• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 16:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на kojuharov

Започната от kojuharov, 28.12.2015 09:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kojuharov

Здравей Sevginsali,

като казвам финансово, имам предвид, че искам качествено. Ако не мога веднага да си го позволя, то ще е постепенно. Естествено, че всичко е свързано с пари :). Ясно е, но филтъра примерно ми е подарък от моята скъпа половинка. Решила взела, без да ме пита. Няма как ще се ползва, защото не може да се върне :) Затова казвам, че искам да става бавно и финансово целесъобразно. Сега заради подаръчка ще дам още толкова за втори, за да смогва.

Amev

Смятай че реално водата ти няма да е повече от 170-80 литра ... С този ще минеш стига да не прекаляваш с рибите :)

Penta

Пожелавам ти успех в растениевъдството :)
За грунда ти препоръчвам фракция 3-5мм, евентуално 1-4 за полянка от дребни растения, но в никакъв случай 4-8мм.
За осветлението и 300 вата да сложиш, ако нямаш рефлектори няма да стане добра полянка. С добри рефлектори 120-160W идващи от лампи Т5 ще са достатъчно и отгоре.

sVGNsali

Цитат на: Amev - 28.12.2015 16:59
Смятай че реално водата ти няма да е повече от 170-80 литра ... С този ще минеш стига да не прекаляваш с рибите :)
+1.
Перфектен ще е за растителен.
Късметлия си с такава жена, моята ако можеше какво щеше да направи.. :whistle:
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

kojuharov

28.12.2015 22:42 #19 Last Edit: 29.12.2015 10:07 by kojuharov
Ще се се чуе :). Сега наредих оборудването. С филтъра получих и един Eheim 250 W. Малко дълъг с грунда ще дойде, но леко наклонен ще пасне.

Sent from my SM-G388F using Tapatalk



Публикациите са слети: 29.12.2015г 10:10ч

Добавям няколко пресни снимки. Нещата са сложени само от мерак де, защото така или иначе трябва да ги изкарам, за да наредя и да действам.

Днес по-късно ще сложа и някоя снимка на камъните на "кварцови пясъци", за да имаме идея какво предлагат на живо.

Няколко бързи въпроса към по-напредналите.

1. проблем ли е ако флейтата на филтъра е потопена във водата ?
2. нагревателя се води напълно потопяем - значи ли това, че мога да го потопя целия заедно с регулатора за температурата ?















baygry

Флейтата може да е под вода,нагревателя -също..
Успех

MarioChalukov

НЕ съм съгласен за нагревателя , твоят е досататачно дълаг за да си топли навсякъде водата , аз не бих рискувал с нагревател потопен изцяло макар и той да е от доказана марка . И вземи смени този оръфан стиропор  :karamse: че загрозява страхотното начало .
Успех  *DRINK*

ipman

Потапяй целия нагревател без да се притесняваш,имал съм кйтаиски нагреватели потопени изцяло и са ползвани с години без проблем пък какво да кажа за най добрата марка,те са и предвидени да са изцяло потопени  *THUMBS UP*

kojuharov

Цитат на: MarioChalukov - 29.12.2015 11:08
И вземи смени този оръфан стиропор  :karamse: че загрозява страхотното начало .

Да го сменя, ама не мога да си намеря един лист фибран, само на пакети. Какво да го правя после тоя цял пакет ? Не мога да се сетя за някакво приложение.

Аз да попитам още нещо. Филтъра ми изглежда, като да е мазан с техническо масло. Трябва ли да го премия първо и ако да може ли със спирт и едно памуче ?

discusfen

Събери всичкото оборудване в ъгъла където е смукателя и флейтата на малката страна на аквариума да духа по дължината на аквариума за да се получи у обратно сечение на водата.Ще ти трябват и лайсни да скриеш стериопора да не се вижда.

kojuharov

Ще рискувам и ще използвам грунд "Кварцов пясък 3 – 5 мм" с подложка за растенията.
Харесвам натуралните цветове и някак не ми допада черния Базалт.

На този етап ще започна без полянка, защото ми се струва от прочетеното, че ще видя зор, като начинаещ.

venitos

Разположението на флейтата и нагревателя е точно като при мен, та . . . струите на флейтата ги насочи така, че да раздвижват повърхността, без значение дали е под или над водата. В началото като стартирах се образуваше ципа на повърхността в десния ъгъл при това разположение на флейтата и пусках аерация там за да я избегна. Нагревателя го потапяй смело, моят е същия и е с кабела вътре, но има ограничение до къде може да е навън, което трябва да се спази задължително! Стиропора го облепи в края с широка черна лепяща строителна лента и си решаваш проблема!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs25.postimg.org%2Fvsynxqwuj%2F3150.jpg&hash=9e04c2edcf4c31bc9716dd722a91783aa6af7af3

kojuharov

29.12.2015 17:15 #27 Last Edit: 31.12.2015 14:58 by kojuharov
Стериопора ще изчезне, сега е там защото не мога да си намеря фибран. А след като сложа фибрана си имам и декоративни изрязани ленти.

Публикациите са слети: 30.12.2015г 11:11ч

Днес ще поработя в/у филтъра.

Тъй като има три кошници, смятам да подредя пълнежите по следния начин.

1 копница (най-долната) - едропореста гъба
2 кошница (средната) - 1л Seachem Matrix
3 копница (най-горната) - 1л Sera Siporax

Надявам се правилно съм разбрал, че водния поток минава от долу нагоре ?

Какво ще кажете за подредбата и самите пълнежи ?

Публикациите са слети: 31.12.2015 14:58

Здравейте колеги,

след като обиколих магазините за електроника и осветителни тела в София, не можах да си харесам фасунки, които да са на сносна цена и същевременно лесно захващане. Направих и обход във Варна и попаднах на готови тела с електроника за 60 cm Т8/18W. Купих си 6 бр. което следва за начало да е достатъчно - 6 х 18W = 108 W. Пурите от 60 cm са на значително по-достъпни цени, лесно се намират, а телата ще се захванат без проблем. В случай, че искам да добавя ще има останало място. Не са влагоустойчиви, но имам и стъклен капак, който ще събира кондензираната вода. Смятам, че няма да има проблем с влагата. Самите тела са направени с имитация на рефлектор. Съмнявам се да свърши някаква работа, затова си изготвям чертеж за рефлектори, които един железар може да направи от полирана ламарина. Цените на телата са много добри.

Попаднах и на 3500 W тимер за без пари. Нищо особено обикновен механичен 24 ч. таймер.

Дайте моля някакво мение за идеята.

Ето няколко снимки.














kojuharov

Честита нова година ! Пожелавам здраве и благополучие на всички ! Дано новата година донесе нови успехи на всички любители на хобито.

Sent from my SM-G388F using Tapatalk


Amev

За много години...
Пълнежа на филтъра е добър.
За лампите за твоя аквариум 100 см са подходящи т5 39вата 87,4 см. Но щом вече си взем тези тела с т8 , слагай ги шахматно за да нямаш сенки в ъглите. Аз бих ги направил 2 865 , по средата аквастар и гролукс , 2 865 ци.

Similar topics (5)

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1694

52084

Публикации: 4
Прегледи: 2113

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2944

23839

Публикации: 32
Прегледи: 20252

45129

Започната от vacko75


Публикации: 10
Прегледи: 2427