• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Stoyan

Започната от stoyan, 14.05.2013 22:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stoyan

Явно няма начин винаги ще има скариди в канистъра като го чистя ще ги вадя и това е . *DRINK*

Amev

Аз си поръчах това от китай ... Ама още го няма.

Airmirko

Аз си поръчах същото и като пристигна бързо се отказах да го слагам. На снимката изглежда прекрасно, но в действителност качеството е под всякаква критика. Дано имаш късмет. ;)

_Kirilov

В два от аквариумите ми съм с проста гъба горе долу средна-не са много финни за да не намалят дебита. Хем играят ролята на пред-филтър , хем не видял засмукано сомче(развъждам си анциструси) или скаридка.

Иначе въпростните китайски цедки съм ги виждал в София в една от големите вериги магазини да използват на скаридарник . Сигурно и продават и са маркови , но не се сетих да попитам защото не ми направиха чак кой знае какво впечатление.

Amev

Амм като дойдат ще ги видим ...
Иначе последно извадих кули рибка от канистъра жива и здрава ...

_Kirilov

Цитат на: Amev - 05.05.2016 12:44
Амм като дойдат ще ги видим ...
Иначе последно извадих кули рибка от канистъра жива и здрава ...

Ами общо взето ако не е върната обратно в аквариума от канистъра (което няма как да стане) Не би трябвало да и има нещо. Водата минава през пропелера след като е минала през всички кошници .

Моите гадове(сомчетата) съм ги намирал стигнали до средата на изходящия маркуч на канистъра. Изхвърлил съм всички флейти на филтрите ми и те минат през кривките и чак вътре в маркучите съм ги виждал борещи се срещу течението  :-D

Caxapa

Гъба за аераторно филтърче е решение  но бързо пада дебита на канистъра.  Решението е ситна филтърна мрежа макар  и тя да не спира новородените скариди. На времето имаше едни сокоизтисквачки с едни ситни мрежички. Та си мисля ако ми попадне нещо подобно  да пробвам и да видя дали ще затлачва така бързо.  Инак има решение и с дамски чорап макар чак толкова да не е фатално влизането на няколко бройки в канистъра.Стига скаридите да не са от по 50 Евро и на горе защото има и такива.

_Kirilov

Бях забравил - пробвал съм с някаква мрежичка от нещо като бижута от илиянци хахах.
На пипане е като финна цедка за кафе, но в същевременно е пластмасова и я топих със запалка ,че да стане по сифона на филтъра. ДОста време изкарах с нея. И сега имам нещо подобно - само трябва да я намеря за да Ви я покажа.

Amev

За експеримента , преди седмица от канистъра на наното извадих около 15 броя , преди малко профилактично го отворих ... Е още 5 извадих .. А гъби какви ли не. Явно все намират начин да влизат. Интересно че и доста малки планоробиси имаше

stoyan

Аз охлюви не съм намирал но скариди винаги . Предполагам охлювите могат да направят бела ако попаднат в перката .

_Kirilov

Цитат на: stoyan - 05.05.2016 20:04
Аз охлюви не съм намирал но скариди винаги . Предполагам охлювите могат да направят бела ако попаднат в перката .
Това е невъзможно от принципа по който работят канистрите ;)

stoyan

Да изтупам праха от темата . Ето какво се получи с аквариума докато не бях писал .


Иван Атанасов

Супер е!  *THUMBS UP* В Манадото всичко върви.

jabeto

Много хубаво островче се е заформило *THUMBS UP*

BatV

Мен ми прилича по-скоро на гнездо, което не пречи да е доста красиво.
Рибките също са много - хубави.
Виждам галаксита, макулата, а тези най-червените какви са?
Борарас Бриджитае?


Similar topics (5)

49218

Започната от yanev90


Публикации: 12
Прегледи: 3857

9854

Публикации: 20
Прегледи: 6940

24737

Публикации: 0
Прегледи: 1405

43628

Започната от Desmoria


Публикации: 16
Прегледи: 4626

59561

Публикации: 20
Прегледи: 347394