• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на ДБой

Започната от дбой, 19.02.2018 20:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

тучо чучо

Цитат на: NO CARRIER - 02.03.2018 11:02
Имаше една тема, но не мога да я намеря. Едно момче беше покрило корените ли, камъните ли с мъх по много лесен начин. Смилаш мъха в блендер, добавяш малко бира, дали не и захар, и мажеш с четка по корените. Оставяш ги във влажна среда май за около 2-3 седмици - месец. След това ги връщаш обратно в аквариума.
Вероятно технологията е подобна на тази.

дбой

При нас на кое казваме царевичен сироп (corn syrup)?

тучо чучо

Цитат на: дбой - 02.03.2018 15:05
При нас на кое казваме царевичен сироп (corn syrup)?
Високофруктозен царевичен сироп е вид подсладител с високо съдържание на захар. Ако си решил да го ползваш, вероятно може да бъде намерен в по-големите вериги магазини за хранителни стоки. Ако не, може да го замениш с глюкоза в течен вид.
Не съм опитвал тази техника, само съм чел за нея преди време и ми се стори интересна.

дбой

Заинтригува ме и вероятно ще опитам, малко да се постопли времето. Мъхът, доколкото разбрах, не е воден, а земен! Или греша?

Penta

Цитат на: дбой - 02.03.2018 15:44
Заинтригува ме и вероятно ще опитам, малко да се постопли времето. Мъхът, доколкото разбрах, не е воден, а земен! Или греша?

Ако ще го отглеждаш под вода след това, трябва да е воден.

дбой

Здравейте! Нужда от съвет! Днес едната рибка не се храни с другите. Забелязах, че коремчето е доста издуто и я отделих. Някакви предположения на какво се дължи? Другите са стройни и доста енергични.




дбой


D.Atanasov

Браво много ми харесва, много приятен за гледане *DRINK*

Similar topics (5)

13242

Започната от African


Публикации: 5
Прегледи: 3183

25858

Започната от Marrin


Публикации: 15
Прегледи: 6083

48349

Публикации: 103
Прегледи: 24790

12900

Започната от DarKkK


Публикации: 17
Прегледи: 7920

17313

Започната от mims


Публикации: 4
Прегледи: 2119