• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 12:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Георги

Започната от icebg, 03.01.2013 19:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

icebg

Здравейте ,

Не съм се занимавал с акваристика от 11-12 години и открих , че нещата доста са се променили  :-) Приемам всякакви съвети  и забележки ... чета много , но явно имам доста да наваксвам ...
На кратко
Аквариума е на около седмица.
Размерите са 100 / 40 / 60 220 литра
Филтрация Fluval 305  1000 литра на час
Осветление 2 x 30 вата ( до колкото прочетох е слабо ?)
CO2 не подавам все още и не торя.
Имам 20 Неона  , 6 Коридорас жули  , 10 Разбора макулата и 10 Ред чери скариди ( искам да добавя още някоя мирна стадна рибка , но все още се чудя каква)
Не пиша за растенията ,защото съм пълен лаик (имах само големи цихлиди преди това)

Благодаря предварително !


Heartwork

Добави 5 6 кардинала. Аквата ти я пресметнах 240 л.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

pqko

аквата е прекрасна за скаларии,както е в този вид това е моето мнение, *THUMBS UP*

povdigaz

Много добро начало продължавай така посоката е правилна успех

BEYA

Добре изглежда иска време 2-3месеца да се стабилизира!

icebg

Здравейте колеги ,
Малко обновление.Промених доста неща всъщност  :-D. Все още бъркам почти всеки ден но мисля , че най после ще мирясам :-D
Като начало добавих още един външен филтър Сън Сън 303А 1400 л/ч понеже Флувала се оказа недостатчен.Преработих капака вече е с 2 45 ватови Sera Day Light Brilliant и Sera plant Color. Сложих и рефлекроти на Juwel (знам че все още е осветленито ват/литър е слабо  , но  всъщност  свети доста силно , а и мисля да го оставя на мира за малко).Смених финния бял кварцов пясък в дясната част след като почетох малко се оказа доста неподходящ за растения  :whistle:Сложих на дъното 2-5 см. Fondo Vivo на Prodac  с малко по едър бял грунд от горе( в последстовие се поразмесиха но на мен ми харесва ефекта). Tака aквата стана с 3 различни зони с различни грунда , но честно казано си я харесвам.
Подавам CO2 от седмица от бутилка под налягане . Благодаря много на zariio за системата и на peza за аксесоарите! Всичко работи идеално !    *DRINK*. Пускам по 3 балочета на 2 секунди и за сега нямам проблеми. Не съм сигурен кога и колко да увеличавам , ще съм ви много благодарен за малко насоки ! Не съм сигурен дали и  дифузьора нa Sera работи както трябва може би трябва още да увелича налягането ...
Искам да благодаря на evgeni200 и на buchkata за прекрасните растения *DRINK*  В момента имам лек проблем с нишковидни в дясната част , която може да се каже че е рестартирана преди седмица заради смяната на грунда , но не мисля че е нещо сериозно поне за сега.Торя веднъж в седмица с Sera Florena ,но имам за още един път и после минавам на Profito.
При обитателите нови са 10 Серпи , 10 Псевдомугил гертруди, 4 Отоцинклус афинис ( благодаря много на wwlado за тях *DRINK*) 2 Боция джудже (Yasuhikotakia sidthimunki ) и една Сребарна Карнигела.Търся се още 2-3 боций от този вид , но е доста трудба работа. Карнигелата мисля да я подаря.Те всъщност бяха 2 , но едната излетя през отвор на капака малко по голям от нея  *CRAZY*.Много ме притеснаваха Серпите в цялата комбинация дори мислех да ги махам, но те явно постояно са заети с изесняване на вътрешната си йерархия и никога не закачат другите рибки.От старите обитатели колонията на скаридките се множи с бясна скорост , без значение че всяко малко което изпадне от мъха бива моментално излапано. Явно по голямата част успяват да се скатаят  :-)

Видеото е снимано с телефон.Съжелявам за качеството.Вижда се , че имам доста стабилна ципа на повърхността на водата , цирулацията е доста силна , но не иска да се маха.Ако пречината е ниски нива на СО2 се надявам да се отърва от нея скоро .... Ето и малко снимки  :-)





Ще съм ви благодарен за всякакви мнения и препоръки  *thanks


tomatomov197

   Като ти гледам со2 как си излиза и отива право нагоре - не ми се вярва да се разтваря много .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

icebg

Малко упдейт преди съботното кастрене. В момента боря всички алги на света  :-D Отоцинклусите са ми доволно закръглени меко казано  *CRAZY*





eminem_999

Аквата е супер, моя е със същите размери и никога не съм мислил че ще има хубави растения, но като гледам твоя  *BRAVO*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2F4sx5mm7j1%2FIMG_28391.jpg&hash=d95a09abb94c6cd128dc51ec8847804c61a60364       https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.org%2Faavn5iowx%2FIMG_2888.jpg&hash=ff30df3675e832d703057601c218c1be37dc21ff

Similar topics (5)

52235

Започната от aetera


Публикации: 10
Прегледи: 3017

13213

Публикации: 2
Прегледи: 1940

24938

Публикации: 32
Прегледи: 11061

45890

Започната от BGG


Публикации: 21
Прегледи: 8672

15300

Публикации: 7
Прегледи: 3234