• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 12:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Мариана

Започната от maryana, 05.01.2013 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maryana

Новите снимки със специален поздрав към Томи:-)
Добре, че обитателите са златни, че както им налях недотам темперирана вода, щяха да им изстинат яйчниците.
Пак проблясва отгоре, но поради коментираната по- горе денивелация, стиганах чертата в ниския край. Ако налея още малко, ще потопя лампите.
Томи, някои от листата на тези брадатите, които ми даде, в момента опират в пурите. Аз заради тях не посмях да вдигна нивото преди. Да отлея вода и да блести или да "опека" растенията?
И пак се извинявам за лошото качество на снимките. Пробвах всякакви режими- пейзажи, пръски, домашни любимци, храна дори... Кога със светкавица, кога без... Не стреляйте по фотографа, той толкова може! O:-)
: 05.01.2013г 17:05ч
Да, със сапунерка снимам. То този момент си мислех, че е що годе добро апаратчето, ама...
Забравих точно модела на апарата, но това, което чета по него е CASIO, 12 МР с 10- кратен оптичен зум, full HD му е видеото.
Сигурно си прав. Ще пробвам и да се отдалеча и да снимам с приближение, може би така ще се получи по- добре.
И ако си бях пообърсала обектива, щеше да е по- контрасно, предполагам:-) Сега видях, че някой е "бъркал" вътре:-)

Ri6eto

Цитат на: maryana - 05.01.2013 14:02
Вярно, мъжа го няма вътре:-) Някъде в океана е:-))) Май към Сингапур пътува в момента.
Но поне мъХа да оцелее.
Благодаря на зевзеците, че ги има :-P
Колкото до растенията, ами... няма да се получи много- много с тях, заради рибите. И уж гледах да избера такива, които не искат мнооого светлина и подаване на СО2.
Хубаво е че имаш чувство за хумор *DRINK*
Колкото до аквата мисля най-важно е на теб да ти харесва като го погледнеш.
Напълни го догоре и давай смело,добре се справяш *THUMBS UP*

Peza

Цитат на: maryana - 05.01.2013 17:51
Забравих точно модела на апарата, но това, което чета по него е CASIO, 12 МР с 10- кратен оптичен зум, full HD му е видеото.
Ха ... за кратко и аз снимах с точно този, не е лош апарата, ще му свикнеш с времето. А и още водата не ти се е избистрила и това допринася за "стрелбата по фотографа"  :-D. Малко с цветовете не се разбирах аз с него, но за това може да си изтеглиш и Photoshop или друга програма и от там малко да ги до настройваш. Друг съвет, като снимаш можеш да задържаш наполовина натиснат "спусъка" така че да заключиш автоматичният фокус и с приближаване и отдалечаване на самия апарат да си избереш къде да е фокуса. Така успях с него да направя някоя друга и по-читава снимка. Но уви, сдаде багажа.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Caxapa

Така е доста над очакваното "добре".  Поздравления, и понеже си отворена към критики и съвети ще дам още едно.  Има едно тиксо сиво, черно на цвят. Доста е здраво и е широко към 5 см.  Ако позволява аквариума можеш да го обкантиш горе  и така да скриеш по-ниското ниво на водата с цел да не "изпържиш" Пистията която плува горе.  

Ri6eto

Цитат на: Ri6eto - 05.01.2013 17:52

Напълни го догоре и давай смело,добре се справяш *THUMBS UP*

май докато съм писал ти си пуснала и снимки даже :-[
: 05.01.2013г 18:06ч
Цитат на: maryana - 05.01.2013 17:51

Добре, че обитателите са златни, че както им налях недотам темперирана вода, щяха да им изстинат яйчниците.

:-D :-D :-D е верно имаш чувство за хумор *THUMBS UP*

maryana

Да отлея пак вода и да сложа един кант под фабричния ли? То може и с фолио да стане, трябва да намеря някое матово, без фладерна имитация. Протеснява ме само да не изглежда като "ремонтирано". Не че не може да се отлепи, ако не стои добре, де.
Другият вариант е да сложа симетрични ленти- и отдолу, заради визията, но пък лента долу ще ми скрие грунта. И оптичаски ще смали обема, като че ли.
Аз, честно казано съм по- притеснена да на наквася лампите. Защото, явно от изпаренията, целите пури са в капки. Мислех вариант да сложа стъклен капак отгоре, под осветлението, както изглеждат правените тук аквариуми, но пък... защо германците са поръчали на китайците:-) модела така- с открити пури? Може би, за да горят по често и да се купуват нови:-) А повреди ли се баласта, купуваш нов капак направо. Всичко е с пластмасови заварки по капака:-)

Caxapa

Значи, ДА. Правилно си ме разбрала-фолио. Съжалявам, че не му знам името но за мен си е тиксо и го дават даже за спукани брони на колите да  кърпи и държи. Стъклените капаци са хубаво нещо но от капките конденз ще замине плуващото ти растение-пистия. Повечето ми аквариуми са обкантени така. Отдолу грунда е скрит  в голямата си част и за мен е по-естетически за не се вижда процеждащата се мътилка.

foreverfishforever

първата снимка е добра! *DRINK*

maryana

Тъй де, аз пък, понеже не го знам това тиксо, за което ми говориш, намерих аналог- фолиото. Важен е подхода, в случая, не материала:-) Благодаря за подсказката!
Сега приемам съвети акк да си обезвъздуша филтъра. Духах, сърбах... всичко на вятъра. Както обичам да казвам, от всяка свирка дърво не става. Само дето разбрах, че аквариумната вода, приета в малки количества не е вредна за човешкия организъм:-)

Caxapa

А какъв е филтъра? Някои  не им трябва "сърбане" .

maryana


Caxapa

Този канистър 2213 с разклащане  /поклащане/ трябва да изкара остатъчния въздух и му пази щипките при обслужване, че се чупят кофти. Въпроса ми е за вътрешният филтер  на който е потопен кабела във водата каква марка е .

maryana

А, неговият си е, Juwel 1000l/h.
Само че го модифицирах- извадих му черната гъба и му сложих 2 пръста топчета на EHEIM.
Другото са му оригиналните гъби- пълнежи.
Не знам дали за това пита.
: 05.01.2013г 20:08ч
Хора, това чудо- канистъра тръгна.  *YAHOO*
Духането му е майката, явно, но аз бързо съм се отказвала:-))
И не само, де, напълних входящия маркуч с едно канче. Пое поне 2 литра. Толкова не можех да изсмуча, така или иначе:-))
И тъкмо да се откажа, чащото чувам, че заработи нормално, но нищо на изхода и... 5- 6 мин след това взе да чучурка плахо:-)
Благодаря на всички, съпричастни с емоциите ми.
Много моля, друг път като говорите за смяна на водата, предупреждавайте, че една 30- литрова туба тежи... поне 32 кг. Отивам да си поръчвам космодиск:-) А тя (тубата) да си седи в банята. Ще я "темперирам" водата с бързовара и ще ходи до хола на 5- 6 пъти.

terier4o

Защо не си спестиш ''фитнеса'' със един маркуч  от банята до аквариума ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

foreverfishforever

Цитат на: terier4o - 06.01.2013 17:19
Защо не си спестиш ''фитнеса'' със един маркуч  от банята до аквариума ?

*ROFL* *ROFL* *ROFL* *ROFL* *ROFL* *ROFL* *ROFL*

Similar topics (5)

15069

Публикации: 11
Прегледи: 4147

34650

Публикации: 3
Прегледи: 3059

54091

Започната от ninet


Публикации: 9
Прегледи: 3043

13368

Публикации: 1
Прегледи: 2951

26260

Започната от ogogogo


Публикации: 15
Прегледи: 12035