• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на gigabate

Започната от Иван Атанасов, 02.09.2016 20:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Атанасов

Цитат на: Иван Вълков - 12.11.2016 19:17
Колега капачките от къде ги закупи?
Имаш лично.

Иван Атанасов

Това е аквариума в момента:






BatV

Какво се случи?! =-O

techobg

Какво стана, аквариума се движеше много добре?!И къде са всички китки?!



Иван Атанасов

Ами яко водорасли(зелени точки по стъклата/брада/нишковидни),отделно някой растения бяха засяти групово на снопчета  и взеха да се скапват.Явно не намерих баланс със светлината и торовете.Осветлението го бях докарал на 0.68W/l. сега оставих само 3 лампи,но светя с две за момента и е достатъчно.Може и да е идвало силно,не знам.Може и заради нестабилни нива на CO2 да е.Другия дерт че с толкова растения не можех да сифонирам добре и се задъни мизерийка.
Не е за мен това бързия аквариум...вместо кеф взе да става робуване.Минах на първоначалния си замисъл бавен аквариум със непретенциозни растения и сега съм много доволен.Аквариума е в този вид около месец вече и е чист от към водорасли,отделно завъртях филтъра да не бие в предното стъкло а странично и така стана добро течението.От старите растения оставих единствено валиснерията,криптокорината и нимфеята която я окастрих из дъно. Промених разположението на корена и сега в пъти повече ми харесва,макар и с малко растения.Ще чакакам да се сгъсти валиснерията за заден план, а отдясно където е егерията ми е постно все още.Ще го мисля,но ако добавям растения няма да го правя на веднъж а по малко хем кефа е по голям  а си и изграждам някаква картинка как да стане.Криптокорините ми вървят добре изкарват нови листа и се надявам да се вдигнат на височина да замязат на храстчета. Ми това е за сега.  *DRINK*

cantiga

Цитат на: gigabate - 08.12.2016 18:34

Не е за мен това бързия аквариум...вместо кеф взе да става робуване.
Toчно, аз затова съм си поставил лимит на осветлението. Хубаво е аквариумчето.  :-)
Поздрав!
Светослав

Иван Атанасов

Почти никакво развитие,но все пак да се отчета с някоя снимка.




Иван Атанасов

Гьола в момента,леко окастрен.


pepimili

Благодарим за страхотни и актуални снимки. Много ми харесва дори и след подрязването :) Супер се развива, продължавай в този дух!
Къща без животно не е дом! https://www.ita-bg.com/

Иван Атанасов

Здравейте,не съм качвал снимки от  много време затова сега ще кача стари и някоя друга снимка от преди 2-3 дни.
Това са старите снимки..отсъствах два пъти за по две седмици и отделно не обръщах много внимание на аквариума покрай летния сезон и това се отрази доста негативно.









А това са снимки от тези дни.Преди няколко дни окастрих валиснерията и дадох на приятел 5-6 криптокорини с идеята да вкарам малко ред.Бях добавил Лудвигия репенс,но не вървеше добре и си замина.Имах 3 лимончета и си оставих само едно.Засега това.





Similar topics (5)

48350

Публикации: 5
Прегледи: 2143

10645

Публикации: 17
Прегледи: 8909

17983

Публикации: 56
Прегледи: 18307

42199

Публикации: 26
Прегледи: 6833

14994

Започната от sevar


Публикации: 4
Прегледи: 2083