• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на D.Atanasov

Започната от D.Atanasov, 09.04.2013 18:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

D.Atanasov

Здравейте, запалих се по акваристиката преди около 5-6 месеца. Започнах с един малък 30л попрочетох малко и стартирах един 130л.

Дата на стартиране 04.04.2013г

Аквата е оборудван с:
вътрешен филтър 1200л/ч на sun-sun
светя с 3x18w т8 и 2x8w т4
речен грунд два вида ситен около 1-2мм първи слой и 3-5мм втори слой

Обитатели:9 неона, 2 хелера, 1 гупа и два сома (незнам точно какви са)
Малко разстения (на който също не им знам имената  :-[ )

Пускам ви снимки на шкафа и капака, който сам си направих.
Ще чакам препоръки и съвети какво мога да подобря.










Малко разместване имаше


П.С. Извинявам се за качеството на снимките с телефон са правени. Фотото ми го няма в момента ще кача снимки след, като си го взема.

stanislav89

Браво, добър старт *DRINK*
Едното растение, това по високото ми прилича на анубиас, а това долу пред него май е някаква криптокорина.

_Kirilov

Браво !
От какво е направен капака ?
Този филтър ще ти свърши работа за сегашните ти обитатели , но за повече или други .... - по-добре канистър!.

Иначе ако искаш потърси някакъв мъх можеш да сложиш по корените или по камъните , още някое растение.

manyg

:) Здравей,  :)
тези камъни (за мен) стоят някак неестествено. Може да сложиш още няколко, по-малки покрай тях за да се разчупи малко визията.
Бих събрал двата корена да изглежда като един с повече разслокения. Още непретенциозни растения.
Тази тръба на изпъскателя на филтъра за какво си я сложил?

D.Atanasov

Капака е направен от едни стари информационни табла. Матеряла ми наподобява на пластмаса, но не е.
Тръбата на филтъра играя роля на флейта за да намали течението иначе е много силно.А него го преместих днеска, че нещо не ми харесва как стой там. Ще пусна снимка за да се види сегашното място.
За още камани, да може би ще стане хубаво, но нещо ми липсва място :-)

anasarka

И двата камъка са големи за този аквариум, ако ти харесват много остави левия, а десният го махни. На негово място може да сложиш подобен но не по-висок от 2/3 от височината на левия. И за да не изглеждат като самотни другари на голият хълм, трябва да добавиш поне още 3 по-малки камъка около тях, та да замяза малко на ивагуми, или поне на някаква естествена композиция. :-)
: 09.04.2013г 20:08ч
Гледам си пуснал рибите а аквариума е на 5 дни, ще береш ядове по-нататък.
Ако се чудиш още за растенията, имаш анубиас, криптокорина и микрозорум
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

D.Atanasov

Добавих малко камани и ново растение "кабомба"




Рибите нямаше как да не ги пусна, бяха ми от стария аквариум.

_Kirilov

Малко на сянка ми се се струва кабомбата - лампите ли не достигат до края ? Ако е така разположи ги шахматно.

Иначе на мен ми харесват точно камъните - нещо още малко му трябва за да стане хардскейпа - но ми убягва  :-D и не мога да се сетя какво.

D.Atanasov

Да така е, малко в сянка стой, ще се опитам да понаглася лампите ама няма да е много, защото капака не е до самия край на аквата.Иначе според мен има потенциал да стане красив, но трябва време и растения, а и вашите съвети ще ми са от голяма полза за което благодаря. *thanks

Георги

Наклоненият камък може да легне на дългата тясна страна напряко или под малък ъгъл на аквариума. Цялата композиция с големите камъни премести с 25-35 см. надясно. Трите криптокорини събери в една област с 4-5-6 см. между тях. Кабомбата дано оживее 1 месец.


nikan

Според мен камъните са огромни за този аквариум прекалено  голям акцент дават поне засега в този план,като го погледна и веднага се набиват на очи,все пак както ти харесва! :-)

D.Atanasov

Малко развитие.  :-)




D.Atanasov


petar99

Може ако не си планувал някакви специални риби да увеличиш неоните или да вземеш някоя друга стадна рибка. Друг вариант е със скаларий или ако залесиш повече или сложиш повече дървета и укритя примерно апистограми, може рамирезита, каквото ти харесва, но знай изискванията на рибките.

asito

Шкафа ти няма гръб.Опасно е така.130л не е много,но все пак...

Similar topics (5)

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1685

52210

Започната от aquafan


Публикации: 15
Прегледи: 5436

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2940

23839

Публикации: 32
Прегледи: 20224

45129

Започната от vacko75


Публикации: 10
Прегледи: 2418