• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 08:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на gigabate

Започната от Иван Атанасов, 02.09.2016 20:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Атанасов

25.09.2016 20:24 #15 Last Edit: 26.09.2016 14:03 by gigabate
Малко развитие по темата.Пуснах и обитатели най накрая. :-),Преди около 10 дни шест бройки розово данио и едно сомче калихт,а вчера две черни молинезии,два анциструса(не им знам точно модела  :-D) и една мъжка бета.В аквариума цари мир и разбирателство и най хубавото е че молинезиите и анциструсите яко чистят...растенията,камъка,корена,грунда и стъклата.Днес съм ги оставил на диета и всичко облизаха. :-D
Мисля веднъж седмично(неделя)да не им давам храна. Растенията са горе долу добре.  Направих грешка и в самото начало сложих течен тор,мисля беше на тропика и за отрицателно време се появи на 2-3 растения брада.Всеки ден сменях по 10-15л. вода за една седмица,като същевременно махах поразените листа.Презасях 2-3 издънки от растенията и сега са ок. Единствено явайския мъх има още черно тук там,но се надявам сомчетата и молинезиите да го очистят. Ето няколко снимки:









Иван Атанасов

28.09.2016 15:25 #16 Last Edit: 30.09.2016 11:01 by gigabate
Малко ъпдейт от днес.Поразместих малко растения и позасях още някой видове.Май станаха към 21 вида. *CRAZY* Също махнах шумния филтър(Aquael Circulator 650)и сложих на негово място Hagen Fluval U2.
Филтъра разполага с три касети.Касети А1 и А2 са двете външни които разполагат с едра гъба и вата+вата с активен въглен.По средата касета Б е кутиика в която се слага керамика.Уникално тих е и водата е кристална.Липсва всякакъв шум и вибрации,които наблюдавах при Aquael-а.Може да се настройва да циркулира горе; долу или по цялата си средна част от симетрично разположени дупчици.Малко по обемист е но това да му е кусура,за да не бие толкова на очи мисля като съм по свободен да отскоча за черен картон и да сменя сегашния фон хем ще изпъкнат и растенията. :-)






И две вечерни снимки  :whistle: :








Публикациите са слети: 30.09.2016 11:01




Иван Атанасов

Новите зверове...




BatV

Все по-добре и по-добре става.

Анубиас-а го привържи към  камък(корен), с така заровена ризома в грунда ще умре.
Скрий го на сянка също - не харесва директна светлина и бързо хваща водорасли.

Остава ти да пуснеш СО2 и си ти. *DRINK*

Иван Атанасов

01.10.2016 19:44 #19 Last Edit: 02.10.2016 13:14 by gigabate
Благодаря! А анубиасчето е вързано с корда за камъче и само камъчето е заровено. :-)
Ето и малко дъбчета...

Един авер ми ги подари, и сега съм в чуденка дали да ги оставя така да плуват или да се опитам да намеря място да ги засадя,другото е че ми разправят че не виреели засадени? Така спират част от светлината...не кой знае колко но се усеща.



Публикациите са слети: 02.10.2016 13:14

BatV явно не съм те разбрал..мислех че имаш в предвид анубиаса в дясно който е вързан за камъче и то е заровено,но ти си имал в предвид този отпред в ляво пред камъка(малко съм албански реотан :duvar:)Прав беше заровил съм му корените  и не вървеше...ама то си и личи по свитите листа,та извадих го и сега стои в един буркан щото не мога да му харесам място и никъде не ми се вързва.Много пластмасови ми стоят.

Иван Атанасов

01.11.2016 22:23 #20 Last Edit: 03.11.2016 15:39 by gigabate
Малко раздвижване по темата от днес.Изкореняване на почти всичко в аквариума.Премахване на няколко камъка и вадене на корена и измиването му,както и основно сифониране на аквариума.Измиване на дунапрените на филтъра(едър и ситен,а между тях сложих нова тънка вата.Преди седмица подмених и керамиката.След това засяване на някой от старите растения и на доста нови такива любезно изпратени от колегата    evgeni200.Снимките не са идеални и аквариума не беше избистрен още...,сега като пиша вече е бистър като сълза но ме мързи да снимам.





Публикациите са слети: 02.11.2016г 20:08ч

Макар че не ми се занимаваше с CO2 от 3 дена подавам  със самоделка....върви доста равномерно.Нощем пускам аерация от външна помпичка с едно 5см. камъче че ме е страх да не натръшкам рибоците.



Днес растенията се понаддигнаха...


Публикациите са слети: 03.11.2016 15:39

Не знам какво съм гледал като съм писал,но съм написал че растенията съм взел от evgeni200 , а всъщност колегата buchkata ми ги изпрати,за което още един път благодаря! Бих коригирал поста си но не ми излиза тази опция,моля ако желае модератор да коригира по горния ми пост и да изтрие сегашните ми писаници.

Иван Атанасов

05.11.2016 18:39 #21 Last Edit: 05.11.2016 21:51 by gigabate
Добавих малко китайски водоустойчиви лампи(50.5см.)към заводското осветление.Разликата е малка защото за момента е без отражатели,но поне на Нимфея Лотус Ред листата вече не стоят кафяви а червени.Утре ще измисля някакви отражатели и също мисля да взема още две такива лампи само че малко по дълги)60.5см),а тези ще изместя в предната част на капака където се свива и няма такава нужда от светлина...гледам 5 лампи се събират в капака!
Някакви идеи кога да почна да торя...преди 3-4 дни сях и аранжирах растения,като някой от тях нямат корени а са подрязани? За момента имам само някаква тор на Тропика жълто шишенце със зелен етикет. :-) Приемам идеи за това каква тор да използвам! *DRINK*



Иван Атанасов

Разлика от 5 дни.

Cardamine lyrata не се е адаптирала още и хвърля старите листа,но гледам изкарва тук там нови все още малки...дано тръгне!

BatV

Много добре върви!

Пълни бутилката с мая и захар до горе, смело.
Аз 2х1л. ползвам в 20л. така че няма страшно.
Даже бих вързал 2х2л. при твоя обем.
Сменяй сместа всяка седмица - най лошото нещо е рязка промяната на нива на СО2 в аквариум - ще брадясаш за нула бройки.
Пиготвяш я предния ден и я оставяш да тръгне, чак на следващия ден я слагаш.

За торта - профито на първо време - почни с 1/3 от препоръчителната доза и постепенно увеличавай.
После, ако има нужда може да добавяш макро.

Иван Атанасов

10.11.2016 14:36 #24 Last Edit: 11.11.2016 16:41 by gigabate
Благодаря за съветите. *thanks Относно приготвянето на маята и захарта от предния ден как точно се процедира? Ще направя сместа в друга бутилка и ще я оставя на терасата до другия ден,но чуденката ми е с изцяло развита капачка или съвсем леко развита.Идеята е да избегна най бурното подаване първия ден,нали така и тогава да я вържа към аквариума на мястото на изчерпаната бутилка.


Публикациите са слети: 11.11.2016 16:41

Остана ми малко време да монтирам и другите две китайчета.





И докато се занимавах по капака снимчици от горе. :-P


BatV

Бутилката я приготвяш на предния ден и само слагаш капачката отгоре без да завиваш.
Оставяш я до аквариума, ако я изнесеш на вън, процеса при тези температури я почне я не. :-D
Добавяш малко - половин кафяна лъжичка сода бикарбонат, така процеса е по-равномерен и не почва бурно.

Аз така съм си дозирал системата, че няма разлика почти от първия до 6-тия ден, когато слагам нова.
Вързвай смело 2х2л.
Успех!

Иван Атанасов

BatV  *YAHOO* Благодаря! Това че се слага сода не го знаех.Тъкмо утре ми е ден да  зареждам нова доза та направо сега ще направя сместа и утре свързвам.До сега смесвах в 1литър леко топла вода чаена чаша захар(около250мл.) и едно пакетче мая на д-р Йоткер разбивам ги добре в кана и изсипвам в шишето,но сместа изкарва 1 седмица и значително намаля.Сега ще сложа малко повече захар половин пакетче мая и половин лъжичка сода.А ти как точно подаваш от две бутилки....с два дифузера в двата края на аквариума или бутилките са свързани?

BatV

Аз съм с 2 бутилки последователно свързани, сменям по 1 на 6дни.

За два литра, както е при теб:
-2ч.ч. захар
-2ч.л. мая
-1кафяна л. сода.
-цялата смес да стигне до там където почва да се стеснява към гърлото бутилката, около 1,9л.

Толкова много мая колкото слагаш не е необходима, тя се размножава бързо.
Пак казвам , вържи 2 бутилки, гледам снабдил си се с подходящите капачки за целта и слагай по една нова на 6-7дни.
Почвай с профито, колкото може по-бързо на 1/3 доза и увеличавай всяка седмица докато стигнеш препоръчителните.

Иван Атанасов

Ок.Благодаря! Тъкмо заредих системата,като добавих и сода.След малко ще сложа и 1/3 доза от Профито и малко по късно  макрото.

Иван Вълков

Колега капачките от къде ги закупи? Досега в алиекспресс и ибей съм виждал. Ако е от някой магазин в България драсни едно съобщение да не стане реклама.

Иначе аквата ти е супер!!!


Sent from my LG-D290 using Tapatalk


Similar topics (5)

53229

Публикации: 11
Прегледи: 5227

13174

Публикации: 11
Прегледи: 4282

25373

Публикации: 29
Прегледи: 17042

47105

Започната от Hulkbg


Публикации: 8
Прегледи: 4197

13097

Публикации: 58
Прегледи: 17701