• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 16:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на kandoveca

Започната от kandoveca, 27.04.2013 12:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kandoveca

Здравейте.Казвам се Тодор и съм от град Враца.Днес реших и аз да си покажа аквариума в този раздел.

Аквариумът не е нов гледам го от години но преди не съм бил член на форума.Пререждан е много пъти с различни растения но сега ще ви го покажа как е в момента като съм го садил преди 20 дни.

Размерите са : дължина 130 см височина 55 см и широчина 42 см брутен обем 300л реално около 260л.Осветлението е с 4 лампи по 120 см 2-860 и 2-830.Филтър външен Eheim proffesional 950л/ч
Подавам СО2 и торя със самоделни торове

Гледам скаларии и жълти молинезии.Растенията в момента са пвече бавно и средно растящи - криптокорина афинис и понтедерифолия, ехинодорус амазонка и овален , спирална валиснерия , анубиас, микрозориум , зелена нимфея, паричка , лимнофила сесилифлора.

Ето и снимката:ALIM1629

pqko

браво,Тоше добър рестарт  *THUMBS UP*

cantiga

27.04.2013 17:11 #2 Last Edit: 27.04.2013 19:50 by cantiga
Хубав аквариум наистина. Този камък отпред нещо не ми се връзва съвсем, може да пробваш да го заровиш още малко или да го дръпнеш леко назад.  Доста е пъстър и така аквариумът, защо не опиташ с едноцветен фон. Хубави рибки, само да не излязат малко в повече.  :-) На мен някакси ми липсват няколко дънни риби като се замислих сега. Успех!
Поздрав!
Светослав

petyo


Bobby_D

Молинезииките ми се виждат доста като бройки,за този литраж + скалариите идва малко в повечко.В ляво съзирам стар вътрешен филтър.За какво го ползваш него?

kandoveca

Вместо лирата на външния филтър съм сложил стария вътрешен филтър.В единия край влиза потока вода идващ от външния филтър а  маркучето  на бъбал кантера (една лабораторна епроветка от някога с която си следя мехурчетата) влиза в другия край директно срещу потока вода която джурка въглеродния диоксид и той излиза накрая през гъбичката на този филтър.Просто съм го обърнал така че вместо да влиза кислород от помпичка в смисъл че вътрешния филтър е пасивен и гъбата му да смуче то СО2 се върти преди гъбата и излиза през нея след като се е въртяло във струята от външния филтър

hristo_k1984

Хубав аквариум :-).Как подаваш СО2 -то,смисъл с бутилка под налагане или с мая и захар
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2F42k720phx%2Fimage.jpg&hash=d7bbaf6c43cfd1ba9edc1da67e34c327a8773130

kandoveca

Благодаря hristo СО2 го подавам с бутилка под налягане и вентил като го разбърквам в аквариума с помощта на струята вода от външния филтър ;-)

Similar topics (5)

25126

Публикации: 15
Прегледи: 5498

44271

Публикации: 24
Прегледи: 7389

8102

Публикации: 23
Прегледи: 10412

19975

Започната от kdravia


Публикации: 13
Прегледи: 3975

38725

Започната от van40


Публикации: 5
Прегледи: 2698