Сайтът и форумът ще са недостъпни няколко дни поради профилактика и преинсталация на софтуера!

Акваскейпинг конкурс
  • Ексима
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Автор Тема: Аквариумът ми  (Прочетена 20381 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Raven

• Гат'мрсна
  • Администратор
  • Публикации: 5 980
Re: Аквариумът ми [IMG]http://i49.tinypic.com/29ndzpu.jpg[/IMG]
« Отговор #15 -: 20.11.2009г 10:10ч »
........да попитам за съвет какво растение да бучна пред корена че стои пустичко .....[

Пластмасово.

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Неактивен ChroNIckaL

• Потребител
  • Публикации: 39
Re: Аквариумът ми
« Отговор #16 -: 20.11.2009г 13:01ч »
еее хубава работа ся пластмасови .. в предишни постове ми казваш дъбче и анубиас или нещо такова ся пласмасови пък и насвякъде чета че виреят при златни рибки и мисля да сложа явански мъх по корена

Неактивен Raven

• Гат'мрсна
  • Администратор
  • Публикации: 5 980
« Отговор #17 -: 20.11.2009г 13:01ч »
Щом ще ме цитираш- поне чети внимателно какво ти пиша ;-)

Препоръчвам ти конкретните живи растения само при условие че махнеш златните рибки.

Както ще се убедиш от личен опит в последствие , при златни рибки не виреят никакви живи растения.
Дори и да оцелеят на първо време някой твърдолистни растения като Анубиас например, с течение на времето листат му ще се покрият с брада вследствие на силно замърсената с органични остатъци вода и той все пак ще умре.
Яванският мъх ще се затлачи за броени дни с мърсотия и ще умре, дъбчето е с много нежни листа и златните рибки ще го накъсат веднага.

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Неактивен bicho1976

• Станчев
  • Потребител
  • Публикации: 616
« Отговор #18 -: 20.11.2009г 13:01ч »
Послушай Raven,голяма мъка е златни рибки и растения.Това от личен опит ти го казвам.Издържат гиганската криптокорина,анубиаса яванският мъх ще бъде постоянно дърпан.А  и тези риби имат нужда от доста голям аквариум.

Неактивен ChroNIckaL

• Потребител
« Отговор #19 -: 20.11.2009г 13:01ч »
брррррррррррр направо ми се къса сърцето като се замисля че ще се наложи да се разделя с тях ... гледам златни рибки откакто се помня тоест винаги в аквариум който имам е имало златни рибки лоша работа ... ми като се замисля никой не познавам с достатъчно голям аквариум освен 1 приятел който имат в офиса си 500 литра аквариум ама е с дискуси .. никъв шанс няма да му ги дам нали? няма да могат да съжителстват ? 

Неактивен bicho1976

• Станчев
  • Потребител
  • Публикации: 616
« Отговор #20 -: 20.11.2009г 14:02ч »
За съжителство е изключено.Златните имат съвсем различни изисквания от дискусите.Не си първият който трудно се разделя с първите си любимци.Ако искаш да имаш хубави и здрави растения без много да му мислиш ги подаряваш рибоците на някого.Аз поне така направих.Жената още ми го натяква но сега като си погледна аквариума с растенията,кеф ми става и изобщо не съжалявам за таранките.

Неактивен ChroNIckaL

• Потребител
« Отговор #21 -: 20.11.2009г 14:02ч »
не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[

Неактивен bigbeer

• Петър Шолеков
  • Потребител
  • Публикации: 1 385
  • Медиатор
    • Кактуси в България
« Отговор #22 -: 20.11.2009г 17:05ч »
не знам аз не съм чак такъв фен на растенията просто обаче ми е трудничко да държа водата изрядна а това е доста важно за мен пък тез май мн цапат .. може да го наблъскам със скаларии и те не са по малко грозни от знатните рибки с тях няма да имам проблем с разтенията нали ??? :-[

Махането на таранките определено е по-доброто решение. *THUMBS UP*

Неактивен vasso

• Потребител
  • Публикации: 1 162
« Отговор #23 -: 20.11.2009г 18:06ч »

Да го наблъскаш??? Не разбрах кои е грозен ,но иначе аз нямам проблем с растения и скаларии.Някои твърдят ,че имат. Има много видове риби обмисли хубаво преди да купиш. :-)

Неактивен amrasel

• Потребител
  • Публикации: 41
« Отговор #24 -: 20.11.2009г 22:10ч »
Защо не им направиш отделен аквариум , те са държеливи , а пък място винаги се намира, в някой ъгъл примерно , а в крайна сметка винаги може да ги пуснеш по каналния ред *MODERATOR* ... но трябва бистър ум, чисти ръце и хладно сърце ...    ]:->

Неактивен ChroNIckaL

• Потребител
« Отговор #25 -: 21.11.2009г 11:11ч »
ем отделен аквариум трудно да им напрая защотото от 2 седмици съм съкратен и сум вече обикновен студент ;[[[ пък стария ми е само 50 литра няма как да държа принцеси там или да го прая и него за сега с растения ... ще изчакам пуснах обява за златните ако някой го вземе да са му честите ако не ще си ги държа пък ко то стане

Неактивен ChroNIckaL

• Потребител
« Отговор #26 -: 15.12.2009г 22:10ч »
Здравейте.Ето ме пак направих малко промени,махнах всички златни рибки,сложих скаларийки,добавих някои растения ОБАЧЕ има нещо,което .. нещо което ми липсва за да ме зарадва аквата
 може ли някой да ме посъветва ?
http://i50.tinypic.com/zlz2nl.jpg
Аквариумът ми

Неактивен valnata

• Потребител
  • Публикации: 540
« Отговор #27 -: 15.12.2009г 22:10ч »
Гледам скалариите не са много големи, и ако бях на твое място щях да добавя неонки. Също може и някой друг анцитрус да пуснеш, да ти се лепи по стъклата и да те радва. *DRINK*

Неактивен ChroNIckaL

• Потребител
« Отговор #28 -: 15.12.2009г 22:10ч »
То хубаво,но скалариите са 10 :) и 4 ЦАЕ-та имам няма ли да станат много рибките ако пусна 10 неона ?

Неактивен valnata

• Потребител
  • Публикации: 540
« Отговор #29 -: 15.12.2009г 22:10ч »
Еми скалариите са много. Остави си 5-6 скаларии и пусни неоки+три анцитруса. Хем няма да им е толкова тясно, и ще има повече движение в аквариума. Аз така бих сторил. :-D