• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Алекс :)

Започната от username_alex, 30.08.2011 19:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

username_alex

Здравейте :) Аз съм Алекс, на 13 от София. Преди година и половина родителите ми ми подариха готов китайски аквариум, около 50 л, с касетъчен филтър 360литра в час, лампа 24W и нагревател. Към него малко, според мен неподходящ грунд с фракция 6-7 мм, който и сега използвам, и 2 керамични фикурки. Първоначално много ми хареса, но след това се зачетох тук и грунда и керамиките спряха да ми харесват, но наще си държаха на тях и ги оствих...  И така, в момента обитателите в аквариума са 10 клиновидни разбори, чифт рамирезита, на по 3-4 см, скоро закупени (надявам се да са чифт, за такива ми ги продадоха), и 2 анцитруса на по година, и двата се оказаха женски :( Знам, че Аквариумът е бая пренаселен, но проблеми с водата и рибите не съм имал, сменям 1-2 пъти седмично по 20-25% от водата. Растенията засега са Роголистник, Cryptocoryne wendtii ''brown'' и май Ludwigia repens. Не торя, не подавам CO2 и доста често изхвърлям хубаво количество растения. А ето го и аквариумът :


Ще се радвам на всякакви критики :)
П.С.: Извинявам се за качеството на снимката, не успях да се добера до фотоапарата  :-P

serdarov

Като начало е добре, растенията стоят малко разхвърляни, ако ги групираш и подредиш ще стане още по хубаво.
ЦитатИзвинявам се за качеството на снимката, не успях да се добера до фотоапарата 
Че ти с какво снима бе човек? Аз с фотоапарат не мога да направя такава снимка.
Успех.

Nikiengi

Замяна на керамичните фигурки с естествени корени (мопан), не са скъпи и ги има в повечето магазини! Опция - да им вържеш по един Анубиас нана! Подмяна на грунда с по-ситен 2-3 мм. фракция! Иначе се справяш доста добре - браво!  *BRAVO*

Ribarche

Първо искам да поздравя теб и учителката ти по български език , за правописа . Браво !   :-)
Преди време , някой от форума беше написал , че акваристиката е хоби за интелигентни хора ... явно е доста прав . Като за първи аквариум се справяш много добре , растенията изглеждат добре  и рибките , които си подбрал са подходящи.
Послушай (чичо си  *DRINK* ) Nikiengi , аз също съм на неговото мнение .

Similar topics (5)

39933

Публикации: 2
Прегледи: 1624

57525

Започната от maxell3


Публикации: 3
Прегледи: 2268

14204

Публикации: 20
Прегледи: 9216

29416

Публикации: 168
Прегледи: 53060

51730

Започната от adrobe


Публикации: 4
Прегледи: 2131