• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът ми

Започната от ChroNIckaL, 15.11.2009 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ChroNIckaL

Здравейте аквариума е на 1 седмица 112л. 80/40/35 обурудване:
1)сера фил 120 със syporax mini i active carbon
осветлението е объкновенна битова лапма която приспособих с крачета от аквариумна лампа и щепсел от настолна лампа
5 кг. зелен грунд 3 кг почвена настилка на тетра малко изкуствени и естествени водорасли.3 златни 1 черен телескоп 1 бета 2 скаралии 2 барбуса с червени глави 2 каликота и 2 като оранжеви трихогастери които не знам как се казват имам и корен закупен от зоомагазин който 2ри ден отказва на потъне и стои накиснат в лигейн

bigbeer

Като в приказка е. *THUMBS UP* Не обръщай много внимание на забележките които ще получиш за замъчето, грунда и подбора на рибки..  *DRINK*

vanko 2

Здравей, хубав аквариум няма да споменавам нищо за замъка, но аз лично съм категорично против изкуствените растения и другото мисля, че рано си пуснал рибите в аквариума. Успех.

HaIr4o

допада ми ;-) весело е *thanks за изкуствените растения според мен си ги остави и даже добави още,защото да запазаиш живо растения при злетни си е предизвикателство...но все пак пробвай с някой анубиас ако искаш...иначе *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.bgbirds.com%2Fimages%2Fuserbar.jpg&hash=376d30a5c42be44b4d47f3bbe69e0b6d78975ca3

vasso

Аквариумът може да стане много добър. Съветвам те да наблегнеш на естествените растения и да махнеш изкуствените. Не съм сигурен дали този грунд няма да е пречка за развитието на растенията, но ако става може да го запазиш. Скалариите не е приемливо да се гледат със златните.След като сложиш корен може да махнеш този замък, защото ще седи неестествено. Според мен и сега не стои добре , но в крайна сметка въпрос на вкус :-) . Рано си пуснал рибите, но не се притеснявай , водата ще се оправи, стига да не прехранваш. Успех!

ChroNIckaL

ne moga da mahna zamuka .. osven ako ne mi se jivee podaruk mi e ot priqtelkata .. rasteniqta sa probni da vidq dali shte moga da potrugnat i ako trugnat shte zasqda oshte a puk za nastilkata trqbva da stava zashtoto pod zeleniq ima cql sloy po4va za rasteniq

vasso

Щом е от приятелката не го махай  *JOKINGLY*

ChroNIckaL

не мога да си го позволя :Д ам само 1 проблем има с тоз тъпия корен не мога да го потопя тежи повече от килограм но пак не потъва

vasso

Така е с корените. Ще потъне не го мисли. Моя го бях вързал с корда и с вакуумни лепки към стъклото. Ако искаш пробвай. Потъна след 1 месец като го отлепих. Хубаво трябва да се измие преди това.  :-)

valnata

Цитат на: ChroNIckaL - 15.11.2009 22:22
не мога да си го позволя :Д ам само 1 проблем има с тоз тъпия корен не мога да го потопя тежи повече от килограм но пак не потъва

Затисни го с някакъв камък, и го остави да се кисне. След максимум седмица ще потъва. :-)

Аквариума ти е хубав. Златните си живеят без никакви проблеми на 26 градуса, а скалариите не им пречат изобщо. Поне аз съм свидетел на 3 аквариума с такава комбинация от риби и там проблеми не съм видял. Митове има много за златните риби, но не вярвай на всички писани правила. :-)

Асен Евгениев

Кажи на приятелката си да прочете отзивите за замъка - ще се досети.
Колкото до рибките, избързал си, но аз на времето пуснах на втория ден
и оцеляха всичките. Така, че дерзай!
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

valnata

А за рибките и аз ги пуснах на вторият ден и стана 6 месеца си живуркат. Без никакви препарати бактерии и др.  Само редовна смяна на вода и сифониране. :-)

ChroNIckaL

м/у другото мойте риби са герои направо ветерани тез принцеси телескопа и скалариите живеят заедно вече година преди в 50 литра аквариум .. и понеже живея сам и като ме няма няма кой да ги храни .. нямаше ме около месец като се върнах в апартамента имаше такава воня(лято беше) аератора беше спрял бог знае от кога мисля че не е нужно да кажа 4е не виждах риби а само тиня И ВСИЧКИ БЯХА ЖИВИИ с приятели като сме се напивали .. 1 си пусна сопол и солети .... сиг са били гладни .. :Д само 1 принцеса умря щото 1 буквално я осъкати горкичката иначе не са ми умирали никви въпреки всичките мъки на които съм ги подлагал и си мисля че други риби освен златни и скаларии нямаше да издържат и тази комбинация не е фатална

ChroNIckaL

Упдейт нов корен(потъващ) да попитам за съвет какво растение да бучна пред корена че стои пустичко и разбира се кой за нещо друго което може да ме посъветвате :Д подготвям още 1 лампа 40 вата обаче й е изгорял дросела и трябва до запоя(стига да намеря) ще стане 70вата на 112 литра трябва да е достатъчно 

amrasel

Цитат на: ChroNIckaL - 19.11.2009 20:49
...какво растение да бучна пред корена ...

Anubias nana
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F2dtvjlz.jpg&hash=bf6453cff971347aa0415d99c468736799b62e66

Raven

Цитат на: ChroNIckaL - 19.11.2009 20:49
........да попитам за съвет какво растение да бучна пред корена че стои пустичко .....[

Пластмасово.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ChroNIckaL

еее хубава работа ся пластмасови .. в предишни постове ми казваш дъбче и анубиас или нещо такова ся пласмасови пък и насвякъде чета че виреят при златни рибки и мисля да сложа явански мъх по корена

Raven

Щом ще ме цитираш- поне чети внимателно какво ти пиша ;-)

Препоръчвам ти конкретните живи растения само при условие че махнеш златните рибки.

Както ще се убедиш от личен опит в последствие , при златни рибки не виреят никакви живи растения.
Дори и да оцелеят на първо време някой твърдолистни растения като Анубиас например, с течение на времето листат му ще се покрият с брада вследствие на силно замърсената с органични остатъци вода и той все пак ще умре.
Яванският мъх ще се затлачи за броени дни с мърсотия и ще умре, дъбчето е с много нежни листа и златните рибки ще го накъсат веднага.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

bicho1976

Послушай Raven,голяма мъка е златни рибки и растения.Това от личен опит ти го казвам.Издържат гиганската криптокорина,анубиаса яванският мъх ще бъде постоянно дърпан.А  и тези риби имат нужда от доста голям аквариум.

ChroNIckaL

брррррррррррр направо ми се къса сърцето като се замисля че ще се наложи да се разделя с тях ... гледам златни рибки откакто се помня тоест винаги в аквариум който имам е имало златни рибки лоша работа ... ми като се замисля никой не познавам с достатъчно голям аквариум освен 1 приятел който имат в офиса си 500 литра аквариум ама е с дискуси .. никъв шанс няма да му ги дам нали? няма да могат да съжителстват ? 

bicho1976

За съжителство е изключено.Златните имат съвсем различни изисквания от дискусите.Не си първият който трудно се разделя с първите си любимци.Ако искаш да имаш хубави и здрави растения без много да му мислиш ги подаряваш рибоците на някого.Аз поне така направих.Жената още ми го натяква но сега като си погледна аквариума с растенията,кеф ми става и изобщо не съжалявам за таранките.

ChroNIckaL

не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[

bigbeer

Цитат на: ChroNIckaL - 20.11.2009 14:09
не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[

Махането на таранките определено е по-доброто решение. *THUMBS UP*

vasso

Цитат на: ChroNIckaL - 20.11.2009 14:09
не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[
Да го наблъскаш??? Не разбрах кои е грозен ,но иначе аз нямам проблем с растения и скаларии.Някои твърдят ,че имат. Има много видове риби обмисли хубаво преди да купиш. :-)

amrasel

Защо не им направиш отделен аквариум , те са държеливи , а пък място винаги се намира, в някой ъгъл примерно , а в крайна сметка винаги може да ги пуснеш по каналния ред *MODERATOR* ... но трябва бистър ум, чисти ръце и хладно сърце ...    ]:->

ChroNIckaL

ем отделен аквариум трудно да им напрая защотото от 2 седмици съм съкратен и сум вече обикновен студент ;[[[ пък стария ми е само 50 литра няма как да държа принцеси там или да го прая и него за сега с растения ... ще изчакам пуснах обява за златните ако някой го вземе да са му честите ако не ще си ги държа пък ко то стане

ChroNIckaL

Здравейте.Ето ме пак направих малко промени,махнах всички златни рибки,сложих скаларийки,добавих някои растения ОБАЧЕ има нещо,което .. нещо което ми липсва за да ме зарадва аквата
може ли някой да ме посъветва ?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi47.tinypic.com%2Favkg2e.jpg&hash=b0c3b67a41d0ce60c9099a80d6f681287ed67434

valnata

Гледам скалариите не са много големи, и ако бях на твое място щях да добавя неонки. Също може и някой друг анцитрус да пуснеш, да ти се лепи по стъклата и да те радва. *DRINK*

ChroNIckaL

То хубаво,но скалариите са 10 :) и 4 ЦАЕ-та имам няма ли да станат много рибките ако пусна 10 неона ?

valnata

Еми скалариите са много. Остави си 5-6 скаларии и пусни неоки+три анцитруса. Хем няма да им е толкова тясно, и ще има повече движение в аквариума. Аз така бих сторил. :-D

bells

Аз не забелязах други риби освен 3 скаларий,направи нови и по-ясни снимки. :-)

ChroNIckaL

Крият се отзад в момента все пак е късно,пък и с N73 толкова :} Нещо в подредбата не ми харесва,имам чувството,че трябва да променя нещо..подскажетеее


Dan4o70

Помисли си върху идеята ,растенията да ги преместиш в задната част на аквата и в двете странични стени.От една страна ще прикриеш техниката,а от друга ще направиш по комфортно и свободно място за рибите.
Така,ще имаш по голяма водна открита площ за 10-те скаларии и останалите риби.Всредната част можеш да си сложиш само ниска растителност,като пак ще е красиво и зелено,но няма да пречи на рибоците в откритата водна зона. ;-)

ChroNIckaL

Здравейте,имам проблем с водорасли по Кпиптокорината,анубиаса и по то4но кафяви то4ки .. светя по 10-12 4аса с 72 вата .. торя веднъж седми4но със Сера флорена,30% седми4на смяна на водата ... забелязвам 4е попада много прах,който плува по повърхноста на водата,но се съмнявам да е от това.. Та въпроса ми е да изрежа ли тези листа на криптокорината и да ги оставя да израснат нови или,но забелязвам 4е и по новите също се полу4ават :(


Raven

Листата на криптокорината ги изрежи, мъртви са и не функционират вече а само събират боклуци и водорасли.

Водата ти е много замърсена с органични частици- или филтрацията ти не е достатъчна или имаш прекалено много риби.

Не знам колко ториш ,но за да ториш трябва да ти вървят растенията добре и дори да имат леки признаци на липси.Трябва да кипят повече или по малко и винаги да имат нов лист в развитие- тогава може да се тори.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ChroNIckaL

Ще по4на отзад напред :) Вс4ики растения се развиват .. валиснерията върви .. криптокорината пуска всяка седмица .. имам 3 вида хигрофили и те не спират да растат,снимката я щракнах то4но след като пуснах храната за това има толкова кирийки във водата, но ще изрежа криптокорината... със сера фил 120 съм колко 4есто да му пера губата ?

Similar topics (5)

45067

Започната от nemo91


Публикации: 8
Прегледи: 6760

3031

Публикации: 103
Прегледи: 30483

16013

Започната от evita69


Публикации: 21
Прегледи: 8004

40109

Публикации: 4
Прегледи: 2851

58279

Започната от GRUEL


Публикации: 5
Прегледи: 3324