• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът ми

Започната от margarita, 01.08.2012 09:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

margarita

Добро утро на всички  :-) ...Нова съм в сайта, но всъщност от доста време чета тук,тъй като може да се намери всичко,което те интересува..Та преди около два месеца и нагоре реших пак да гледам рибки (казвам пак понеже съм имала като малка,но както всички биха се досетили не много успешно  *JOKINGLY* ) ...естествено последва закупуване на аквариума,изработка на стойка за него,капак за осветлението и още ред чудеса... успешно миналата седмица всичко беше приключено и сега се надявам за няколко мнения от вас.
Аквариум - 75/45/35 110литра ,речен грунд 4-5 см. два вида естествени водорасли,който бяха зверски опасани  :-| 
Обитатели - първоначално 5 скаларии,от който вече са 4,тъй като едната беше страшен бобаит и се наложи да бъде върната в магазина и заменена с два прекрасни трихогастера , две сомчета и 3 охлюва. Имам заден фон на две от страните,който очевидно изобщо не се получи  :'( , но подлежи на реформи в бъдеще. Това е цялостният облик -
За по важното не можах да се справя със снимките въпреки толкова четене и за това предоставям видео (не е идеално,но определено е по-добро от замазаните снимки  *JOKINGLY* ) ---> http://vbox7.com/play:b1abef8f3c

Sandro

Здравей.
На мен лично ми харесва аквариумчето .
Аз също не съм от най големите спецове , но вече имам някакъв напредък.
Бих те посъветвал следното.
Както си писала първоначално за видовете риби , мисля че имаш предвид още да слагаш.
Недей те и тези са много , макар че и аз съм на това положение във момента.
Можеш и така да караш , но много цапат моите ще ги сменям и слагам по дребни рибки.
За растенията по добре и по красиво изглежда със истински , но искат много грижи.
За това прочети малко за растенията и сложи живи и махни изкуствените , но ако така ти харесва то е въпрос на вкус.
За фона можеш да сложиш черно фолио , но пак е според вкуса ти , може и друг цвят , но е по добре да е еднотипен цвета.
Вземи от тези които се слагат за реклами той има и лепило , пиши ми на лично да ти обясня как да го сложиш , аз имах доста проблеми със него , но накрая се оправих и сега е добре.
Това е от мен , нека по компетентните да си кажат и те мнението.

manyg

Добре изглежда :)
Мнението на колегата се припокриват с мойте, но какво да допълня.
Може да махнеш тази помпа с гъба в долният ляв ъгъл и да сложиш вътрешен филтър.
Като снимаш аквариума изключвай светкавицата, а може да огасиш осветлението в стаята и да свети само аквариума ;) вижда се по добре

Успех

PVV

Да, приятно аквариумче се е получило. Растенията и аз бих ги заменил с истински, макар , че в момента и аз бера ядове с отглеждането им. Но както са казали колегите ако ти харесво така остави го. Но растенията имат много голяма роля в биологичното равновесие на аквариума и ще ти помогнат за стабилизирането му. Като имам в предвид възраста ти , трябва да кажа ,че си се справила отлично.

margarita

Благодаря много за мненията и съветите  *thanks ...и се надявам с течение на времето да стане както по-хубав от естетическа гледна точка, така и на рибките да им по-уютно,тъй като в крайна сметка те са най-важни  :-)

Similar topics (5)

12772

Публикации: 12
Прегледи: 5094

22201

Публикации: 10
Прегледи: 6678

44329

Публикации: 18
Прегледи: 7108

14422

Публикации: 12
Прегледи: 4158

15731

Публикации: 5
Прегледи: 2301