• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Stoyan

Започната от stoyan, 14.05.2013 22:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Amev

Аз отзад съм 865 , по средата 840 , отпред 880 , за 4 часа де включват аквастар и гроулукс заедно с другите.

stoyan

Ще сложа 880 отпред да видим как ще изглежда че със 840 много ми жълтее.

Amev


Цитат на: stoyan - 13.01.2016 21:54
Ще сложа 880 отпред да видим как ще изглежда че със 840 много ми жълтее.
Малко измива цветовете 880 цата ... Ама пробвай , както ти харесва , аз съм сложил и две т5 28 вата сини лампи.

stoyan

Ок ще видим ако не ми хареса ще си карам със 865-ите . Преди това едната беше grolux но след като я смених с 865 растенията почнаха видимо да се развиват по добре .

stoyan

Колеги ето една снимка 40 дни след рестарта . Растенията потръгнаха вече . Приемам всякакви мнения и препоръки.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.cc%2F6ny3pmcqt%2FDSC06707.jpg&hash=d8d40f554c2d5f3adc50b1d3e8babca8fc117451

stoyan

Здравейте колеги след отсъствие от къщи една седмица аквариума ми се напълни с водорасли- нишковидни и тези дето им викат еленови рога . От другите растения орязах листата и ги поизчистих но от микророзума не съм та въпросът ми е ще му стане ли нещо ако поорежа и неговите листа ?

Amev

Да не си завишил дозата на торене преди да отсъстваш ?

stoyan

Не просто бутилката с co е била на свършване и налягането доста се е повишило и според мен растенията са изконсумирали всичко в аквариума за няколко дни и после без торене е станал проблема .Елеохариса ми направо се беше скапал но май ще го бъде ще видим.

Amev

После е спрял растежа и са изпуснали събраните микро и макро елементи и са се появили водораслите .. Навярно това е причината. Ами почвай да го възстановяваш ;)

stoyan

Ами аз почнах вече вчера имаше голямо ровене вътре вода сменям 2 пъти седмично по около 20-25 % торя наполовина и си мисля че ще се оправят нещата . Остана само микророзума но предполагам че нищо няма да му стане ако го поокастря малко . Надявам се след около месец аквариума пак да придобие добър вид както беше .

stoyan

Колеги ето една снимка на аквариума след окастрянето на всички растения които бяха хванали водорасли . Малко се върна назад аквариумчето но мисля че след един месец всичко пак ще е наред .


stoyan

Здравейте колеги вчера си отварях канистъра да го чистя и гледам че вътре има скариди . Въпросът ми е мога ли да сложа една едропореста гъба на входящата тръба да не засмуква скаридите . Поздрави .

evgeni200


stoyan

Отдавна не съм пускал снимки . Ето 2 набързо .



Приемам всякакви мнения и препоръки . Поздрави .

Amev

Сега погледнах гъбата на всмукателя , така ако отдолу няма гъба пак ще влизат скаридките ... При мен всмукателя е доста по малък и бях с така направена гъба и отдолу пласмасата на всмукателя ... Е скоро пак вадих скариди ;)

Similar topics (5)

9854

Публикации: 20
Прегледи: 6940

24737

Публикации: 0
Прегледи: 1405

43628

Започната от Desmoria


Публикации: 16
Прегледи: 4626

59561

Публикации: 20
Прегледи: 347394

10070

Публикации: 12
Прегледи: 4354