• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на kapacitet / Евгени Димитров /

Започната от kapacitet, 05.06.2009 16:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

marinko7

това нещо се е подало през капака на аквата като някакъв перископ. :-D :-D :-D
"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"

kapacitet

След като близо 3 седмици не бях сменял водата и вчера поокастрих храсталака, та в крайна сметка остана това.  *CRAZY*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi36.tinypic.com%2Fnfsem8.jpg&hash=e4f243303605114d390b7f056ecba5792d879ba8

vasso

Супер е аквариума! И с тази драцена която излиза над водата  *THUMBS UP*

kapacitet

Здравейте,

след като последните няколко месеца нямах възможност да влизам редовно, а камо ли да пиша и следя темите, днес намерих малко време и реших да актуализирам профила.
От края на месец Януари съм с нов аквариум, а този път изневерих на Juwel и взех 160 литра на Waterhome със шкаф. Отдавна си мечтая за открит аквариум ( без капак ) и следващата покупка беше осветление на фирма Arcadia 2 x 30 вата. Филтрацията е Еheim ecco pro 300, който около месец работи в стария аквариум, за да мога да стратирам новия по- лесно. Растенията са си същите, както и грунда е отново на JBL Aqua Basis plus и отгоре пясък с размери 4- 5 мм. Рибите са си същите плюс 12 неона. Боцнах и едно коренче, което намерих на брега на Балтийско море, источна Дания. Много ми хареса и го метнах веднага в багажника, барабар с пясъка по него. Подредбара си е същата, а си мислих да направя хубав акваскейп, ама си останах само с мисленето. Просто не ми се отдава подредбата и това е. Боцкам растенията като първия човек  :-D Започнах с подаването на торове и СО2 на втората седмица и за сега всичко си е както трябва. Апонагетона отново цъфна и още едно растения пусна два израстъка над водата, но явно не са цветове, а просто зелени пръчки.


goldstar94

Браво  *DRINK* страхотна джунгла  и честито за аквариумчето и осветлението  :-)

LuDiQa

Цитат на: goldstar94 - 23.03.2010 14:22
Браво  *DRINK* страхотна джунгла  и честито за аквариумчето и осветлението  :-)
*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* :-) ;-)
Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

vasso

Ако сложиш и един корен, който да излиза над водата ще заспи работата... *DRINK*

kapacitet

ЦитатАко сложиш и един корен, който да излиза над водата ще заспи работата...

Корена който е в момента стърчеше още метър над водата. Рязах го защото до скоро бях с оригиналия капак и нямаше как да стърчи  :duvar: На втората снимка си личи.

jojo

Този термометър наистина ли ти е нужен? Имаш, предполагам качествен нагревател, който поддържа температурата, която желаеш. И аз държах термометър около 2 г., докато не осъзнах, че температурата не мърда и го разкарах. Това, разбира се, е при положение, че стаята ти е отопляема или  респективно охлаждаш през лятото. Иначе ми харесва- аз обичам зашумени аквариуми.
Кефи ме апоногетона ти. Отскоро имам такъв и много се надявам да цъфти и при мен. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

vasso

Винаги е добре да има термометър- може от контакта да се е измъкнал нагревателят... Аз съм сложил от тези външните, именно защото знам, че е постоянна температурата и не ми пречи, че този вид термометри са неточни- като стане проблем отчита. По-стилен е освен другото. :-)

kapacitet

Здравейте колеги,

както си стоях и наблюдавах аквариума, реших да щракна една две снимки и да опресня положението в темата. Набързо мятам снимчиците и отивам пак да се опна на дивана, че тази вечер съм сам в къщи и ще си тресна едно малко мазно виски с леД.





На първата снимка е изгасена едната лампа, че ми блести като зяпам. Хеликоптера е с дистанционно управление и си кръжа с него от време на време.
Поздрави и лека вечер на всички акваристи.  *DRINK*

tomatomov197

   Аз си кръжах с моя хеликоптер около 10 мин.  преди да го счупя  :-)   Иначе аквариума ти е супер  *THUMBS UP*
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

ssg

Джунглата е супер,а с хеликоптера да не работиш към НАП ;-)

kapacitet

ЦитатАз си кръжах с моя хеликоптер около 10 мин.  преди да го счупя

Проблема се решава като даваш малко гаЗ. То и при мен в началото беше от земята на тавана и обратно на земята.

Цитата с хеликоптера да не работиш към НАП

Не, не, водоспасителен е хеликоптера.  *JOKINGLY*

kapacitet

Нямаше ме 2 седмици в къщи и всичко бе оставено на самотек. Без храна и само плуване, рибките не са вече рибки, с мускулки. Единствено липсваше 20 литра вода, всичко останало си е по старо му. Даже и водата още не съм сменил, само долях нова *DRINK*

Similar topics (5)

52497

Публикации: 13
Прегледи: 5337

13213

Публикации: 2
Прегледи: 1935

25217

Започната от JEM


Публикации: 101
Прегледи: 40704

46868

Започната от Ssasho0


Публикации: 1
Прегледи: 1357

15300

Публикации: 7
Прегледи: 3225