• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум на Иван Желязков

Започната от iwanjeliazkow, 04.03.2019 21:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iwanjeliazkow

 Ще кача малко снимки , като мисля че няма много нужда от обяснения по тях . Накратко реших да си направя аквариум сам , не толкова от финансови съображения , колкото заради удоволетворението . Всичко започна с един шкаф в хола ми , който ми се видя малко празен и реших да взема мерки  :-D , а и дъщеря ми напоследък все по настоятелно взе да иска домашен любимец . За куче или коте дума да не става , а за пернати още по малко , така че решихме да са рибки . И така се почна  *YAHOO*

Публикациите са слети: 04.03.2019г 21:09ч

Още някоя и друга снимка  :-)

Публикациите са слети: 04.03.2019г 22:10ч

И месец след старта се получи нещо такова


Публикациите са слети: 04.03.2019г 22:10ч

*DRINK* ще кача още снимки , когато му дойде времето

Публикациите са слети: 04.03.2019 22:35

*privet*

jabeto

Поздравления за изработката на аквариума изглежда доста добре! *THUMBS UP*

wire

Хубаво, стегнато аквариумче.
Напиши повече за него - големина, осветление, филтрация, грунд, растения, риби, такива неща  *DRINK*
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

iwanjeliazkow

Размери 75/35/45 см. Стъклата са 8 мм. Осветление 1*18вт 865 + 1*18вт аквастар + 1*30вт лед на 5000к . Растенията са Hygrophilla Difformis , Hygrophilla Polysperma , Althernathera Rosefolia , Bacopa Caroliniana , Ludwigia Palustris , Echinodorus Quadricostatus , Sagittaria subulata , Blyxa japonica , Blyxa аubertii и мъхове Taxiphyllum barbieri , Vesicularia montagnei . Имам и едно което не е водно растение , но гледах в туба едни руснаци да го отглеждат в аквариум и аз реших да пробвам - казва се Калатея . Грунда е обикновенна черна мозайка смесена 2/1 със зеолит . Под него смесих равни количества лава камъни , керамзит , биохумус и сфагнум мъх . Една мрежа отгоре и мозайката . Фона е черно фолио за затъмняване на автостъкла . Филтъра е Сънсън 302 . Рибите са 7 Corydoras julii , 2 Ancistrus dolichopterus , 10 Paracheirodon аxelrodi , 4 Hemigrammus erythrozonus , 2 Hyphessobrycon herbertaxelrodi , 8 Gymnocorymbus ternetzi (2 жълти , 2 оранжеви , 2 червени и 2 зелени) има и две Caridina multidentata а също така и доста Melanoides tuberculata , Physella acuta и Planorbis както и два Anentome от днес . Това се сещам за сега .
















didak

Красив аквариум. Единствено камъните малко... според мен е по добре да са еднотипни и групирани, така че да оформят една или две по-големи групи.
Не знаех, че Калатея може да вирее в тази среда, от колко време е в аквариума, как се развива?
Шкафа е поръчан за аквариума ли? Аз чакам да пристигне моя шкаф, също масив, и тепърва ще го преработвам - подсилвам по средата, махам чекмеджето, дупча гърба..., тавата и капака на аквата също са масив.

iwanjeliazkow

Калатеята е от началото(1 месец) и изкара вече едно ново листо . Шкафа е част от обзавеждането на трапезарията ми и жена ми го беше напълнила с разни документи , но всичко замина в мазето  *ROFL* . Камъните ги нареди дъщеря ми и не съм се бъркал в творчеството и  :-D . Капака ми е правен от ламинат и облечен с ламперия и лакиран в цвета на шкафа .
https://i.postimg.cc/mgGndbRq/IMG-20190305-204240.jpg

miro

Много добре изглежда,поздравления. С какъв силикон слепи аквариума?

iwanjeliazkow

Силикон за аквариуми на церезит за около 7-8 лв

Smelly fish

Супер е! Браво! И камъните ми харесват. А силикона бас слагам е ceresit cs 23 със зеленикаво бял етикет.  *JOKINGLY* Аквариума и капака изглеждат професионално направени. Имаш ли стъклен между аквариума и дървения капак?

iwanjeliazkow

Малко ъпдейт  *DRINK*

Публикациите са слети: 25.03.2019 22:28

Цитат на: Smelly fish - 25.03.2019 22:18
Супер е! Браво! И камъните ми харесват. А силикона бас слагам е ceresit cs 23 със зеленикаво бял етикет.  *JOKINGLY* Аквариума и капака изглеждат професионално направени. Имаш ли стъклен между аквариума и дървения капак?
Същият е силикона . Нямам стъклен капак , но има два вентилатора , които работят заедно с лампите и няма влага . Не виждам смисъл от стъклен капак .

Smelly fish

Да, има логика с вентилаторите и влагата, че аз скапах един капак от ламинат преди време ама си беше затворен. Добре  *THUMBS UP*

iwanjeliazkow

Малко нови снимки от локвата ми  :-D








https://i.postimg.cc/gJbwdQhQ/IMG-20190408-212935.jpg



https://i.postimg.cc/76S22wDq/IMG-20190408-213132-1.jpg







Similar topics (5)

13465

Публикации: 17
Прегледи: 5429

32415

Публикации: 4
Прегледи: 4345

7168

Публикации: 13
Прегледи: 5630

40337

Публикации: 77
Прегледи: 22002

49546

Публикации: 4
Прегледи: 3082