• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Чичо

Започната от chicholyubo, 26.02.2017 17:36

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

chicholyubo

През годините съм имал няколко започнати проекти. За съжаление и по стечение на обстоятелствата са били прекратявани по различни причини. Вече съм се установил на едно място, та от известно време започнах обмислянето на поредният проект. Като за начало обмислях вариантите къде и върху какво може да стои аквата. Когато това вече ми се изясни се
разбра и размерът които зависеше от наличният шкаф. А именно 106/38/55. Аквата беше поръчан от 10мм. стъкло. Когато дойде се оказа бая тежка и се замислих ( чак тогава ) дали ще издържи шкафа ? За целта помолих тукза съвет. Вече е достатъчно добре подсилен с винкел. Капака ми го направи приятел от чам добре изсушен материал импрегниран за влага и мухъл. Осветлението и охлаждането си направих сам. За осветление се спрях на четири Т5,39 W,849 mm. Което ще се включва на два кръга. За охлаждането разчитам на два 80/80мм безшумни с лагер 12v. вентилатори които се управляват от термо регулатор. За филтрация се спрях на канистър Aqua EL Unimax 500 с вграден Нагревател Aquael Uni Heater - 300 W, Помпа за въздух : Aquael APR-300 Plus. Ще се подава CO2 от бутилка FRESSNAPF 2кг, JBL с ел.клапан, JBL брояч, JBL възвратен клапан реактор на Sera flore CO2 active reactor 1000. В аквариумът ще наблегна на растенията и по малко на обитателите. За сега още обмислям какви обитатели ще има но в общи линии съм се спрял на : Otocinclus, Ancistrus, Celestichthys margaritatus, Rasbora Maculata, Phoenix Rasbora и скариди.
Една седмица вече подреждам хардскейпа и за сега съм се спрял на два варианта. Ако може и вашето мнение ?





Tony_JB

Харесва ми на мен продължавай все така.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

trex700e

И на мен много ми харесва и много хубаво, че ставаме повече шопи! *DRINK*

Единственото, което аз бих променил/ разбирай, че това е супер субективно мнение/ е грундът. Като хардуер аквариумът може да стане уникален растителен аквариум , но не знам колко наличният грунд е ок за това....струва ми се едър за полянкови растения като хемиантус , абе аз поне бих го сменил, но пак казвам субективно е. А то идеята ти е по холандски тип аквариум или по акваскейп тип аквариум да правиш?

Как е водата при вас, че тука /Долни Окол / е ужас, това ти го казвам ако мислиш да си взимаш осмозна система , сега е моментът.

Penta

Защо се спря на толкова къси лум. лампи ?
Грунда е едричък, не прекалено, но над оптималния размер. А за хардскейпа може да опиташ да му придадеш по-натурален вид, без къщички :)

Similar topics (5)

30116

Започната от mircho


Публикации: 2
Прегледи: 1685

52084

Публикации: 4
Прегледи: 2091

12937

Публикации: 4
Прегледи: 2931

23839

Публикации: 32
Прегледи: 20224

45129

Започната от vacko75


Публикации: 10
Прегледи: 2417