето.

NeRu8791

Цитат на: baygry - 04.05.2016 07:58
Принципно всеки аквариум се развива различно.Аквариума си е ваш и само вие може да решите как да го развивате,украсявате и поддържате.
Мидите и рапанчетата повишават твърдоста на водата.Ама щом ви харесват..Най-вероятно сте чели и най-вероятно всички грешат, а Вие сте прав.
Описанието на "Стабилити" сте го чели,но не сте го спазили-сигурно и от фирмата производител грашат..
Казва ви се да не добавяте нови рибки - сигурно грешат колегите..
Пиковете в азотния цикъл се появяват след около 20-30 дена..не е задължително ,но е много вероятно..

Искрено Ви желая усех и дано всичко е безпроблемно и аквариума да носи много радост на детето.

Не съм казал, че грешите... Не сън казал, че и аз съм прав!
Но честно казано ме хваща яд, че нито едно мнение не съдържаше браво започва да изглежда красиво! За поддръжката на аквариума доста съм се консултирал и дискутирал с човек който се занимава от 30г. с акваристика. Казал ми е, че мога да сложа мидите и коралите сложил съм ги! Човека винаги е бил адски любезен и изчерпателен към всеки един от въпросите ми.

Риби не купувам от където ми падне и е най-евтино, а само от определен магазин!
Радвам се, че започва да става както ми е обяснено и сега като стане време за хранене и почукна 1-2 пъти на капака всички се събират горе на повърхността и не дават на храната да стигне до дъното.

Поздрави на всички които си казаха мнението и само хубави момента да се случват в аквариумите ви!

Amev

Виж , то ако ти хареса и керемиди и павета може да им сложиш ама нищо от тези неща не се среща в хабитата на тези рибки. Стараем се да пресъздадем до колкото е възможно в аквариумни условоя ,част от природата на тези рибки и те да се чувстват добре и да изживеят живота си. Никой тук или където и да е във форум за акваристика няма да ви похвали за това ,че сте сложили елементи от морската акваристика в сладководен аквариум , че даже и одавна умрели такива които само променят качествата на водата , и то към нищо добро ...
В подобен на вашия аквариум с дъно от миди и рапани (на комшията ми) замерих нива на нитрат над 300 мг/л , а той се чудеше защо за 2 месеца му бяха умряли доста рибки. Да ще кажете като умрат , купуваме нови , било то и от най-лъскавия магазин. Ама не това е целта на занятието

baygry

Ако приемате съветите като критика,имайте предвид че това е с най-добри намерения.Целта е да се избегнат усложнения към които сте се запътили .И пингвин в сахара ще изглежда красиво ,ама...нали..
Относно човека който ви е дал тези съвети..ако карам автомобил 30 години това не ме  прави добър шофьор нали?
Ако търсите похвали и одобрение направете нещата по правилния начин,не е трудно да отделите малко време и да почетете..Информация колкото искате има.
Поздрави и успех.

zub4e

 Мидените черупки и рапана ще повишат твърдостта на водата, за мен лично по-добре ще бъде да си изберете някое коренче. Рибките са супер, идеални за първи аквариум за дете.
Относно химията за аквариум-> досега никога не съм използвал препарати за стабилизиране на водата и не съм имал проблем с рибките и растенията.Просто я оставям да престои 1-2 дена преди да я сменя.

Similar topics (5)

52550

Публикации: 49
Прегледи: 28534

13213

Публикации: 2
Прегледи: 1929

25036

Започната от Tedok


Публикации: 16
Прегледи: 6069

46868

Започната от Ssasho0


Публикации: 1
Прегледи: 1357

15300

Публикации: 7
Прегледи: 3225