• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на gigabate

Започната от Иван Атанасов, 02.09.2016 20:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Атанасов

02.09.2016 20:23 Last Edit: 06.09.2016 09:58 by NO CARRIER
Здравейте! Казвам се Иван. Аквариума ми е фирмен на "Aquael" 90л. с размери дължина:70см. широчина:29,5см. до 35см. в средната най издута част и височина 40см. Осветлението е стандартното за момента 1бр. пура Т5 24w 6500 калвина.Има място да монтирам до още 2бр. пури,но мисля аквариума да е бавен и не знам със силно осветление дали няма да ме завладеят водорасли.За момента остава така.Оборудването е стандартното за модела вътрешна помпичка:Aqua EL Circulator 650 Нагревател 75w. и стъклен термометър. Държах много да е с тъмен грунд. Онлайн не посмях да поръчвам поради високата цена и несъответствие на показани снимки спрямо наличното им в магазините.Намерих си грунд от една кариера около Стара Загора.Цената е смешна 1 тон е 8лв. Грунда е на камари и нямат в чували. Прекарах го през сито на течаща вода и остана около 50 процента чист материал с фракция 2,5-5мм. В предната част грунда го оставих на 3см. височина а до задната вдигнах на 7см. Сложих мангрово коренче,което за всеки случаи преварих за 20 мин. и преди 2 дни стартирах аквариума без растения.Днес ми пристигнаха растенията и ги засадих както можах. *CRAZY*След 2 до 3 седмици мисля да взема рибки,като за сега мисля да са 10бр. розово Данио и 2 бр. сомчета Калихт. По нататък ще разгледам и за други риби,като не мисля да прекалявам с бройката.
Начинаещ съм и приемам всякакви критики и коментари. Форума е страхотен чета го от близо месец.




https://s14.postimg.cc/b5d2orb4x/image.jpg
















Сложих си профилна снимка,но излиза само в профила,но не и от ляво на темата ми.Ако е възможно модераторите да ударят едно рамо ще съм благодарен.

Caxapa

Началото е обещаващо особено както описваш, че ще спазиш завъртането на Азотния цикъл. Успехи желая и нови постижения.

Иван Атанасов

Мерака за рибките е голям,но все пак не искам да ги уморя.  :-)
Тия дни трябва да си намеря фолио черен мат да ударя един кант долу на стиропора,че адски ми вади очите.

BatV

Добре си се справил адаш.
Фен съм на тъмните грундове.

Моя съвет е да махнеш маркуча от който смуче въздух филтъра и да насочиш потока нагоре да развдижва повърхността.
Освен, че вдига повече шум и прави балони по този начин, филтъра реално нищо друго не върши.
Насочи го към противоположния край по дължина на аквариума.
Подържай растенията в здрав вид и те ще набавят много повече чист кислород отколкото която и да е помпа за въздух.

Успех!



Иван Атанасов

Добре...ще го направя това. :-)А тази помпичка малко ме притеснява леко бучене се чува и придава вибрация по стъклото,това нормално ли е или да я сменям/

Virosss

Добро начало наистина. :) Успех ти желая и ще следя с интерес развитието ;)

Относно помпичката, не съм сигурен до колко е нормално, но и при мен го има това. Не съм видял проблем, освен, че понякога е дразнещо да ти бучи, но пък добре, че спя тежко :D

BatV

Зависи какво разбираш под леко бучене.
Нормално е да има лека вибрация, все пак работи ротор.

Аз ползвам филтър на Акваел в момента и звука при затворен капак е недоловим.
Ориентирам се по движенията на растенияте и балончетата СО2 дали работи или не.
При отворен трябва да се приближа доста за да чуя работата на филтъра.

Твоя модел е по-мощен, така че е нормално да се чува малко по-силно.
Все пак извади маркуча и виж как ще работи.  :whistle: 

Иван Атанасов

Имам освен лекото бучене и вибрация предаваща се по стъклото и капака.Ако някой ми препоръча вътрешна помпичка която е  тиха и не вибрира ще е чудесно...тази мисля да я махам!

danielm

Цитат на: gigabate - 02.09.2016 21:08
Тия дни трябва да си намеря фолио черен мат да ударя един кант долу на стиропора,че адски ми вади очите.
... с изолирбанд става перфектно. :whistle:

Иван Атанасов

03.09.2016 08:29 #9 Last Edit: 03.09.2016 20:14 by gigabate
Ще пробвам. *JOKINGLY*

Публикациите са слети: 03.09.2016 20:14

Малко  ъпдейт...не съм махал мъркучето за аерацията,но обърнах лопатката за насочване на горе към повърхността и така вибрацията е по лекичка.Залепих на подложката от стиропор изолирбанд 2 канта и стана прилично,също засях още 2-3 растения.Смених 1/3 от водата и сложих доза стартови бактерии. Това е засега... :-)


Иван Атанасов

Какво да направя че профилната ми снимка да излиза и от ляво на темата ми.Гледам че на повечето колеги излиза.Как ли не пробвах не мога да я изкарам.  :duvar:Някой има ли решение на моя проблем?

NO CARRIER

Сложена е снимката.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Иван Атанасов


stefata24

Браво страхотен е аквариума  *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*,но неони и анциструс ще вървят по-добре според мен. Акваскейпа ми харесва много *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

Иван Атанасов

Цитат на: stefata24 - 07.09.2016 20:07
Браво страхотен е аквариума  *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*,но неони и анциструс ще вървят по-добре според мен. Акваскейпа ми харесва много *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*


Благодаря! Надявам се да се развият растенията,а за рибките ще има и Анциструси но след седмица най рано!  :-)

Similar topics (5)

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1685

52084

Публикации: 4
Прегледи: 2092

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2932

23839

Публикации: 32
Прегледи: 20224

45129

Започната от vacko75


Публикации: 10
Прегледи: 2417